Altered Carbon (TV Series)
Rage in Heaven (2018)
Full Cast & Crew
Directed by
Peter Hoar |
Writing Credits
Richard Morgan | ... | (based on the novel by) (as Richard K. Morgan) |
Laeta Kalogridis | ... | (created by) |
Russel Friend | ... | (written by) & |
Garrett Lerner | ... | (written by) |
Nevin Densham | ... | (executive story editor) |
Cast (in credits order) complete, awaiting verification
Joel Kinnaman | ... | Takeshi Kovacs | |
James Purefoy | ... | Laurens Bancroft | |
Martha Higareda | ... | Kristin Ortega | |
Chris Conner | ... | Poe | |
Dichen Lachman | ... | Reileen Kawahara | |
Ato Essandoh | ... | Vernon Elliot | |
Kristin Lehman | ... | Miriam Bancroft | |
Trieu Tran | ... | Mr. Leung | |
Renée Elise Goldsberry | ... | Quellcrist Falconer | |
Adam Busch | ... | Mickey | |
Cliff Chamberlain | ... | Ava Elliot | |
Lexi Atkins | ... | Belle | |
Lisa Chandler | ... | Mary Lou Henchy | |
Marlene Forte | ... | Alazne Ortega | |
Hiro Kanagawa | ... | Captain Tanaka | |
Hayley Law | ... | Lizzie Elliot | |
Francisco Trujillo Avalos-Davidson | ... | Xalbador (as Francisco Trujillo) | |
Hector Borderas | ... | Xalbador Kid #1 | |
Toby Levins | ... | Pervy Guard (HITC) | |
Enrique Dante Miles Lopez | ... | Xalbador Kid #2 (as Enrique Lopez) | |
Hannah Rose May | ... | Synth Woman | |
Peter Woodward | ... | Pleasure Concierge | |
Rest of cast listed alphabetically: | |||
Jim Eliason | ... | Police Officer (with Mohawk) (uncredited) | |
Glen Ferguson | ... | Grounder (uncredited) |
Produced by
Adam Banks | ... | associate producer |
Steve Blackman | ... | executive producer |
David Ellison | ... | executive producer |
Bradley J. Fischer | ... | executive producer |
Russel Friend | ... | executive producer |
Dana Goldberg | ... | executive producer |
Nick Hurran | ... | executive producer |
Laeta Kalogridis | ... | executive producer |
John G. Lenic | ... | producer (produced by) |
Garrett Lerner | ... | executive producer |
Mike Medavoy | ... | executive producer |
Arnold Messer | ... | executive producer (as Arnold W. Messer) |
James Middleton | ... | executive producer |
Brian Nelson | ... | co-executive producer |
Allen Marshall Palmer | ... | co-producer |
Marcy Ross | ... | executive producer |
Alison Schapker | ... | executive producer (showrunner) |
James Vanderbilt | ... | executive producer |
Music by
Jeff Russo |
Cinematography by
Martin Ahlgren | ... | director of photography |
Editing by
Byron Smith |
Casting By
Richard Pagano | ... | (as Rick Pagano) |
Production Design by
Carey Meyer |
Art Direction by
Chris Beach | ... | supervising art director |
Harrison Yurkiw |
Set Decoration by
Lin MacDonald |
Costume Design by
Ann Foley |
Makeup Department
Rebekah Bak | ... | makeup artist |
Kate Blythe | ... | makeup artist |
Yvonne Connor | ... | makeup artist |
Mariah Crawley | ... | key hair stylist |
Amber Crombach | ... | first assistant makeup artist |
James Dreichel | ... | assistant hair stylist (as Jim Dreichel) |
Ceilidh Dunn | ... | key makeup artist |
Ashley Forshaw | ... | key makeup effects artist |
Rebecca Lee | ... | makeup designer |
Ailsa Macmillan | ... | key hair stylist |
Leanne Rae Podavin | ... | special makeup effects artist |
Crissy Renaud | ... | special makeup effects artist: Silicone runner |
Janice Rhodes | ... | hair department head |
Bill Terezakis | ... | special makeup effects designer |
Marjorie Wood | ... | 1st assistant makeup artist |
Gila Bois | ... | special makeup effects artist (uncredited) |
Chantal Laurie | ... | special makeup effects artist (uncredited) |
Raj Mariathason | ... | on set props (uncredited) |
Production Management
Dieter Ismagil | ... | post-production executive |
Cecil O'Connor | ... | unit production manager |
Jenni Ross | ... | post production supervisor (as Jennifer Ross) |
Talei Searell | ... | production manager |
Second Unit Director or Assistant Director
Ashley Bell | ... | second assistant director |
Michael Bishop | ... | background wrangler |
Benjamin Cairns | ... | third assistant director |
Scott Catolico | ... | third assistant director |
James Forrester | ... | third assistant director |
David Klohn | ... | first assistant director: second unit |
Brandon Ng | ... | trainee assistant director |
Ashley Sawyer | ... | third assistant director |
Larnell Stovall | ... | second unit director |
Greg Zenon | ... | first assistant director |
D. Joanne Malo | ... | background director (uncredited) |
Art Department
Carole Alexander | ... | sculptor / set dresser |
Don Anderson | ... | assistant property master: 2nd Unit |
Britt Bancroft | ... | set buyer |
Catherine Bertetic | ... | set dresser |
Michael A. Billings | ... | assistant set decorator |
Katharina Brand | ... | set dresser |
Carl Brechin | ... | scenic helper |
Lynn Chaulk | ... | paint foreman |
Kevin Cockell | ... | assistant property master |
Brian Cunningham | ... | concept designer |
Elena Dresser | ... | set dresser |
Nick Dudar | ... | set designer |
Clayton Flagg | ... | assistant property master |
Lisa Godwin | ... | propmaker |
Gillian Goodman | ... | props buyer |
Jeremy Hanna | ... | concept artist: Weta Workshop |
Rob Hilson | ... | concept artist |
Harrison Holtz | ... | greensperson |
Rob Huestis | ... | assistant property master |
Alexandros Isidorou | ... | automotive spray painter |
Jana Kelly | ... | greens buyer |
Ken Laderoute | ... | lead carpenter |
Chris Lewis | ... | set designer |
Kris Longworth | ... | lead carpenter |
Rohan Lyal | ... | head greensman |
Dane Madgwick | ... | concept artist: Weta Workshop |
Richard Marmion | ... | sculpture foreman |
Nick Mather | ... | set dresser fabricator |
Don Matlo | ... | Prop foreperson/modelmaker/prop builder |
Wendy McAllister | ... | storyboard artist |
Morgan McConnell | ... | graphic designer |
Heather McDonald | ... | props |
Sean McQuillan | ... | on set dresser |
J.J. Mestinsek | ... | paint coordinator |
Steve Miller | ... | set decoration foreman |
Teresa Ngan | ... | art department co-ordinator |
Angélique Nonorgue | ... | props |
Moira Perlmutter | ... | set dec coordinator |
Jerry Staar | ... | second unit: property master |
Rosemary Stegman | ... | prop builder |
Sumit Sura | ... | art department assistant |
Bryan Sutton | ... | set designer |
Nevin Swain | ... | property master |
Ronnie Werneburg | ... | carpenter |
John Whipple | ... | scenic carpenter |
Miho Yamamoto | ... | props buyer |
Ken Palkow | ... | prop fabricator (uncredited) |
Sound Department
Mark Allen | ... | sound effects editor |
Brian Armstrong | ... | dialogue editor |
Kristian Bailey | ... | sound mixer: second unit |
Tim Crich | ... | utility sound |
Brett Hinton | ... | supervising sound editor |
Caleb Hollenback | ... | sound recordist |
Andy King | ... | re-recording mixer |
Jacob McNaughton | ... | foley mixer |
Samuel Munoz | ... | foley editor |
Caitlin Norman | ... | sound assistant |
Patrick Ramsay | ... | sound mixer |
Colin Rogers | ... | adr mixer |
Keith Rogers | ... | re-recording mixer |
Arno Stephanian | ... | foley mixer |
Noel Vought | ... | foley artist |
Demitrio Albano | ... | a.d.r. mixer (uncredited) |
Special Effects by
Eric Bullock | ... | special effects |
Dan Cervin | ... | special effects first assistant / special effects foreman |
Pete Kelley | ... | special effects technician: Ironhead Studio |
David Loveday | ... | pyrotechnician: pilot |
Albert F. Seibert | ... | special effects set supervisor |
Matt Sleep | ... | special effects assistant |
Mike Splatt | ... | special effects senior technician |
Joel Whist | ... | special effects supervisor |
Brett Yavis | ... | special effects assistant |
Richard Connor | ... | special effects technician (uncredited) |
Visual Effects by
Anne Akande | ... | vfx line producer: Dneg tv |
Dan Alterman | ... | sequence lead compositor |
Kris Anderson | ... | digital compositor |
Svilen Aynadzhiev | ... | digital compositor |
Adam Baldwin | ... | visual effects artist: DNEG (as Adam Darrah) |
Chirag Bangotra | ... | visual effects artist: Atomic Arts |
Jenna Barratt | ... | visual effects editor: DNEG |
Pete Baxter | ... | digital compositor |
Anita Berkhané | ... | assistant visual effects editor: Double Negative (as a different name) |
Preetham Tej Boddu | ... | roto prep supervisor |
Emma Braney | ... | cg lead |
Sule Bryan | ... | Compositing Supervisor: DNEGTV |
Kerrie Bryant | ... | visual effects coordinator: DnegTV |
Bianca-Lee Burgess | ... | tracking/matchmoving |
Rebecca Burnett | ... | visual effects coordinator |
Everett Burrell | ... | visual effects supervisor |
William Carley | ... | lead 3D artist: dneg |
Christina Castelo Branco | ... | visual effects artist |
Clare Cheetham | ... | production manager: Dnegtv (as Clare Heneghan) |
Alfonso Chin | ... | visual effects |
Charles Chorein | ... | visual effects artist |
Kajsa Christiansson | ... | roto prep artist: double negative |
Simone Coco | ... | senior compositor |
Rory Coomey | ... | cyber and lidar scanning |
Barry Corcoran | ... | motion graphics supervisor |
Justin Cornish | ... | visual effects supervisor: Atomic Arts |
André Correia | ... | FX Technical Director: visual effects |
Barney Curnow | ... | visual effects supervisor: atomic arts |
Francesca Dare | ... | compositor: Dneg |
Giulia Dell'Armi | ... | creature td: DNEG |
Lauren Dowsett | ... | prep artist: atomic arts |
Claire Duthie | ... | visual effects editor: Dneg |
Lee Fisher | ... | roto/prep artist |
James Furlong | ... | lead digital matte painter: DNEGTV |
Sarah Gatefield | ... | matchmove artist: dneg tv |
Dipak Gaur | ... | bg prep artist: Atomic Arts |
Luis Gomez | ... | compositor: Atomic Arts |
Diego González Cortés | ... | Modeler/Generalist: visual effects |
Justin Gros-Desir | ... | digital compositor: DNEG |
Sam Gunn | ... | generalist td |
Haakon Gustavsen | ... | roto & prep artist / tech checker |
Joshua Hakim | ... | video playback |
Guy Hancock | ... | screen graphics designer |
Pete Hanson | ... | studio manager: Double Negative |
James Paul HattSmith | ... | compositor: DNEGTV |
Natalie Henry | ... | visual effects production assistant |
Daffy Hristova | ... | modelling artist, texturing, lookdev, lighting: Double Negative TV |
Louise Hussey | ... | exec vfx producer DNegTV |
Djordje Ilic | ... | layout/look dev/lighting technical director: double negative |
Albena Ivanova | ... | visual effects artist |
Adam Jackson | ... | roto/prep artist |
Jack Jenkins | ... | prep artist: Double Negative |
Ben Johnston | ... | roto/prep artist |
Oliver Johnstone | ... | digital compositor |
Aled Rhys Jones | ... | digital compositor: Double Negative |
Hayden Jones | ... | executive vfx supervisor: dnegtv |
Paul Jones | ... | visual effects producer |
Kenn Hedin Kalvik | ... | digital compositor: Double Negative |
Thomas Kidd | ... | Roto/Prep Artist: DnegTV |
Connor Kitto | ... | matchmove supervisor |
Oscar Knott | ... | compositor |
Nikolay Kolev | ... | digital compositor |
Dan Krieger | ... | assistant visual effects editor |
Erin Langford | ... | visual effects coordinator |
David Legault | ... | visual effects coordinator: Production |
Christine Lemon | ... | visual effects producer: DNegTV |
Xavier Lestourneaud | ... | fx supervisor: DNEG |
Ralph Maiers | ... | visual effects supervisor |
Domhnall Malone | ... | motion graphics artist |
Roshni Maranat | ... | visual effects coordinator: Atomic Arts |
Josh McGuire | ... | compositor: Encore Hollywood |
Tony Meagher | ... | visual effects producer (as Michael Meagher) |
Pau Minguell | ... | digital matte painter: dneg tv |
Minal Mistry | ... | lighting td: Double Negative |
Ashley Mohabir | ... | digital compositor: Double Negative |
Reuben Montgomery | ... | digital compositor |
Antoine Moulineau | ... | cg supervisor: DnegTV |
Chris Munns | ... | assistant colourist: DNEG |
Paul Nelson | ... | cg build supervisor: DnegTV |
Tania Nunes | ... | motion graphics designer |
Kent O'Connor | ... | associate visual effects supervisor / senior data wrangler |
Matthew O'Sullivan | ... | technology project manager |
Mark Pascoe | ... | head of cg: DNegTV |
Nimesh j Patel | ... | Modeller |
Jane Paton | ... | digital compositor |
Philip Pendlebury | ... | technical resource manager: DNEGTV |
Hyson Pereira | ... | digital compositor: dnegtv |
Marko Perendija | ... | digital compositor |
Daniel Pettipher | ... | senior production manager: DNEGTV |
Jack Rhys Phillips | ... | roto/prep supervisor: DNegTV |
Jonathan Privett | ... | executive vfx supervisor DNegTV |
Rick Ravenell | ... | visual effects artist |
Arka Ray | ... | compositor: Prep artist / prep artist |
Jordan Rice | ... | 2d visual effects runner |
Antonio Rodríguez Díaz | ... | digital compositor: double negative |
Eleanor Rogers | ... | digital compositor: DNEG TV |
Andrea Rosa | ... | visual effects |
Evan Scott Russell | ... | visual effects assistant |
Matteo Sala | ... | visual effects artist |
Sudip Samanta | ... | Prep artist / Roto/Prep artist |
Khushnuma Savai | ... | digital compositor |
James Schembri | ... | vfx line producer |
Jim Schermerhorn | ... | visual effects assistant editor |
Jorrit Schulte | ... | paint & jr compositor |
Aurora Shannon | ... | senior visual effects colourist |
Michal Skowron | ... | Digital Matte Painter: DnegTV |
Jonathan Smith | ... | visual effects coordinator |
Reyffer Sousa | ... | Generalist TD: Atomic Arts |
Mihai Stan | ... | Digital Compositor: Double Negative Visual Effects |
Markus Sterner | ... | lead generalist td: Dneg |
Nishant Subrahmanian | ... | visual effects line producer |
Miyuki Tatsuda | ... | roto prep artist: Double Negative |
Jigna Thacker | ... | line producer |
Luke Tickner | ... | lighting td |
Terry Tsang | ... | roto prep supervisor: DNegTV |
Nadia Tzuo | ... | main title design |
Ryan Uhrich | ... | motion designer: playback & post |
Matthew Unwin | ... | Lola VFX |
Wesley Vet | ... | matchmove artist |
Leida Vincent | ... | digital artist: DnegTV |
Andrea Walsh | ... | visual effects artist |
Reece Weldon | ... | visual effects artist |
Vijay Kumar Yadav | ... | paint |
Jade Zulkoskey | ... | data wrangler (as Paula Zulkoskey) |
Midha Arun | ... | bg prep artist (uncredited) |
Subhra Raha | ... | compositor (uncredited) |
Alex Shvartzman | ... | lidar and cyberscanning: industrial pixel vfx (uncredited) |
Stunts
Jason Bell | ... | stunt performer |
Steve Chang | ... | stunt double: Trieu Tran |
Alex Chiang | ... | stunt performer / stunt team |
Tim Connolly | ... | fight coordinator / stunt double: Joel Kinnaman |
Fraser Corbett | ... | stunt performer |
Natasha Denis | ... | stunt rigger |
Christopher Di Meo | ... | stunts |
Will Erichson | ... | stunts |
Brian Ho | ... | stunts |
Sean Kohnke | ... | stunts |
Orphée Ladouceur-Nguyen | ... | stunt double: Dichen Lachman |
Larry Lam | ... | stunt coordinator |
Jaeson Lee | ... | stunt performer |
Yu Matsushita | ... | stunts |
Reg Milne | ... | key stunt rigger |
Tammy Nera | ... | stunt double: Hayley Law |
Adrian Persad | ... | stunt performer |
Jason Reynolds | ... | stunt rigger |
Jeff Sanca | ... | stunts |
Larnell Stovall | ... | stunt coordinator |
PeiPei Alena Yuan | ... | Fight Trainer: Dichen Lachman |
Rob Hayter | ... | stunt performer (uncredited) |
Camera and Electrical Department
Braden Batsford | ... | additional first assistant camera |
Brian Bjerkness | ... | rigging grip |
Marco Bossow | ... | camera trainee |
Keith Brooks | ... | set wireman |
Lee J. Buckley | ... | technodolly operator |
Torstein Colyer | ... | dolly grip: second unit / swing dolly grip: second unit |
Jesse Deacon | ... | lighting technician |
Robert DeVitt | ... | first assistant camera: "b" camera, 2nd unit |
Kelvin Dylla | ... | lighting technician |
Marcus Fung | ... | second assistant camera |
Lee Gibeau | ... | camera crane technician |
Justin Giles | ... | lighting technician |
Ian Gledhill | ... | lighting console programmer |
Aaron Haesler | ... | first assistant camera: "b" camera |
Rod Haney | ... | rigging grip best boy |
Dwight Hartnett | ... | digital imaging technician: second unit |
Steve Holland | ... | set wireman |
Kieran Humphries | ... | first assistant camera: "a" camera |
Tony Hyland | ... | leadman rigging grip (uncredited) |
Randy A. Jablonka | ... | lighting technician |
James M. Jackson | ... | chief lighting technician: second unit |
Raylene Ledgerwood | ... | digital utility technician |
Joshua Marcoux | ... | second assistant camera: "a" camera |
Hugh Meikle | ... | generator operator |
Adrian Mottram | ... | lighting technician: second unit |
Erin Nelligan | ... | console operator / console programmer |
Andres Nino | ... | dolly grip 2nd unit |
Kim Olsen | ... | key grip |
Peter Pacula | ... | best boy rigging grip |
Dylan Paul | ... | balloon light technician |
Sasha Proctor | ... | a camera/steadicam operator |
Alex Reno | ... | rigging grip |
Jacob Slovak | ... | second assistant camera |
Calum Smith | ... | lighting board operator: second unit |
Robin A. Smith | ... | camera operator: "c" operator (as Robin Smith) |
Simon Smith | ... | key grip: second unit |
Stephen Stubbs | ... | grip second unit day play |
Teo Jara Taboada | ... | lighting technician |
Jarrod Tiffin | ... | rigging gaffer |
Gladys Tong | ... | computer/video playback supervisor |
Thomas Walker | ... | second assistant camera: 2nd Unit / second assistant camera: 2nd unit |
Christopher Walsh | ... | dolly grip / grip |
Daniel Walsh | ... | first assistant camera: "a" camera, second unit |
William Waring | ... | camera operator: "a" camera |
Connor Welsh | ... | dolly grip: second unit |
Matt Young | ... | lighting technician |
Katie Yu | ... | still photographer |
Animation Department
Eliot Speed | ... | layout artist |
Casting Department
Erica S. Bream | ... | original casting (as Erica Silverman Bream) |
Corinne Clark | ... | casting: Canada |
Dru Davis | ... | casting associate |
Jennifer Page | ... | casting: Canada |
Christin Park | ... | casting associate |
Sheriz Tambanillo | ... | casting associate |
April Webster | ... | original casting |
Costume and Wardrobe Department
Tricia Boyko | ... | costume cutter |
Jaclyn Charlton | ... | costume set supervisor: second unit |
Lucas Comstock | ... | specialty costumer |
Grace Delahanty | ... | costume truck supervisor |
Denise Gingrich | ... | key costume ager/dyer/textile artist |
Briana Heavener | ... | costumer: los angeles crew |
Nancy Jones | ... | set costumer |
Lindsey Kear | ... | assistant costume designer |
Pete Kelley | ... | specialty costumes: Ironhead Studio |
Brenda Knight | ... | costume cutter |
Jessica Lythgoe-Green | ... | costume supervisor |
Corinne Mameli | ... | extras costume coordinator |
Holly McCredden | ... | set costumer |
Leana McGregor | ... | breakdown artist / breakdown/dyeing artist |
Laurel Morgan | ... | costumer |
Kieu Nguyen | ... | costume cutter |
Susan O'Hara | ... | costume set supervisor |
Matea Pasaric | ... | prep costumer/buyer |
Savino Peragine | ... | tailor: men |
Kit Pfeil | ... | breakdown artist |
Paula Plachy | ... | assistant costume designer |
Nu Quan | ... | seamstress |
Meghann Rogers | ... | bg set supervisor |
Jenn Rose | ... | specialty costume fabricator: for Ironhead Studios |
Briana Scott | ... | costume ager/dyer/textile artist |
Rachel Sokoloski | ... | buyer |
Danielle White | ... | prep costumer/set costumer |
Roma Wnuk | ... | seamstress |
Vanessa Zatovic | ... | shopper |
Editorial Department
Marcelo Aprile | ... | assistant colorist |
Allison Arachea | ... | post-production coordinator |
Jill Bogdanowicz | ... | final colorist |
Anthony Corsi | ... | digital colorist |
Raoul Crosby | ... | dailies / i/o operator |
Monica Daniel | ... | assistant editor |
Tom Foligno | ... | assistant editor |
Glenn Garland | ... | additional editor |
Matt Gough | ... | post-production assistant |
Martin Hsieh | ... | title sequence editor: Elastic |
Ren Manlolo | ... | senior dailies operator |
W. Cody Nelson | ... | dailies operator |
Aj Raymundo | ... | dailies operator |
Scott Turner | ... | assistant editor |
Matt Wells | ... | colorist: dailies |
Kelly Wong | ... | assistant editor |
Andrew M. Young | ... | main title colorist |
Kevin Fairfax Harwood | ... | data io manager (uncredited) |
Yoon Hee Hwang | ... | dailies assistant supervisor (uncredited) |
Jodi Vazquez | ... | assistant editor (uncredited) |
Location Management
Jason Collier | ... | assistant location manager |
Milan Elliott | ... | location production assistant |
Pallas Pace | ... | location production assistant |
Rino Pace | ... | location manager |
Patrick Subarsky | ... | assistant location manager |
Music Department
Mitch Bederman | ... | music editor |
Philippe Briand | ... | composer: trailer music |
Cynthia Daft-Blondelle | ... | assistant music coordinator |
Amie Doherty | ... | conductor / orchestrator |
Laurentia Editha | ... | assistant to orchestrator |
Jordan Gagne | ... | composer: additional music |
Ayana Haviv | ... | singer: soloist |
Caleb Hsu | ... | Music Production Assistant |
Stan Jones | ... | music editor |
Tori Letzler | ... | featured vocals: main title |
Samuel Lucas | ... | score editor |
Mike Newport | ... | composer: trailer music (as Mike J. Newport) |
Michael Perfitt | ... | score and mix engineer |
Maggie Phillips | ... | music supervisor (as Marguerite Phillips) |
Jeff Russo | ... | composer: theme music |
Gabriel Saban | ... | composer: trailer music |
Tracie Turnbull | ... | tech assistant |
Andrew Brady | ... | assistant to music supervisor (uncredited) |
Julian Drucker | ... | assistant to music supervisor (uncredited) |
Script and Continuity Department
Amanda Alexander | ... | script supervisor |
Gorrman Lee | ... | script coordinator |
Transportation Department
Scott Carpenter | ... | transportation |
Paul Irvine | ... | transportation captain |
Corey Tufts | ... | director driver |
Additional Crew
Karen Bergen | ... | Finance Controller |
Corine Buffel | ... | production coordinator |
Taran Butler | ... | tactical weapons trainer |
Alison Campo | ... | first assistant accountant (as Alison Li) |
Erika Canchola | ... | production legal |
Derek Carlson | ... | production assistant |
Josephine Cheung | ... | production assistant |
Isaac J. Choice | ... | finance coordinator |
Liam Collinson | ... | production assistant |
Daniel Crow | ... | assistant to prepping director |
Klaus Derendorf | ... | German language consultant / Spanish language consultant |
Cameron Drinkle | ... | motion picture video coordinator |
Ted Emerson | ... | First Assistant Production Coordinator |
Kyle Gauthier | ... | set wireman |
Richard Graham | ... | clearance coordinator/producer asst. to john g. lenic |
Christopher J. Green | ... | assistant accountant |
Devin Gunenc | ... | second assistant production coordinator |
Alexandra E Hartman | ... | assistant: Laeta Kalogridis |
Krista Huppert | ... | assistant accountant |
Dacen James | ... | assistant production coordinator: Canada (as Dacen McAmmond) / production team (as Dacen McAmmond) |
Dylan Jenkinson | ... | assistant production coordinator |
Adrienne Kapuki Jones | ... | studio production executive |
Melissa B. Kyle | ... | \Assistant to James Middleton |
Pallas Pace | ... | trainee assistant director |
Eric W. Phillips | ... | writer' p.a. / writers production assistant / writers prodution assistant |
Rob Piercy | ... | production assistant |
Dylan Pittman | ... | production assistant |
Andrea Rana | ... | accounting clerk |
Arlina Rodriguez | ... | stand-in/photo double: Martha Higareda |
Evan Scott Russell | ... | production assistant |
Benjamin Schaan | ... | assistant: Laeta Kalogridis |
Jon Sperry | ... | dialect coach |
Amelia Swedeen | ... | showrunner's assistant |
Mary Trier | ... | production legal |
Claire Walden | ... | Assistant to executive producer-Steve Blackman |
Bonnie Zipursky | ... | assistant: Joel Kinnaman |
Jack de Jong | ... | production assistant (uncredited) |
Sheila Erdmann | ... | makeup fx office assistant (uncredited) |