Edit
The Terror (TV Series 2018– ) Poster

(2018– )

Full Cast & Crew

Series Directed by 

Tim Mielants ... (4 episodes, 2018)
Edward Berger ... (3 episodes, 2018)
Sergio Mimica-Gezzan ... (3 episodes, 2018)
Michael Lehmann ... (2 episodes, 2019)
Frederick E.O. Toye ... (2 episodes, 2019)
Josef Kubota Wladyka ... (2 episodes, 2019)
Toa Fraser ... (1 episode, 2019)
Everardo Gout ... (1 episode, 2019)
Lily Mariye ... (1 episode, 2019)
Meera Menon ... (1 episode, 2019)

Series Writing Credits  

Andres Fischer-Centeno ... (10 episodes, 2018)
David Kajganich ... (writer) (10 episodes, 2018)
Josh Parkinson ... (10 episodes, 2018)
Dan Simmons ... (based on novel) (10 episodes, 2018)
Vinnie Wilhelm ... (10 episodes, 2018)
Max Borenstein ... (developed by) (10 episodes, 2019)
Steven Hanna ... (10 episodes, 2019)
Naomi Iizuka ... (10 episodes, 2019)
Alexander Woo ... (developed by) (10 episodes, 2019)
Soo Hugh ... (2 episodes, 2018)
Shannon Goss ... (2 episodes, 2019)
Tony Tost ... (2 episodes, 2019)
Gina Welch ... (1 episode, 2018)
Alessandra DiMona ... (1 episode, 2019)
Benjamin Klein ... (1 episode, 2019)
Danielle Roderick ... (1 episode, 2019)

Series Cast  

Jared Harris ...  Francis Crozier 10 episodes, 2018
Derek Mio ...  Chester Nakayama 10 episodes, 2019
Tobias Menzies ...  James Fitzjames 10 episodes, 2018
Kiki Sukezane ...  Yuko Tanabe 10 episodes, 2019
Paul Ready ...  Henry Goodsir 10 episodes, 2018
Cristina Rodlo ...  Luz Ojeda 10 episodes, 2019
Adam Nagaitis ...  Cornelius Hickey 10 episodes, 2018
Shingo Usami ...  Henry Nakayama 10 episodes, 2019
Ian Hart ...  Thomas Blanky 10 episodes, 2018
Naoko Mori ...  Asako Nakayama 10 episodes, 2019
Nive Nielsen ...  Lady Silence 10 episodes, 2018
Miki Ishikawa ...  Amy Yoshida 10 episodes, 2019
Ciarán Hinds ...  John Franklin 10 episodes, 2018
George Takei ...  Yamato-san 10 episodes, 2019
Christos Lawton ...  Lt. George Hodgson 10 episodes, 2018
Matthew McNulty ...  Lt. Edward Little 9 episodes, 2018
David Walmsley ...  Sgt. Solomon Tozer 9 episodes, 2018
Sebastian Armesto ...  Charles Des Voeux 9 episodes, 2018
Liam Garrigan ...  Thomas Jopson 9 episodes, 2018
Jack Colgrave Hirst ...  Thomas Hartnell 9 episodes, 2018
Hira Ambrosino ...  Fumi Yoshida 8 episodes, 2019
Lee Shorten ...  Walt Yoshida 8 episodes, 2019
Alex Shimizu ...  Toshiro Furuya 8 episodes, 2019
Stephen Thompson ...  Magnus Manson 8 episodes, 2018
Ronan Raftery ...  Lt. John Irving 7 episodes, 2018
Mikey Collins ...  Robert Golding 6 episodes, 2018
Edward Ashley ...  William Gibson 7 episodes, 2018
Chris Corrigan ...  John Diggle 7 episodes, 2018
Alistair Petrie ...  Dr. Stanley 6 episodes, 2018
Charlie Kelly ...  Thomas Armitage 6 episodes, 2018
Kevin Guthrie ...  Henry Peglar / ... 6 episodes, 2018
Declan Hannigan ...  Lt. H. T. D. Le Vesconte 6 episodes, 2018
Anthony Flanagan ...  John Morfin 5 episodes, 2018
Aaron Jeffcoate ...  Pvt. William Pilkington 5 episodes, 2018
Greta Scacchi ...  Lady Jane Franklin 5 episodes, 2018
C. Thomas Howell ...  Major Bowen 5 episodes, 2019
Trystan Gravelle ...  Henry Collins 5 episodes, 2018
Charles Edwards ...  Dr. Macdonald 5 episodes, 2018
John Lynch ...  John Bridgens 5 episodes, 2018
Guy Faulkner Guy Faulkner ...  Samuel Crispe 5 episodes, 2018
Sian Brooke ...  Sophia Cracroft 5 episodes, 2018
Eiji Inoue ...  Hideo Furuya 4 episodes, 2019
Alma Martinez ...  Abuela Rocio Trujillo 4 episodes, 2019
Chris Naoki Lee ...  Ken Uehara 4 episodes, 2019
Hugo Ateo ...  Hector 4 episodes, 2019
Owen Good ...  Charles Best / ... 3 episodes, 2018
Reed Diamond ...  Colonel Stallings 3 episodes, 2019
James Saito ...  Wilson Yoshida 3 episodes, 2019
Pierce Kang ...  Jirou 3 episodes, 2019
William MacDonald ...  George Nicol 3 episodes, 2019
Johnny Issaluk ...  Netsilik Hunter 3 episodes, 2018
Richard Sutton ...  Sir James Ross 3 episodes, 2018
Tom Weston-Jones ...  Lt. Graham Gore 3 episodes, 2018
Juana Lerma Juarez ...  Paula 3 episodes, 2019
Nathan Houle ...  MP Gimbel / ... 3 episodes, 2019
Richard Riddell Richard Riddell ...  Sgt. Daniel Bryant 3 episodes, 2018
Mike Kelly ...  John Gregory 3 episodes, 2018
Roderick Hill ...  Pvt. William Heather 3 episodes, 2018
Apayata Kotierk Apayata Kotierk ...  Shaman 3 episodes, 2018
Sam Rintoul ...  George Chambers 2 episodes, 2018
Ruben Garfias ...  Bart Ojeda 2 episodes, 2019
Reilly Dolman ...  Marlon Harris 2 episodes, 2019
Marcus Toji ...  Arthur Ogawa 2 episodes, 2019
Ian Pirie ...  Translator 2 episodes, 2018
Naomi Simpson ...  Sister Agatha 2 episodes, 2019
Yuta Takenaka ...  Genzo 2 episodes, 2019
Aya Furukawa ...  Sachiko 2 episodes, 2019
Alfie Kingsnorth ...  David Young 2 episodes, 2018
Matthew Smalley ...  MP Nessler 2 episodes, 2019
Francisco Trujillo ...  Father Ysidro 2 episodes, 2019
Clayton James ...  Private Burlingham 2 episodes, 2019
Camille Martinez Camille Martinez ...  Miss Antoinette 2 episodes, 2019
Hiro Kanagawa ...  Dr. Kitamura 2 episodes, 2019
Joe Hurst ...  Thomas Evans 2 episodes, 2018
Clive Russell ...  Sir John Ross 2 episodes, 2018
James Laurenson ...  Sir John Barrow 2 episodes, 2018
Mia Garcia Mia Garcia ...  Elena 2 episodes, 2019
Emi Kamito ...  Nurse Hasegawa 2 episodes, 2019
Freddie Greaves ...  William Strong 2 episodes, 2018
Edmund C. Short ...  John Lane 2 episodes, 2018
Vin Hawke ...  George Barrow 2 episodes, 2018
Chase Sander ...  Los Angeles Celebrant / ... 1 episode, 2019
Scott Alexander Young Scott Alexander Young ...  Richard Wall 1 episode, 2018
Natsuki Kunimoto ...  Chiyo 1 episode, 2019
Sab Shimono ...  Kazu 1 episode, 2019
Teach Grant ...  Stan Grichuk 1 episode, 2019
Mark Fukuhara Mark Fukuhara ...  Gardener 1 episode, 2019
Dominic McDowell ...  Army Medic 1 episode, 2019
Kazuya Tanabe ...  Tetsuya Ota 1 episode, 2019
Geoff Gustafson ...  Professor Henkoff 1 episode, 2019
Logan Tarasoff ...  Army Escort 1 episode, 2019
Yuki Morita ...  Masayo Furuya 1 episode, 2019
Yumi Nagashima Yumi Nagashima ...  Young Mother 1 episode, 2019
Chad Rook ...  Dale Skaggs 1 episode, 2019
Peter Shinkoda ...  Sergeant Ishinabe 1 episode, 2019
Kai Bradbury ...  Nick Okada 1 episode, 2019
Garry Chalk ...  Mr. Delaney 1 episode, 2019
Robert Corness Robert Corness ...  Roosevelt Pug 1 episode, 2019
Daisuke Nakagawa Daisuke Nakagawa ...  Benshi 1 episode, 2019
Gordon Morris ...  John Weekes 1 episode, 2018
Melina Alessandra Cermeno ...  Esperanza 1 episode, 2019
Peter Kawasaki Peter Kawasaki ...  Shogo 1 episode, 2019
Gerard Plunkett ...  Dr. Shaw 1 episode, 2019
Alex Rose ...  Private Withers 1 episode, 2019
Maki Yi Maki Yi ...  Bensho 1 episode, 2019
Seiya Matsudo ...  Sergeant Terajima 1 episode, 2019
Grace Lee Omae Grace Lee Omae ...  Alice 1 episode, 2019
Kurt Ostlund ...  Private Locke 1 episode, 2019
Mauricio Romero Mauricio Romero ...  Esperanza's Father 1 episode, 2019
Jorge Vargas ...  Deputy Cisneros 1 episode, 2019
Mathew Yanagiya ...  Burt Okamura 1 episode, 2019
Micaela Aguilera ...  Esperanza's Mother 1 episode, 2019
Sarah Hayward Sarah Hayward ...  Nurse Rigby 1 episode, 2019
Jesse Irving ...  Private Matthis 1 episode, 2019
Kasey Ryne Mazak ...  Wada 1 episode, 2019
Kevan Ohtsji ...  Sergeant Nakamura 1 episode, 2019
Mayumi Yoshida ...  Shiori 1 episode, 2019
Deni DeLory ...  Layla D. Katz 1 episode, 2019
Yayoi Hirano Yayoi Hirano ...  Mrs. Yosano 1 episode, 2019
Ryuta Kato ...  Nisei Sergeant 1 episode, 2019
Jiro Nada ...  Photographer 1 episode, 2019
Thomas Nicholson ...  Private Theodore 1 episode, 2019
Shaughnessy Redden ...  Lieutenant Oury 1 episode, 2019
Gabriela Reynoso Gabriela Reynoso ...  Doña Maria 1 episode, 2019
Tristan Teller ...  Charles Dickens 1 episode, 2018
Mathew Bittroff ...  MP Francis 1 episode, 2019
Jason Furukawa Jason Furukawa ...  Mr. Yosano 1 episode, 2019
Ryo Hayashida Ryo Hayashida ...  Alan Uehara 1 episode, 2019
Josh Hudniuk Josh Hudniuk ...  Sergeant Crittenden 1 episode, 2019
Connor Kendall Connor Kendall ...  Young Henry 1 episode, 2019
Shigeru Mugh Shigeru Mugh ...  Donald 1 episode, 2019
Raf Rogers ...  Julio 1 episode, 2019
Greg Strasky Greg Strasky ...  Lt. Commander 1 episode, 2019
Vinnie Karetak ...  Koveyook 1 episode, 2018
Tatsuya Aoki Tatsuya Aoki ...  Priest 1 episode, 2019
Glenn Ennis ...  Burly White Man 1 episode, 2019
Matthew Finlan ...  MP Mosley 1 episode, 2019
Jason Riki Kosuge ...  Tom Yosano 1 episode, 2019
Kento Matsunami ...  Kokka-san 1 episode, 2019
Brett Alexander Davidson ...  Mr. Fry 1 episode, 2019
Adam Lolacher ...  FBI Agent 1 episode, 2019
Momona Tamada ...  Kazu's Great-Granddaughter 1 episode, 2019
Daniel Oldroyd ...  Edmund Hoar 1 episode, 2018
Ted Cole ...  Major Van Allen 1 episode, 2019
Ken McNicol ...  Fumi's Father 1 episode, 2019
Kyal Scott ...  Orphanage Soldier 1 episode, 2019
Máté Haumann ...  Thomas Farr 1 episode, 2018
Nicolas Ouellette ...  Armed MP 1 episode, 2019
Sophie Ramos Sophie Ramos ...  Louise 1 episode, 2019
Hiro Thomas Hiro Thomas ...  8-Year-Old Boy 1 episode, 2019
David Z. Miller ...  New Seaman 1 episode, 2018
Simon Nader ...  Thomas Darlington 1 episode, 2018
Massey Morimoto Massey Morimoto ...  Issei Man 1 episode, 2019
Rintaro Sawamoto ...  Mr. Shinjo 1 episode, 2019
Kyle Warren ...  Orphanage Soldier #2 1 episode, 2019
Tolya Nasanjargal Tolya Nasanjargal ...  Shaman 1 episode, 2018
Hiroaki Futsukaichi Hiroaki Futsukaichi ...  Issei Man #2 1 episode, 2019
Caroline Boulton ...  Lady Ann Ross 1 episode, 2018
Mark C. Phelan Mark C. Phelan ...  Presenter 1 episode, 2018
Ben Harlander Ben Harlander ...  Military Police 1 episode, 2019
Brandon Vick Brandon Vick ...  Charred Corpse / ... (uncredited) unknown episodes
Michael Wolf Michael Wolf ...  Royal Marine (uncredited) unknown episodes
Nicholas Dohy ...  Armed MP (uncredited) unknown episodes
Dragan Simich Raziel Dragan Simich Raziel ...  Able Seaman / ... (uncredited) unknown episodes
Peter Schueller Peter Schueller ...  Pocock (uncredited) unknown episodes
Balázs Veres Balázs Veres ...  Petty Officer of Erbus (uncredited) unknown episodes
Tsogtsaikan Narantsogt Tsogtsaikan Narantsogt ...  Netsilik Man (uncredited) unknown episodes
Callum Gow ...  Dirty Soldier (uncredited) unknown episodes
Kevin Howard Kevin Howard ...  Cali Kev (uncredited) unknown episodes
Darlene Pineda Darlene Pineda ...  Mother (uncredited) unknown episodes

Series Produced by 

Guymon Casady ... executive producer (20 episodes, 2018-2019)
Scott Lambert ... executive producer (20 episodes, 2018-2019)
Alexandra Milchan ... executive producer (20 episodes, 2018-2019)
Martin Salgo ... associate producer (20 episodes, 2018-2019)
Ridley Scott ... executive producer (20 episodes, 2018-2019)
Jordan Sheehan ... co-executive producer / executive producer (20 episodes, 2018-2019)
David W. Zucker ... executive producer (20 episodes, 2018-2019)
Howard Ellis ... producer: Hungary (10 episodes, 2018)
Robyn-Alain Feldman ... producer (10 episodes, 2018)
Adam Goodman ... producer: Hungary (10 episodes, 2018)
Soo Hugh ... executive producer (10 episodes, 2018)
David Kajganich ... executive producer (10 episodes, 2018)
Jessica Lubben ... associate producer (10 episodes, 2018)
Dan Simmons ... executive producer (10 episodes, 2018)
Chris Thompson ... co-executive producer (10 episodes, 2018)
Gina Welch ... co-producer (10 episodes, 2018)
Lawren Bancroft-Wilson ... co-producer (10 episodes, 2019)
Max Borenstein ... executive producer (10 episodes, 2019)
Ben Brafman ... co-producer (10 episodes, 2019)
Warren Carr ... co-producer (10 episodes, 2019)
Mitch Engel ... producer (10 episodes, 2019)
Shannon Goss ... co-executive producer (10 episodes, 2019)
Tony Tost ... co-executive producer (10 episodes, 2019)
Alexander Woo ... executive producer (10 episodes, 2019)
Tim Mielants ... co-executive producer (4 episodes, 2018)
Edward Berger ... executive producer (3 episodes, 2018)
Sergio Mimica-Gezzan ... co-executive producer (3 episodes, 2018)
Josef Kubota Wladyka ... co-executive producer (1 episode, 2019)
Erika Milutin ... line producer Croatia (uncredited) / line producer croatia (uncredited) (unknown episodes)

Series Music by 

Marcus Fjellström ... (10 episodes, 2018)
Mark Korven ... (10 episodes, 2019)

Series Cinematography by 

John Conroy ... (6 episodes, 2019)
Frank van den Eeden ... (4 episodes, 2018)
Barry Donlevy ... (4 episodes, 2019)
Kolja Brandt ... (3 episodes, 2018)
Florian Hoffmeister ... (3 episodes, 2018)

Series Film Editing by 

Tim Murrell ... (4 episodes, 2018)
Christopher Nelson ... (4 episodes, 2019)
Daniel Greenway ... (3 episodes, 2018)
Andrew MacRitchie ... (3 episodes, 2018)
Jamie Alain ... (3 episodes, 2019)
Kye Meechan ... (3 episodes, 2019)
Justin Li ... (2 episodes, 2019)
Bob Dewald ... (1 episode, 2019)

Series Casting By 

Kate Rhodes James ... (10 episodes, 2018)
Carrie Audino ... (10 episodes, 2019)
Laura Schiff ... (10 episodes, 2019)

Series Production Design by 

Jonathan McKinstry ... (20 episodes, 2018-2019)

Series Art Direction by 

Matthew Hywel-Davies ... supervising art director (10 episodes, 2018)
Géza Kerti ... (10 episodes, 2018)
Krisztina Szilágyi ... (10 episodes, 2018)
Gwendolyn Margetson ... (10 episodes, 2019)

Series Set Decoration by 

Kevin Downey ... (10 episodes, 2018)
Tedd Kuchera ... (10 episodes, 2019)

Series Costume Design by 

Annie Symons ... (10 episodes, 2018)
Tish Monaghan ... (10 episodes, 2019)
J.R. Hawbaker ... (2 episodes, 2019)

Series Makeup Department 

Daphne Croker-Saunders ... hair stylist / makeup artist (10 episodes, 2018)
Anita Kõváry-Kalán ... daily makeup (10 episodes, 2018)
Balázs Novák ... prosthetics (10 episodes, 2018)
Gabriella Németh ... make-up and hair / makeup and hair (7 episodes, 2018)
Iván Pohárnok ... prosthetics (10 episodes, 2018)
Yana Stoyanova ... makeup artist / prosthetic makeup artist (10 episodes, 2018)
Anna Tesner ... hair stylist / makeup artist (10 episodes, 2018)
Alexandra Uri-Kovács ... makeup artist (6 episodes, 2018)
Gitta Wéber ... makeup trainee (6 episodes, 2018)
Robert Spina ... hair department head (10 episodes, 2019)
Vicki Syskakis ... special makeup effects artist (10 episodes, 2019)
Bill Terezakis ... special makeup effects designer (10 episodes, 2019)
Krista Young ... makeup designer (10 episodes, 2019)
Louise Fisher ... hair stylist / makeup artist (8 episodes, 2018)
Aileen Seaton ... hair designer / makeup designer (6 episodes, 2018)
Pamela Haddock ... hair & make-up designer / prosthetic designer (4 episodes, 2018)
Anna Kießer ... special makeup effects artist (1 episode, 2018)
Chris Lyons ... special effects teeth (2 episodes, 2018)
Gábor Molnár ... lens technician supervisor (2 episodes, 2018)
Katie Goett ... MUFX Artist (2 episodes, 2019)
Krisztina Fehér ... hair stylist: crowd (1 episode, 2018)
Raquel Munuera ... special makeup effects artist: Filmefex (1 episode, 2018)
Darryl Filion ... first assistant hair stylist (uncredited) (unknown episodes)
Noémi Varró ... hair stylist: day player (uncredited) / makeup artist: day player (uncredited) (unknown episodes)
Candice Harvey ... first assistant makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Milena Tikvanska ... hair stylist (uncredited) / first assistant hair stylist (uncredited) (unknown episodes)
Dion Farrell ... first assistant hair (uncredited) (unknown episodes)
Kari Scotton ... first assistant hair stylist (uncredited) (unknown episodes)
Lee Coulombe ... second assistant hair stylist (uncredited) (unknown episodes)
Mary Phan ... assistant makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Briana Scott ... assistant makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Samantha Burke ... assistant makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Eloise Loxton ... second assistant makeup artist (uncredited) (unknown episodes)
Aaron Wozlowski ... makeup artist (uncredited) (unknown episodes)

Series Production Management 

Gergö Balika ... head of production: Mid Atlantic Films (10 episodes, 2018)
Bea Batisz ... assistant production manager: second unit (10 episodes, 2018)
Gabriella Csoma ... unit production manager (10 episodes, 2018)
Daniel Dallos ... unit manager (10 episodes, 2018)
Veronika Dobos ... production manager (10 episodes, 2018)
Leslie Jacobowitz ... executive in charge of post production (10 episodes, 2018)
Karen Payne ... post-production supervisor (10 episodes, 2018)
Peter Seres ... production manager: second unit (10 episodes, 2018)
Warren Carr ... production manager (10 episodes, 2019)
Heather Nevin ... post-production supervisor (10 episodes, 2019)
Jerry Pender ... unit manager (10 episodes, 2019)
Damir Novkovic ... production manager: Croatia (4 episodes, 2018)
Roko Tanta ... assistant unit manager (4 episodes, 2018)
Mátyás Vándor ... Croatian Shoot (1 episode, 2018)

Series Second Unit Director or Assistant Director 

Sándor Csali ... daily assistant director (2 episodes, 2018)
Gábor Gajdos ... first assistant director (10 episodes, 2018)
András Hornek ... assistant director (2 episodes, 2018)
Kerric MacDonald ... second unit director / director (10 episodes, 2018)
Lee Tailor ... second assistant director / key second assistant director (10 episodes, 2018)
Ferenc Tóth ... third assistant director (7 episodes, 2018)
Norbert Vilonya ... second assistant director (2 episodes, 2018)
Anna Sipos ... second assistant director (10 episodes, 2019)
Marco Ciglia ... first assistant director / additional first assistant director (7 episodes, 2018)
Scott Kukurudz ... second assistant director / first assistant director (6 episodes, 2019)
György Frenyó ... assistant director (2 episodes, 2018)
Jason Furukawa ... first assistant director (5 episodes, 2019)
Szabolcs Alb ... daily production assistant (1 episode, 2018)
Ágnes Karsai ... assistant director (1 episode, 2018)
Danijel Krizanovic ... second assistant director (1 episode, 2018)
Rita Nagy ... crowd assistant director (1 episode, 2018)
Mick Ward ... first assistant director (4 episodes, 2018)
Peter Freeman ... first assistant director (3 episodes, 2018)
Chris Lamb ... first assistant director (3 episodes, 2019)
Brett McCord ... second assistant director (3 episodes, 2019)
Brad Medhurst ... second assistant director (1 episode, 2019)
Zsuzsa Tóth ... additional assistant director (1 episode, 2019)
Jeremy Marc Poitras ... third assistant director (uncredited) (unknown episodes)
Marlon Hero ... third assistant director (uncredited) (unknown episodes)
Clayton Alexander Durie ... assistant director (uncredited) (unknown episodes)
Kim Tran ... additional trainee assistant director (uncredited) (unknown episodes)
Simon .J. Aguirre ... first assistant director (uncredited) (unknown episodes)
Tamás Péter Chipie ... second assistant director (uncredited) (unknown episodes)
Gabor 'Hege' Hegedus ... assistant director (uncredited) (unknown episodes)
Calsey Diggens ... trainee assistant director (uncredited) (unknown episodes)

Series Art Department 

Timea Antal ... art department coordinator (10 episodes, 2018)
Deryck Blake ... property master (10 episodes, 2018)
Gábor Csiki ... supervising propmaker (8 episodes, 2018)
Zsolt Jancsó ... practical electrician (8 episodes, 2018)
Viktoria Koreny ... painter (10 episodes, 2018)
Jaroslaw Kozak ... stand-by construction (10 episodes, 2018)
Viktor Marián ... buyer: life boat coordinator (8 episodes, 2018)
Lászlo Melicher ... daily swing (10 episodes, 2018)
Norbert Nagy ... standby propman (8 episodes, 2018)
Károly Németh ... naval architect (8 episodes, 2018)
Fabien Oman ... props supplier (8 episodes, 2018)
Beatrix Petõ ... assistant art director (8 episodes, 2018)
Barna Péli ... head sculptor (10 episodes, 2018)
Veronika Szigeti ... drapes master (8 episodes, 2018)
Rafael Szécsi ... set dresser (10 episodes, 2018)
Zoltán Sárdi ... assistant art director (8 episodes, 2018)
Nick Thomas ... leadman / property master (4 episodes, 2018)
Jenö Udvardi ... storyboard artist (8 episodes, 2018)
Daniel Veres ... concept aritst (8 episodes, 2018)
Lipcsei Zoltán ... propmaker (8 episodes, 2018)
Nemo Balkanski ... art department assistant (3 episodes, 2019)
Aaron Michael Davidson ... on-set props assistant (3 episodes, 2019)
Kirsten Dumont-Aubrey ... sculptor: Infamy (3 episodes, 2019)
Denise Flower ... Set Dec Coordinator (10 episodes, 2019)
Hastur McKay ... on-set props assistant / on set prop assistant (3 episodes, 2019)
Justin Neenan ... assistant art director (3 episodes, 2019)
Jeremy Simser ... storyboard artist (3 episodes, 2019)
Benoit Waller ... assistant art director (10 episodes, 2019)
Gregory Dewar ... art department coordinator (7 episodes, 2019)
Nadya Lina ... prop buyer (3 episodes, 2019)
Chris Thompson ... construction coordinator (7 episodes, 2019)
Andy Nieman ... property master (5 episodes, 2019)
Lajos Balogh ... tentmaster (4 episodes, 2018)
Bela Bordas ... swing (4 episodes, 2018)
Laszlo Boroczki ... chargehand (4 episodes, 2018)
Eszter Bukai ... store manager (4 episodes, 2018)
Fanni Dömötör ... dyer (4 episodes, 2018)
Amin Goran ... workshop manager (4 episodes, 2018)
Nimrod Hajdu ... assistant set decorator (4 episodes, 2018)
Krisztián Handa ... swing (4 episodes, 2018)
Zoltán Haut ... swing (4 episodes, 2018)
Gyongyi Horvath ... assistant set decoration coordinator (4 episodes, 2018)
Balázs Horváth ... swing (4 episodes, 2018)
Szilvia Kaldi ... painter (4 episodes, 2018)
Zsuzsa Kanovics ... leather worker (4 episodes, 2018)
Magdi Kondorosi ... set decoration buyer (4 episodes, 2018)
Zsolt Kovács ... swing (4 episodes, 2018)
Csaba Kócsi ... painter (4 episodes, 2018)
András Levendovics ... set decorating buyer (4 episodes, 2018)
Mihály Marton ... stand-by props (4 episodes, 2018)
András Nagy ... graphic designer (4 episodes, 2018)
Zoltan Novak ... carpenter (4 episodes, 2018)
Attila Pataki ... swing (4 episodes, 2018)
Zvonko Saric ... assistant art director (4 episodes, 2018)
Erzsébet Staub ... seamstress (4 episodes, 2018)
Gábor Sumicz ... sculptor (4 episodes, 2018)
Attila Szabó ... painter (4 episodes, 2018)
Villõ Turcsány ... lead sculptor (4 episodes, 2018)
Gabor Tóth ... swing gang (4 episodes, 2018)
Gabor Voros ... carpenter (4 episodes, 2018)
Rita Zsilvölgyi ... set dec buyer (4 episodes, 2018)
Zahra Liberté Aldünia ... set dresser (3 episodes, 2019)
Jim Dines ... Boat Rigger & Naval Advisor / Boat rigger & Naval advisor / on-set technical advisor (2 episodes, 2018)
Arlene Craig ... property master (2 episodes, 2019)
Roxanne Nesbitt ... assistant art director (2 episodes, 2019)
Linda Bándi ... draftsperson/model maker (1 episode, 2018)
András Csernóczki ... set decoration coordinator (uncredited) (unknown episodes)
Attila Digi Kövári ... standby art director (uncredited) (unknown episodes)
Zoltán Virányi-Fontan ... standby art director: second unit (uncredited) (unknown episodes)
Richard Broad ... head sculptor (uncredited) (unknown episodes)
Vladimir Bulatovic ... lead set dresser (uncredited) (unknown episodes)
John B. Keys ... scenic artist (uncredited) (unknown episodes)
Don Kushner ... 2nd construction buyer (uncredited) (unknown episodes)
Nicola Meloni ... swing gang: dailies (uncredited) (unknown episodes)
Rebecca Grace Smith ... props (uncredited) (unknown episodes)
Cameron Meyer ... on-set dresser (uncredited) (unknown episodes)
Theodore Khouri ... art department key assistant (uncredited) (unknown episodes)

Series Sound Department 

Saoirse Christopherson ... sound effects editor (9 episodes, 2018)
Philip Clements ... foley mixer (9 episodes, 2018)
Tamás Csaba ... production sound mixer (10 episodes, 2018)
Sarah Elias ... sound effects editor (9 episodes, 2018)
Gibran Farrah ... adr recordist (1 episode, 2018)
Dániel Feltóti ... second unit sound assistant (9 episodes, 2018)
Jim Goddard ... sound designer (2 episodes, 2018)
Gábor Máté ... boom operator (10 episodes, 2018)
Jeff Richardson ... dialogue editor / dialogue editor/adr editor (10 episodes, 2018)
Norbert Szekeres ... second boom operator (9 episodes, 2018)
Milán Tuska ... production sound mixer: second unit (9 episodes, 2018)
Lee Walpole ... supervising sound editor / re-recording mixer (10 episodes, 2018)
Jay Cheetham ... background sound editor (3 episodes, 2019)
Dean Giammarco ... re-recording mixer (10 episodes, 2019)
Patrick Haskill ... sound designer (10 episodes, 2019)
Dave Hibbert ... foley recordist (3 episodes, 2019)
Gord Hillier ... dialogue editor / supervising sound editor (10 episodes, 2019)
Hilary Jiawen Long ... adr mixer (3 episodes, 2019)
Aaron Olson ... dialogue editor (10 episodes, 2019)
Bill Sheppard ... re-recording mixer (10 episodes, 2019)
Gordon Sproule ... ADR and Walla recordist / Mix Technician / adr/walla recordist / re-recording mix technician (10 episodes, 2019)
Stuart Hilliker ... re-recording mixer (9 episodes, 2018)
Catherine Thomas ... foley artist (8 episodes, 2018)
Mike Kovac ... walla performer (3 episodes, 2019)
Sylvia Zaradic ... walla director (3 episodes, 2019)
Maureen Murphy ... foley artist (8 episodes, 2019)
Michael T. Williamson ... production sound mixer (7 episodes, 2019)
Andy Kennedy ... sound effects editor (4 episodes, 2018)
Paradox Delilah ... boom operator (5 episodes, 2019)
Samuel Lehoczki ... epk sound (1 episode, 2018)
Ferenc Lukács ... adr recordist (3 episodes, 2018)
Forbes Noonan ... re-recording mixer (4 episodes, 2018)
Anna Wright ... foley artist / foley recordist (4 episodes, 2018)
Darryl Marko ... boom operator (4 episodes, 2019)
Greg Crawford ... adr mixer: Atlanta (3 episodes, 2018)
Dave Wilson ... adr mixer: Atlanta (1 episode, 2019)
Mark Henry ... ADR recordist (2 episodes, 2018)
Kyle Koekemoer ... a.d.r. assistant / adr assistant (1 episode, 2018)
Jenna Lange ... post audio producer (1 episode, 2018)
Timor Oren ... foley editor (2 episodes, 2018)
Stephen Webster ... a.d.r. mixer (1 episode, 2018)
Fraser Gee ... foley artist (2 episodes, 2019)
Sam Biggs ... adr mixer (1 episode, 2018)
Donald D. Brown ... boom operator (1 episode, 2019)
Simon Diggins ... adr mixer (uncredited) (unknown episodes)
Art Young ... sound mixer: behind the scenes (uncredited) (unknown episodes)

Series Special Effects by 

Gabor Kiszelly ... special effects supervisor (10 episodes, 2018)
Géza Kocsis ... special effects technician (10 episodes, 2018)
Norbert Orosz ... special effects floor supervisor (10 episodes, 2018)
Tony Lazarowich ... special effects coordinator (10 episodes, 2019)
László Pintér ... second unit floor supervisor (10 episodes, 2019)
Christopher Theodore ... special effects assistant (10 episodes, 2019)
Béla Buzgó ... special effects technician (4 episodes, 2018)
Attila Erczkovi ... special effects technician (4 episodes, 2018)
Attila Góczán ... special effects technician (4 episodes, 2018)
Tamás Janicsek ... special effects technician (4 episodes, 2018)
Gyula Krasnyánszky ... pyrotechnic effects supervisor (4 episodes, 2018)
Péter Máté ... special effects technician (4 episodes, 2018)
Péter Szlávi ... special effects technician (4 episodes, 2018)
Adam Szlávy ... special effects technician (4 episodes, 2018)
Attila Vásári ... special effects technician (4 episodes, 2018)
Balázs Hoffmann ... special effects technician (3 episodes, 2018)
Bálint Kolozsvári ... prosthetic on set stand-by (1 episode, 2018)
Kim Mortensen ... special effects best boy (uncredited) (unknown episodes)
Malcolm Mott ... special effects foreman (uncredited) (unknown episodes)
Bill Pankiw ... special effects technician (uncredited) (unknown episodes)
Cara E. Anderson ... special effects buyer (uncredited) (unknown episodes)
Joshua Mao ... projectionist (uncredited) (unknown episodes)
Adam Kleaman ... special effects (uncredited) (unknown episodes)

Series Visual Effects by 

Petr Matas ... Head of 3d scanning: UPP / lidar and cyberscanning: UPP (13 episodes, 2018-2019)
Brian Adler ... visual effects consultant (8 episodes, 2018)
Vojtech Batko ... Matte painter (10 episodes, 2018)
Jakub Budina ... senior compositor (10 episodes, 2018)
Derek Burgess ... visual effects editor (10 episodes, 2018)
Davide Cioffi ... previsualization artist/animator (10 episodes, 2018)
Jiri Cvancara ... vfx breakdown editor (10 episodes, 2018)
Pierre D'oncieu ... digital compositor: UPP (10 episodes, 2018)
Silvia Debnarova ... digital compositor (10 episodes, 2018)
Amber Ducker ... visual effects producer (10 episodes, 2018)
Adrian Dudak ... matte painter (8 episodes, 2018)
Nick Feldman ... visual effects editor (10 episodes, 2018)
Gergely Galisz ... lead data wrangler (8 episodes, 2018)
Hayley Garwood ... visual effects coordinator (10 episodes, 2018)
Gabriela Hadová ... senior matte painter (10 episodes, 2018)
Lukas Herrmann ... head of digital matte painting: UPP (10 episodes, 2018)
Duncan Holland ... visual effects production manager (10 episodes, 2018)
Nadja Hromádko ... visual effects coordinator (10 episodes, 2018)
Ondrej Hudecek ... 3d artist: visual effects (10 episodes, 2018)
Lukas Jankovcin ... visual effects: Layout Artist / visual effects: 3D generalist (10 episodes, 2018)
Tomas Kalhous ... head of 2D: UPP (10 episodes, 2018)
Hugo Leygnac ... groom and creature td: Framestore (10 episodes, 2018)
Petr Marek ... cg supervisor / visual effects supervisor (8 episodes, 2018)
Dominik Matousek ... senior FX artist: UPP (10 episodes, 2018)
Viktor Muller ... senior visual effects supervisor (6 episodes, 2018)
Javier Ortega ... digital compositor: UPP (10 episodes, 2018)
Neville Page ... creature designer (10 episodes, 2018)
Viral Patel ... digital compositor (10 episodes, 2018)
Frank Petzold ... visual effects supervisor / vfx creature supervisor (10 episodes, 2018)
Babette Phillips ... visual effects assistant editor (10 episodes, 2018)
Robert Pik ... senior compositor (10 episodes, 2018)
Tomás Pokorný ... digital compositor (10 episodes, 2018)
Pavel Rehak ... digital compositor (10 episodes, 2018)
Tom Sainty ... assistant visual effects editor (10 episodes, 2018)
Miroslav Samanek ... 3D (10 episodes, 2018)
Jiri Stamfest ... senior digital matte painter (9 episodes, 2018)
Jan Stripek ... matchmove artist (10 episodes, 2018)
Dóra Sárközi ... visual effects coordinator (10 episodes, 2018)
Libor Telupil ... 3D scanning specialist (10 episodes, 2018)
Michael Topol ... digital matte painter (10 episodes, 2018)
Vaclav Uhlir ... track/matchmove artist (10 episodes, 2018)
Petr Vcelicka ... digital compositor (10 episodes, 2018)
Daniel Veszely ... digital compositor (10 episodes, 2018)
David Vána ... digital compositor (10 episodes, 2018)
David Watson ... Lead Lighting TD (10 episodes, 2018)
Ami Yamauchi ... visual effects producer: Cheap Shot (10 episodes, 2018)
Carlos Zaera ... digital compositor (10 episodes, 2018)
Andrii Zavolokin ... 3d generalist (10 episodes, 2018)
Lawren Bancroft-Wilson ... senior visual effects supervisor (10 episodes, 2019)
Pauline Burns ... visual effects producer (10 episodes, 2019)
Oz Dolphin ... FX TD (10 episodes, 2019)
Zdenek Hrazdira ... cg artist: UPP (3 episodes, 2019)
Reuben T.C. Jones ... facilities manager: CVD VFX (3 episodes, 2019)
Ken Kokka ... visual effects producer (10 episodes, 2019)
Justin Li ... visual effects editor (10 episodes, 2019)
Dora Bence-Sarkozi ... visual effects coordinator (9 episodes, 2018)
Ivaylo Naydenov ... digital compositor (9 episodes, 2018)
Sara Skirda ... digital matte painter: CVD VFX / Digital Matte Painter: CVD VFX (2 episodes, 2019)
Petr Hepner ... 3d artist: UPP (7 episodes, 2018)
Pedro Sabrosa ... visual effects supervisor / visual effects (5 episodes, 2018)
Levente Vass ... digital compositor (8 episodes, 2018)
Mike Accettura ... compositor: CVD VFX / Compositor: CVD VFX (3 episodes, 2019)
Romain Bayle ... digital matte painter: CVD VFX / Digital Matte Painter: CVD VFX (2 episodes, 2019)
James Kawano ... digital compositor / cg artist (3 episodes, 2019)
Peter Koss ... compositor: CVD VFX / Compositor: CVD VFX (3 episodes, 2019)
Yves McCrae ... visual effects coordinator: CVD VFX / Visual Effects Coordinator: CVD VFX (1 episode, 2019)
Fenner Rockliffe ... compositor: CVD VFX / lead compositor: CVD VFX / Compositor: CVD VFX (2 episodes, 2019)
Petr Harmácek ... digital compositor / rotoscoping artist (5 episodes, 2018)
Anna V. James ... visual effects producer (7 episodes, 2018)
Michelle Martin ... Visual Effects Executive Producer: Framestore (7 episodes, 2018)
Velislav Stefanov ... digital compositor (7 episodes, 2018)
Tibor Szentkuti ... digital compositor (7 episodes, 2018)
Camil Adell ... compositor: CVD VFX / Compositor: CVD VFX / lead compositor: CVD VFX (2 episodes, 2019)
Tomaso Tartarotti ... compositor: CVD VFX / Compositor: CVD VFX (1 episode, 2019)
Martin Cicmanec ... digital compositor (5 episodes, 2018)
Hannah Critchley ... visual effects coordinator (6 episodes, 2018)
Ilia Goncharov ... digital compositor (6 episodes, 2018)
Martin Holeysovsky ... visual effects artist (6 episodes, 2018)
Georgi Nikolov ... digital compositor (6 episodes, 2018)
Nikola Paradjina ... digital compositor: UPP (6 episodes, 2018)
Adam Roslanowski ... digital compositor (6 episodes, 2018)
Georgij Barklaja ... vfx data manager (5 episodes, 2018)
Santiago E. Iturmendi ... digital compositor (5 episodes, 2018)
Gabriela Petrova ... digital compositor: UPP (5 episodes, 2018)
Arek Stefaniak ... compositing artist (5 episodes, 2018)
Roman Weisgerber ... digital compositor (5 episodes, 2018)
Gord Dunick ... on-set visual effects supervisor (5 episodes, 2019)
Pehlivan Ivanov ... digital compositor (4 episodes, 2018)
Levente Safrany ... visual effects data wrangler (4 episodes, 2018)
Martin Tlusty ... texture artist (4 episodes, 2018)
Andres Gomez Zamora ... visual effects editor: FuseFX (1 episode, 2019)
Richard Greenwood ... visual effects supervisor: FuseFX (1 episode, 2019)
Karlie Carpentier Rosin ... Digital Matte Painter: CVD VFX / digital matte painter: CVD VFX (2 episodes, 2019)
Jordan Suedfeld ... visual effects editor (1 episode, 2019)
Martin Cobelo ... digital compositor (3 episodes, 2018)
Roman Dlapa ... senior modeler/texture artist: unconfirmed (1 episode, 2018)
Eric Durst ... visual effects supervisor (3 episodes, 2018)
Mala Lal ... visual effects artist (3 episodes, 2018)
Saruta Pisanwalerd ... compositor (3 episodes, 2018)
Amy Thomas ... creature effect technical director (3 episodes, 2018)
Jakub Valica ... digital compositor (3 episodes, 2018)
Adrian Mak ... compositor: CVD VFX / Compositor: CVD VFX (1 episode, 2019)
Juan Alonso ... digital compositor (2 episodes, 2018)
Tri Do ... digital compositor: Framestore (2 episodes, 2018)
Alican Görgeç ... visual effects artist (2 episodes, 2018)
Tibor Melis ... digital compositor (2 episodes, 2018)
Leonardo Costa ... visual effects supervisor (1 episode, 2019)
Euna Kho ... digital compositor (1 episode, 2018)
Jiri Kilevnik ... digital compositor (1 episode, 2018)
Lenka Likarova ... visual effects (1 episode, 2018)
Julian Parry ... visual effects consultant (1 episode, 2018)
Chrystia Siolkowsky ... creature effects technical director (1 episode, 2018)
Aleksandra Stojanov ... digital compositor: UPP (1 episode, 2018)
Dragostin Valev ... lead compositor (1 episode, 2018)
Samuel John Joseph Walsh ... visual effects generalist: Framestore (1 episode, 2018)
Mike Woodhead ... lead data wrangler (1 episode, 2018)
Trent Claus ... visual effects supervisor: Lola VFX (1 episode, 2019)
Christiant D'Alberto ... senior compositor framestore tv (1 episode, 2019)
Andrea Lazzarini ... visual effects artist (1 episode, 2019)
Lauren Aspden ... visual effects coordinator: CVD VFX (uncredited) (unknown episodes)
Severine Erickson ... head of systems: CVD VFX (uncredited) (unknown episodes)
Benedict Gillingham-Sutton ... lead compositor: CVD VFX (uncredited) (unknown episodes)
Michael Gladkey ... visual effects artist (uncredited) / matchmove artist (uncredited) / Matchmove Artist (uncredited) (unknown episodes)
Athena Han ... visual effects editor: CVD VFX (uncredited) (unknown episodes)
Erica Henderson ... visual effects artist: 1.618vfx (uncredited) / visual effects supervisor: 1.618vfx (uncredited) / visual effects supervisor: visual effects artist: 1.618vfx (uncredited) (unknown episodes)
Erik T. Jensen ... compositing supervisor: CVD VFX (uncredited) (unknown episodes)
Michelle Kee ... visual effects producer: CVD VFX (uncredited) (unknown episodes)
Matthew Lane ... visual effects supervisor: CVD VFX (uncredited) (unknown episodes)
Jonathan S. Smith ... rotoscope supervisor: CVD VFX (uncredited) (unknown episodes)
Mark Stewart ... pipeline technical director: CVD VFX (uncredited) (unknown episodes)
Chris Van Dyck ... visual effects executive producer: CVD VFX (uncredited) (unknown episodes)
Tarina Averill ... compositor: CVD VFX (uncredited) (unknown episodes)
Martin Humphrey ... compositor: CVD VFX (uncredited) (unknown episodes)
Dmitry Vinnik ... cg supervisor: CVD VFX (uncredited) (unknown episodes)
Mike Wearing ... compositor: CVD VFX (uncredited) (unknown episodes)
Neil Calibud ... systems administrator: CVD VFX (uncredited) (unknown episodes)
Thierry Muller ... compositor: CVD VFX (uncredited) (unknown episodes)
József Tibor Pap ... visual effects artist (uncredited) (unknown episodes)
Emily Yang ... lighting technical director (uncredited) (unknown episodes)
Joanna Lui ... VFX Associate Producer (uncredited) (unknown episodes)
Brody Fikkert ... visual effects artist (uncredited) (unknown episodes)
Nora Keszeg ... visual effects production assistant (uncredited) (unknown episodes)
Alessandro Melillo ... digital compositor (uncredited) (unknown episodes)
Nigel Allan ... previs artist (uncredited) (unknown episodes)
Jacys Cheng-Yu Lin ... senior effects technical director: Stormborn Studios (uncredited) (unknown episodes)
Esdras Prudente ... compositor: CVD VFX (uncredited) (unknown episodes)
Justin Reimer ... compositor (uncredited) (unknown episodes)
Craig Van Den Biggelaar ... visual effects (uncredited) (unknown episodes)

Series Stunts 

Péter Katona ... key stunt rigger (4 episodes, 2018)
Attila Kosztor ... stunt performer (10 episodes, 2018)
Levente Lezsák ... stunt coordinator (10 episodes, 2018)
Mike Crestejo ... stunt coordinator (7 episodes, 2019)
Paul Wu ... stunt coordinator (7 episodes, 2019)
Ádám Bertalan ... stunt performer (3 episodes, 2018)
Krisztián Czirják ... stunt performer (3 episodes, 2018)
Péter Darai ... stunt performer (4 episodes, 2018)
József Kovalik Jr. ... stunt performer (3 episodes, 2018)
Tibor Milos Krisko ... stunt double: Trystan Gravelle (3 episodes, 2018)
Béla Orsányi ... stunt performer / stunts (4 episodes, 2018)
Zen Lim ... stunt double: Derek Mio (2 episodes, 2019)
Norbert Kovács ... stunt performer (3 episodes, 2018)
Bence Ferenczi ... stunts (2 episodes, 2018)
Lori O'Connell ... Stunt Double: Asako (2 episodes, 2019)
István Draco Markolt ... stunt double: Owen Good (1 episode, 2018)
Gábor Perei ... stunt double: Tobias Menzies (1 episode, 2018)
Orphée Ladouceur-Nguyen ... stunt double Cristina Rodlo (1 episode, 2019)
Hugo Raymundo ... stunt double: Hugo Ateo (1 episode, 2019)
Nóra Kovács ... stunt department coordinator (uncredited) (unknown episodes)
Alexandre Duong ... stunt double: Christopher Naoki Lee (uncredited) / stunts (uncredited) (unknown episodes)
Megan Hui ... stunt double: Natsuki Kunimoto (uncredited) / stunt double: Yuki Morita (uncredited) (unknown episodes)
Pilát Márk ... Stunt Double: Mikey Collins (uncredited) (unknown episodes)
Gábor Pesta ... stunts (uncredited) (unknown episodes)
Alex Armbruster ... stunt double: Ruben Garfias (uncredited) (unknown episodes)
Steve Chang ... stunt performer (uncredited) (unknown episodes)
Jason William Day ... stunt performer (uncredited) (unknown episodes)
Cameron Hilts ... stunt performer (uncredited) (unknown episodes)
Matt Kennedy ... stunt performer (uncredited) (unknown episodes)
Vincent Khai ... stunt double: Kazuya Tanabe (uncredited) (unknown episodes)
Sean Kohnke ... stunt performer (uncredited) (unknown episodes)
David Le ... stunts (uncredited) (unknown episodes)
Marie Marolle ... stunt double: Alex Shimizu (uncredited) (unknown episodes)
Ben Van Huis ... stunt performer (uncredited) (unknown episodes)

Series Camera and Electrical Department 

Szoke Andras ... first assistant camera (10 episodes, 2018)
Attila Bilik ... gaffer (10 episodes, 2018)
Márk Czirják ... best boy electric / best boy (10 episodes, 2018)
Bence Faragó ... grip: second unit (9 episodes, 2018)
Roland Fodor ... video operator 1st assistant: second unit (8 episodes, 2018)
Buda Gulyás ... director of photography: second unit (9 episodes, 2018)
Ákos Gulyás ... second assistant camera: second unit (7 episodes, 2018)
György Horváth ... first assistant camera (10 episodes, 2018)
Zsolt Jámbor ... key gaffer / key grip: second unit / key gaffer: second unit (10 episodes, 2018)
Adam Kalacsi ... rigging best boy (10 episodes, 2018)
Vilmos Keszler ... dolly grip (10 episodes, 2018)
Gusztáv Kirsch ... b cam operator: second unit (1 episode, 2018)
János Kovács ... best boy grip (10 episodes, 2018)
Tibor Krautwurst ... gaffer: second unit (10 episodes, 2018)
Gábor Marosi ... camera operator (10 episodes, 2018)
Aidan Monaghan ... still photographer (10 episodes, 2018)
Bankhardt Máté ... best boy grip: second unit (9 episodes, 2018)
Gábor Nagy ... video operator: second unit/assistant video operator: main unit (10 episodes, 2018)
Balázs Péter ... video operator (10 episodes, 2018)
Marci Ragályi ... camera operator / director of photography: second unit / steadicam operator / cinematographer: additional photography (10 episodes, 2018)
Bálint Svigruha ... video trainee (10 episodes, 2018)
Viktor Székely ... second assistant camera (10 episodes, 2018)
Attila Szûcs ... key grip (10 episodes, 2018)
Péter Rácz Tiger ... digital imaging technician (10 episodes, 2018)
Lukas Trso ... second assistant camera / assistant camera (10 episodes, 2018)
Gábor Tóth ... electrician (10 episodes, 2018)
Ed Araquel ... still photographer (10 episodes, 2019)
Mark Cohen ... camera operator (10 episodes, 2019)
Justin Graf ... lighting technician (3 episodes, 2019)
Ken Gurney ... rigging grip (3 episodes, 2019)
Frank Halpenny ... set wireman (8 episodes, 2019)
Junichi Hosoi ... camera operator: "a" camera (10 episodes, 2019)
Christopher Kralik ... lighting technician (3 episodes, 2019)
Vince Laxton ... set wireman (8 episodes, 2019)
Mike Sanchez ... digital imaging technician / Digital Imaging Technician / digital image technician (10 episodes, 2019)
Timothy Robin Spencer ... first assistant camera: "a" camera (10 episodes, 2019)
Krista Stumph ... first assistant camera (10 episodes, 2019)
Wyatt Thorseth ... lighting technician (3 episodes, 2019)
Zoltán Untsch ... dimmer operator (10 episodes, 2019)
Jacob Slovak ... second assistant camera: "a" camera (9 episodes, 2019)
Bruno Souza ... second assistant camera (9 episodes, 2019)
Shane Day ... grip (8 episodes, 2019)
Virgile Dean ... grip (8 episodes, 2019)
T.C. Chapman ... gaffer (7 episodes, 2019)
Maxwell Guy ... dolly grip: "b" camera (7 episodes, 2019)
Tom Kaczmarski ... leadman grip (7 episodes, 2019)
Stuart Lennox ... best boy grip (7 episodes, 2019)
Ed McMahon ... dolly grip: "a" camera (7 episodes, 2019)
Michael Taschereau ... key grip (7 episodes, 2019)
Jason Washburn ... best boy electric (7 episodes, 2019)
Andrew Chu ... lighting console programmer (3 episodes, 2019)
William Cash ... electrician (5 episodes, 2019)
Balázs Baki ... electrician (4 episodes, 2018)
Mark Epstein ... techno crane technician (4 episodes, 2018)
Zsolt Farkas ... electrician (4 episodes, 2018)
Tibor Gazdig Jr. ... electrician (4 episodes, 2018)
Almási Gábor ... lighting desk operator (4 episodes, 2018)
Zsolt Hoffer ... best boy: splinter unit (4 episodes, 2018)
Zsolt Irsán ... electrician (4 episodes, 2018)
Dávid Perlaki ... electrician (4 episodes, 2018)
András Pucsek ... digital imaging technician: second unit (4 episodes, 2018)
Csaba Pápai ... grip (4 episodes, 2018)
Viktor Racsek ... h.o.d. rigging supervisor (4 episodes, 2018)
Gabor Schmidt ... best boy grip (4 episodes, 2018)
Virgil Tatu ... focus puller: "a" camera, second unit (4 episodes, 2018)
Gergo Vasari ... grip (4 episodes, 2018)
Attila Pfeffer ... steadicam operator: second unit (1 episode, 2018)
Charles Johnson ... grip (2 episodes, 2019)
Bujdosó Bence ... second assistant camera: second unit (2 episodes, 2018)
Jason J. Rodriguez ... lighting technician (2 episodes, 2019)
Tobias Sarin ... additional camera operator (2 episodes, 2019)
Máté Herbai ... 2nd unit director of photography (1 episode, 2018)
Csaba Morva ... assistant video assist operator: Reshoot unit (1 episode, 2018)
Attila Négyessy ... camera assistant: dailies - c camera (1 episode, 2018)
Gabriel Boyko ... second assistant camera (1 episode, 2019)
Sven Soukup ... second assistant camera (1 episode, 2019)
Ádám Fillenz ... camera operator (uncredited) (unknown episodes)
Imre Richárd Herczeg ... electrician: second unit (uncredited) (unknown episodes)
Noel Villers ... digital imaging technician: second unit (uncredited) (unknown episodes)
József Tibor Pap ... rigger (uncredited) (unknown episodes)
Tamás Hevizi ... drone camera operator (uncredited) (unknown episodes)
Marton Miklauzic ... b camera operator (uncredited) (unknown episodes)
Adam Varadi ... drone pilot (uncredited) (unknown episodes)
Quentin de Jubécourt ... lighting technician (uncredited) (unknown episodes)
Sam Stoessiger ... grip (uncredited) (unknown episodes)

Series Animation Department 

Jed Fisher ... animation supervisor (6 episodes, 2018)
James Bown ... animator (4 episodes, 2018)
Martin Lanzinger ... animator (3 episodes, 2018)
Ian Potsos ... animator (2 episodes, 2018)

Series Casting Department 

Kálmán Burai ... casting assistant / casting coordinator (10 episodes, 2018-2019)
Gordon Cowell ... casting assistant (10 episodes, 2018)
Emma Crompton ... casting assistant (10 episodes, 2018)
Zsolt Csutak ... casting: Hungary (10 episodes, 2018)
Tamás Kertész ... extras casting (10 episodes, 2018)
Balázs Kovács ... extras casting (10 episodes, 2018)
Alexandra Plank ... extras casting (10 episodes, 2018)
Mónika Ács ... extras coordinator (10 episodes, 2018)
Corinne Clark ... casting: Canada (10 episodes, 2019)
Rebecca Davidson ... casting assistant (10 episodes, 2019)
Martha Dietsche ... casting associate: USA (10 episodes, 2019)
Sandra-Ken Freeman ... extras casting (10 episodes, 2019)
Yôko Narahashi ... casting: Japan (10 episodes, 2019)
Jennifer Page ... casting: Canada (10 episodes, 2019)
Erika Valliere ... extras casting associate (10 episodes, 2019)
Sasa Pirolic ... local casting: Croatia (4 episodes, 2018)
Marc Hirschfeld ... executive in charge of casting (uncredited) (unknown episodes)
Jacqueline Gallagher ... casting assistant (uncredited) (unknown episodes)

Series Costume and Wardrobe Department 

Ildikó Fogt ... costume maker (10 episodes, 2018)
Brigitta Harmos ... costumer / set costumer (10 episodes, 2018)
Brigitta Katona ... costume crowd supervisor (10 episodes, 2018)
Virág Kerényi ... costume buyer (10 episodes, 2018)
Júlia Kiss ... key costumer (10 episodes, 2018)
Balázs Labancz ... assistant costume supervisor (10 episodes, 2018)
Nadia Merabti ... costume maker (10 episodes, 2018)
Anna Munro ... key textile artist (10 episodes, 2018)
Joanna Nicholls ... costume maker (10 episodes, 2018)
Réka Nikolics ... key costumer: principals (10 episodes, 2018)
Eloise Park ... assistant costume designer (10 episodes, 2018)
Josie Pledge ... costume cutter (10 episodes, 2018)
George Sayer ... assistant costume designer (10 episodes, 2018)
Camilla Thomson ... Costume maker / costume maker (10 episodes, 2018)
Miklós Udvardy ... costumer (10 episodes, 2018)
Heloise Walker ... junior costume maker (10 episodes, 2018)
Denise Barrett ... costume set supervisor (10 episodes, 2019)
Kata Bartyik ... leather worker (10 episodes, 2019)
Sharon Fauvel ... key textile artist (3 episodes, 2019)
Mónika Frankl ... leather master (10 episodes, 2019)
Jaida Hay ... assistant costume designer (10 episodes, 2019)
Sharon Smith ... senior concept artist (3 episodes, 2019)
Janice Swayze ... costume supervisor (10 episodes, 2019)
Petra Wright ... seamstress (10 episodes, 2019)
Sylvie Ong ... costume supervisor (8 episodes, 2018)
Ferenc Fulmer ... stand by principals (7 episodes, 2018)
Takashi Bernhardt ... assistant costume designer (7 episodes, 2019)
Kenichi Tanaka ... assistant costume designer (7 episodes, 2019)
Krisztina Tilhof ... breakdown artist / Assistant Costume Prop Maker (5 episodes, 2018)
Sándor Daróczi ... set costumer (4 episodes, 2018)
Vincent Dumas ... costume supervisor (4 episodes, 2018)
Anna Sallay ... leather costume maker (4 episodes, 2018)
Ana Toto ... costume buyer (4 episodes, 2018)
Rosalie Lee ... cutter (3 episodes, 2019)
Christina Petford ... costume truck supervisor (uncredited) (unknown episodes)
Katie Johnston ... background set supervisor (uncredited) (unknown episodes)
Raffaella Buck ... costume breakdown artist (uncredited) (unknown episodes)
Monica Haynes ... costumer: Los Angeles (uncredited) (unknown episodes)
Beth Miller ... costumer (uncredited) (unknown episodes)
Alice Pico ... costumer (uncredited) (unknown episodes)
Sheila Bingham ... prep costumer (uncredited) (unknown episodes)
Debbie Geaghan ... background costume coordinator (uncredited) (unknown episodes)
Fumiko Horan ... kimono technician (uncredited) (unknown episodes)
Ekaterina Kreinin ... costume maker (uncredited) (unknown episodes)
Emily Laing ... prep costumer (uncredited) (unknown episodes)
Kyla Nesbitt ... costume coordinator (uncredited) (unknown episodes)
Stephanie Nolin ... prep costumer (uncredited) (unknown episodes)
Anna Postanski ... seamstress (uncredited) (unknown episodes)
Elizabeth Raap ... cutter (uncredited) (unknown episodes)
Suzette Soloman ... prep costumer (uncredited) (unknown episodes)
Colette Storey ... prep costumer (uncredited) (unknown episodes)
Patrice Yapp ... seamstress (uncredited) (unknown episodes)

Series Editorial Department 

Mike Austin ... post production & technical operations (10 episodes, 2018)
Charlotte Carter ... post-production coordinator (10 episodes, 2018)
Andrew Cave ... on-line editor (10 episodes, 2018)
Lizzie Downes ... post-production assistant (10 episodes, 2018)
Charley Fox ... post-production assistant (10 episodes, 2018)
Adam Jurkovich ... digital dailies supervisor (10 episodes, 2018)
Szabó Máté ... junior colorist (10 episodes, 2018)
Jet Omoshebi ... final color grading (10 episodes, 2018)
Karen Payne ... post production supervisor (10 episodes, 2018)
Calum Peters ... second assistant editor (10 episodes, 2018)
Nathan Summerfield ... second assistant editor (10 episodes, 2018)
Aron Szucs ... dailies operator (10 episodes, 2018)
Bálint Tusor ... assistant editor / hu assistant editor (10 episodes, 2018)
Chad Band ... colorist: dailies (10 episodes, 2019)
Marc Dela Cruz ... dailies operator (10 episodes, 2019)
Diana NoLi ... post-production coordinator (10 episodes, 2019)
Thor Roos ... colorist (10 episodes, 2019)
David T.A. Warren ... video playback editor (10 episodes, 2019)
Anna Stalter ... colorist: dailies (8 episodes, 2018)
Jay Harada ... on-line editor (7 episodes, 2019)
Rob Duffield ... first assistant editor (4 episodes, 2018)
Chris Hunter ... assembly editor / first assistant editor (4 episodes, 2018)
Ryan Lino ... post-production assistant (4 episodes, 2019)
Erika Moutinho ... first assistant editor (3 episodes, 2018)
Mark Adams ... first assistant editor (3 episodes, 2019)
Bob Dewald ... first assistant editor (3 episodes, 2019)
Darren Tucker ... first assistant editor (3 episodes, 2019)
Gwillym Hewetson ... first assistant editor (2 episodes, 2018)
Toby Lloyd ... first assistant editor (1 episode, 2018)
Charles Bedwell ... conforming editor (uncredited) (unknown episodes)
Raoul Crosby ... i/o operator (uncredited) (unknown episodes)
W. Cody Nelson ... senior dailies operator (uncredited) (unknown episodes)

Series Location Management 

Balint Kovacs ... supervising location manager (10 episodes, 2018)
Bence Kovacs ... location manager (10 episodes, 2018)
Matt Palmer ... location manager (6 episodes, 2019)
Dávid Fillenz ... assistant location manager (4 episodes, 2018)
Vladimir Miketa ... assistant location manager (4 episodes, 2018)
Smiljan Tolj ... location manager croatia (4 episodes, 2018)
Jonathan Cairns ... assistant location manager (1 episode, 2019)
Kerry Pearson ... trainee assistant location manager (1 episode, 2019)
S. Steven Sach ... location manager (3 episodes, 2019)
Christina K. Williams ... location production assistant (2 episodes, 2019)
Tome Marcina ... location production assistant (1 episode, 2018)

Series Music Department 

Sean Fernald ... music clearance (10 episodes, 2018)
Laurence Love Greed ... music editor (10 episodes, 2018)
Ryan Neill ... music clearance (10 episodes, 2018)
Natasha Duprey ... music supervisor (10 episodes, 2019)
Paul Shatto ... music editor (10 episodes, 2019)
Ron Korb ... musician: Japanese flutes (3 episodes, 2019)
Clare Batterton ... assistant music editor (uncredited) (unknown episodes)

Series Script and Continuity Department 

Alessandra DiMona ... script coordinator (10 episodes, 2019)
Hannah van Dijk ... script supervisor (9 episodes, 2019)
Monica Tatu ... script supervisor (6 episodes, 2018)
Dora Simko ... script supervisor: 2nd unit (4 episodes, 2018)
Gabriella Winkler ... script supervisor (4 episodes, 2018)
Amandine Dufraise ... script supervisor (1 episode, 2019)

Series Transportation Department 

Karoly Niklasz ... transportation captain (10 episodes, 2018)
Alex Quantum ... transportation captain (10 episodes, 2018)
Allan Morgan ... transportation coordinator (10 episodes, 2019)
Serena Caine ... driver (8 episodes, 2019)
Zdravko Plese ... transport manager: Croatia (4 episodes, 2018)
József Spáth ... honey wagon operator (uncredited) (unknown episodes)
Larry Yampolsky ... cast driver (uncredited) (unknown episodes)

Series Additional Crew 

Laura Sevier ... Rights and Clearances (20 episodes, 2018-2019)
Kauveh Khozein Carrera ... assistant to Jordan Sheehan / assistant: David W. Zucker (17 episodes, 2018-2019)
Danielle Roderick ... researcher (17 episodes, 2018-2019)
Eva Albecker ... cashier (10 episodes, 2018)
Matthew Betts ... historical advisor (10 episodes, 2018)
Veronika Bojtos ... production coordinator (10 episodes, 2018)
Kelly Kiyoon Chang ... assistant accountant: UK / payroll accountant (10 episodes, 2018)
Zsigmond Cholnoky ... production office assistant (10 episodes, 2018)
Jim Dines ... naval advisor (10 episodes, 2018)
Noemi Duduka ... payroll accountant (10 episodes, 2018)
Alex Eldridge ... writers' assistant (10 episodes, 2018)
Gábor Gajdos ... Production Assistant: 2nd Unit (10 episodes, 2018)
Levente Gajdos ... production assistant (10 episodes, 2018)
Jack Glascott ... assistant to David W. Zucker (10 episodes, 2018)
Anna Goy ... production secretary (10 episodes, 2018)
Jennifer Griffin ... first assistant accountant / production accountant (10 episodes, 2018)
Brendan Gunn ... dialect coach (10 episodes, 2018)
Andrea Hidas ... clearance co-ordinator (10 episodes, 2018)
Gabor Kaban ... production office assistant (10 episodes, 2018)
Norbert Kroó ... key unit assistant: 2nd unit (10 episodes, 2018)
Ágnes Kubikné Siroki ... H&S supervisor: Mid Atlantic Films (10 episodes, 2018)
Ágnes Kun ... production accountant (10 episodes, 2018)
Nathaniel Lovell-Smith ... assistant to Guymon Casady (10 episodes, 2018)
Andrew Okpeaha MacLean ... inuit talent consultant (10 episodes, 2018)
Cara Marcous ... inuit talent consultant (10 episodes, 2018)
Della Moore ... supervising production accountant (10 episodes, 2018)
David Packham ... production coordinator (10 episodes, 2018)
Anna Palinkas ... assistant to writers / executive producers' assistant (10 episodes, 2018)
Matthew Schneider ... production legal (10 episodes, 2018)
Zsolt Soltész ... catering manager (10 episodes, 2018)
Iván Steiner ... key armourer (10 episodes, 2018)
Melinda Szolgyemi ... payroll accountant (10 episodes, 2018)
Zsófia Zatureczki ... travel coordinator (10 episodes, 2018)
Peter Cummings ... clearance coordinator (10 episodes, 2019)
Saugat Datta ... office production assistant (10 episodes, 2019)
Audrey Hellmer ... production coordinator (10 episodes, 2019)
Emi Kamito ... cultural advisor / translator: Japanese (10 episodes, 2019)
Jo Scott ... second assistant production coordinator (10 episodes, 2019)
Natalie Sutcliffe ... second assistant production coordinator (10 episodes, 2019)
George Takei ... consultant (10 episodes, 2019)
Benjámin Szabó ... set production assistant: second unit (9 episodes, 2018)
Andie Aichholz ... assistant accountant (8 episodes, 2019)
Hanna McDermid ... production assistant (3 episodes, 2019)
Kate Austin ... first assistant production coordinator (7 episodes, 2019)
Raphie Cantor ... assistant: Alexander Woo (7 episodes, 2019)
Jordan Dumbroff ... writers production assistant (7 episodes, 2019)
Nishima Gupta ... assistant: Jordan Sheehan (7 episodes, 2019)
Alexandra Jacobson ... assistant: Guymon Casady (7 episodes, 2019)
Benjamin Klein ... writers assistant (7 episodes, 2019)
Kyle McCachen ... assistant to producers (7 episodes, 2019)
Alejandro Moya Paredes ... first assistant accountant (7 episodes, 2019)
Spencer Neufeld ... assistant accountant (7 episodes, 2019)
Andrew S. Ritchie ... production office assistant (7 episodes, 2019)
Nancy Vibert ... crew payroll accountant (7 episodes, 2019)
Sheila Woodley ... production accountant (6 episodes, 2019)
Ian Doig ... animal coordinator (2 episodes, 2019)
Kent Fabian ... military advisor (5 episodes, 2019)
Daniel Balogh ... assistant accountant (4 episodes, 2018)
Antonia Begusic ... assistant production coordinator croatia (4 episodes, 2018)
Drew Brown ... senior vice president of production (3 episodes, 2018)
Charlotte Carter ... post production coordinator (4 episodes, 2018)
Marco Ciglia ... first assistant director (4 episodes, 2018)
Atli Gunnarsson ... voice: The Tuunbaq (4 episodes, 2018)
Mihály Hajagos ... key crowd marshall (4 episodes, 2018)
Adrienn Kamarás ... assistant production office coordinator (4 episodes, 2018)
Aleksandra Kaminska ... assistant accountant (4 episodes, 2018)
Ivana Krile ... production coordinator: Croatia (4 episodes, 2018)
Romana M. Lulic ... production coordinator croatia (4 episodes, 2018)
Hrvoje Margaretic ... assistant location manager (4 episodes, 2018)
Gábor Molnár ... universal medic supervisor (4 episodes, 2018)
János Papp ... health and safety advisor (4 episodes, 2018)
Gergely Riba ... set production assistant (4 episodes, 2018)
Oliver Sepsi ... additional production assistant (4 episodes, 2018)
Jelena Udiljak ... assistant production coordinator croatia (4 episodes, 2018)
Lucija Veselic ... production accountant croatia (4 episodes, 2018)
John Mares ... payroll accountant (4 episodes, 2019)
Alissa Ophoff ... payroll accountant (4 episodes, 2019)
Adam Jaklics ... unit technician (3 episodes, 2018)
Boglárka Kalászi ... stand-in: Sian Brooke (2 episodes, 2018)
Gemma Andrew ... assistant accountant (2 episodes, 2019)
Sheila Goodman ... payroll accountant (2 episodes, 2019)
Lynda Schmit ... studio teacher (2 episodes, 2019)
Patrick Clair ... Title Designer (1 episode, 2018)
Szabó Máté ... unit technician (1 episode, 2018)
Janos Prihoda ... immigration coordinator (1 episode, 2018)
Peter Seres ... production manager: second unit (1 episode, 2018)
John Catron ... production accountant (1 episode, 2019)
Jason Crosby ... marine coordinator (1 episode, 2019)
Fabio Novitsky ... First Aid Craft Services (1 episode, 2019)
Jason Gold ... production executive (uncredited) (unknown episodes)
Andrea Nagy ... contract manager (uncredited) (unknown episodes)
Camille Corbett ... researcher (uncredited) (unknown episodes)
Tina Gojun ... production assistant (uncredited) (unknown episodes)
Maya Nadine ... stand-in (uncredited) (unknown episodes)
Viktoria Vay ... cast production assistant (uncredited) (unknown episodes)
Ann Wu-Lai Parry ... stand-in (uncredited) (unknown episodes)

See also

Release Dates | Official Sites | Company Credits | Filming & Production | Technical Specs

Contribute to This Page


Recently Viewed