Altered Carbon (TV Series)
Clash by Night (2018)
Full Cast & Crew
Directed by
Uta Briesewitz |
Writing Credits
Richard Morgan | ... | (based on the novel by) (as Richard K. Morgan) |
Laeta Kalogridis | ... | (created by) |
Brian Nelson | ... | (written by) |
Nevin Densham | ... | (executive story editor) |
Richard Morgan | ... | (consultant writer) |
Cast (in credits order) complete, awaiting verification
Produced by
Adam Banks | ... | associate producer (as Adam C. Banks) |
Steve Blackman | ... | executive producer |
David Ellison | ... | executive producer |
Bradley J. Fischer | ... | executive producer |
Russel Friend | ... | executive producer |
Dana Goldberg | ... | executive producer |
Nick Hurran | ... | executive producer |
Laeta Kalogridis | ... | executive producer |
John G. Lenic | ... | producer (produced by) |
Garrett Lerner | ... | executive producer |
Mike Medavoy | ... | executive producer |
Arnold Messer | ... | executive producer (as Arnold W. Messer) |
James Middleton | ... | executive producer |
Brian Nelson | ... | co-executive producer |
Allen Marshall Palmer | ... | co-producer |
Marcy Ross | ... | executive producer |
Alison Schapker | ... | executive producer (showrunner) |
James Vanderbilt | ... | executive producer |
Music by
Jeff Russo |
Cinematography by
Neville Kidd | ... | director of photography |
Editing by
Julian Clarke |
Casting By
Richard Pagano | ... | (as Rick Pagano) |
Production Design by
Carey Meyer |
Art Direction by
Chris Beach | ... | supervising art director |
Harrison Yurkiw |
Set Decoration by
Lin MacDonald |
Costume Design by
Ann Foley |
Makeup Department
Rebekah Bak | ... | makeup artist / makeup assistant |
Lil Batista | ... | hair stylist |
Kate Blythe | ... | makeup assistant |
Mariah Crawley | ... | key hair stylist |
James Dreichel | ... | assistant hair stylist (as Jim Dreichel) |
Ceilidh Dunn | ... | makeup assistant |
Trevor Johnson | ... | hair assistant |
Rebecca Lee | ... | makeup designer |
Ailsa Macmillan | ... | hair assistant |
Ryan Nicholson | ... | special makeup effects artist |
Crissy Renaud | ... | special makeup effects artist: Silicone runner |
Janice Rhodes | ... | hair department head (as Janice Workman) |
Bill Terezakis | ... | special makeup effects designer |
Marjorie Wood | ... | 1st assistant makeup artist |
Gila Bois | ... | special makeup effects artist (uncredited) |
Chantal Laurie | ... | assistant makeup artist (uncredited) |
Raj Mariathason | ... | on set props (uncredited) |
Production Management
Lynne Bespflug | ... | production manager: second unit |
Kathy Houghton | ... | unit manager |
Dieter Ismagil | ... | post-production executive |
Cecil O'Connor | ... | production manager |
Jenni Ross | ... | post production supervisor (as Jennifer Ross) |
Second Unit Director or Assistant Director
Michael Bishop | ... | background wrangler |
Benjamin Cairns | ... | third assistant director (as Ben Cairns) |
Richard Cowan | ... | first assistant director |
Nick Fletcher | ... | second assistant director: second unit |
David Klohn | ... | first assistant director: second unit |
Brandon Ng | ... | trainee assistant director |
Eddy Santos | ... | second assistant director |
Ashley Sawyer | ... | third assistant director |
Art Department
Charles Audet | ... | construction shop assistant |
Britt Bancroft | ... | set buyer |
Damon Bebee | ... | assistant property master |
Michael A. Billings | ... | assistant set decorator (as Michael Billings) |
Curtis Binkowski | ... | props |
Ina Brooks | ... | property buyer |
Michael Brough | ... | on set dresser |
Nancy Anna Brown | ... | assistant art director (as Nancy Brown) |
Hunter Cheveldave | ... | set buyer |
Kevin Cockell | ... | assistant property master |
Brian Cunningham | ... | illustrator: props |
Johnny Dale | ... | construction coordinator |
Nick Dudar | ... | model maker / set designer |
Clayton Flagg | ... | assistant property master |
Lisa Godwin | ... | propmaker (as Lisa Godwin) |
Gillian Goodman | ... | property buyer / props buyer |
Douglas Higgins | ... | assistant art director (as Doug Higgins) |
Rob Hilson | ... | concept artist (as Rob Hilson) |
Harrison Holtz | ... | greensperson |
Rob Huestis | ... | assistant property master |
John Jones | ... | set designer |
Kalynn Kallweit | ... | props builder |
Jan Kobylka | ... | construction coordinator / on set carpenter (as Johnny Kobylka) |
Ken Laderoute | ... | lead carpenter |
Kris Longworth | ... | lead carpenter |
Dane Madgwick | ... | concept artist: Weta Workshop |
Richard Marmion | ... | sculpture foreman |
Don Matlo | ... | shop foreman |
Morgan McConnell | ... | graphic designer |
Heather McDonald | ... | props |
J.J. Mestinsek | ... | paint coordinator (as Jody Mestinsek) |
Sheila Millar | ... | set designer |
Dan Miller | ... | construction buyer |
Steve Miller | ... | set decoration foreman |
Justin Morgan | ... | props builder |
Teresa Ngan | ... | art department coordinator |
Moira Perlmutter | ... | Set Dec Coordinator / set decorator coordinator (as Moira Pearlmutter) |
Tom Robertson | ... | on set painter |
Kris Sandberg | ... | set dresser |
Jesse Smith | ... | assistant props |
Jerry Staar | ... | second unit: property master |
Rosemary Stegman | ... | prop builder / props builder (as Rosie Stegman) |
Sumit Sura | ... | art department assistant |
Bryan Sutton | ... | set designer |
Nevin Swain | ... | property master |
Ross Wahl | ... | set buyer |
Ronnie Werneburg | ... | carpenter |
John Whipple | ... | scenic carpenter |
Miho Yamamoto | ... | property buyer |
Jeremy Hanna | ... | concept artist: Weta Workshop (uncredited) |
Ken Palkow | ... | prop fabricator (uncredited) |
Sound Department
Mark Allen | ... | sound effects editor |
Brian Armstrong | ... | dialogue editor (as Brian J. Armstrong) |
Kristian Bailey | ... | sound mixer: second unit |
Tim Crich | ... | utility sound (as Timothy Crich) |
Dave Griffiths | ... | boom operator |
Brett Hinton | ... | supervising sound editor |
Caleb Hollenback | ... | sound recordist |
Michael Jones | ... | sound assistant: Mikey Wires |
Andy King | ... | re-recording mixer |
Austin Krier | ... | sound effects editor |
Jacob McNaughton | ... | foley mixer |
Samuel Munoz | ... | foley editor (as Sam Munoz) |
Nick Neutra | ... | foley supervisor |
Patrick Ramsay | ... | sound mixer |
Colin Rogers | ... | adr mixer |
Edmond Rogers | ... | assistant sound editor |
Keith Rogers | ... | re-recording mixer |
Noel Vought | ... | foley artist |
Special Effects by
Eric Bullock | ... | special effects |
Dan Cervin | ... | special effects first assistant / special effects foreman |
Joshua Collins | ... | special effects technician |
Jack Haitala | ... | special effects crew |
Pete Kelley | ... | special effects technician: Ironhead Studio |
David Loveday | ... | special effects fabricator: props (as Dave Loveday) |
Blake Meadows | ... | special effects assistant |
Ken Reynolds | ... | special effects fabricator: props |
Albert F. Seibert | ... | special effects floor supervisor (as Albert Seibert) |
Ron Seida | ... | special effects fabricator: pyrotechnics |
Matt Sleep | ... | special effects assistant |
Leo Smith | ... | special effects assistant |
Corie Tornack | ... | special effects fabricator: pyrotechnics |
Scott R. Treliving | ... | special effects first assistant (as Scott Treliving) |
Joel Whist | ... | special effects supervisor |
Brett Yavis | ... | special effects assistant |
Richard Connor | ... | special effects technician (uncredited) |
Visual Effects by
Anne Akande | ... | vfx line producer: Dneg tv |
Dan Alterman | ... | 2d supervisor |
Svilen Aynadzhiev | ... | digital compositor |
Adam Baldwin | ... | visual effects artist: DNEG (as Adam Darrah) |
Jenna Barratt | ... | visual effects editor: DNEG |
Pete Baxter | ... | digital compositor |
Anita Berkhané | ... | assistant visual effects editor: Double Negative (as a different name) |
Preetham Tej Boddu | ... | roto prep supervisor |
Emma Braney | ... | cg lead |
Sule Bryan | ... | 2d supervisor |
Kerrie Bryant | ... | visual effects coordinator: DnegTV |
Bianca-Lee Burgess | ... | tracking/matchmoving |
Rebecca Burnett | ... | visual effects coordinator |
Everett Burrell | ... | visual effects supervisor |
William Carley | ... | lead 3D artist: dneg |
Christina Castelo Branco | ... | visual effects artist |
Clare Cheetham | ... | production manager: Dnegtv (as Clare Heneghan) |
Rory Coomey | ... | cyber and lidar scanning |
Barry Corcoran | ... | motion graphics supervisor |
Justin Cornish | ... | visual effects supervisor: Atomic Arts |
Francesca Dare | ... | compositor: Dneg |
Giulia Dell'Armi | ... | creature td: DNEG |
Tom Demauri | ... | vfx editor |
Claire Duthie | ... | visual effects editor: Dneg |
James Furlong | ... | lead digital matte painter: DNEGTV |
Sarah Gatefield | ... | matchmove artist: dneg tv |
Dipak Gaur | ... | bg prep artist: Atomic Arts |
Maria Giron | ... | visual effects |
Diego González Cortés | ... | Modeler/Generalist: visual effects |
Sam Gunn | ... | generalist td |
Joshua Hakim | ... | video playback |
Pete Hanson | ... | studio manager: Double Negative |
Natalie Henry | ... | visual effects production assistant |
Louise Hussey | ... | exec vfx producer DNegTV |
Oliver Johnstone | ... | digital compositor |
Hayden Jones | ... | executive vfx supervisor: dnegtv |
Paul Jones | ... | visual effects producer |
Connor Kitto | ... | matchmove supervisor |
Oscar Knott | ... | compositor |
Philipp Kratzer | ... | fx td: DNEG TV |
Dan Krieger | ... | assistant visual effects editor |
David Legault | ... | visual effects coordinator: Production |
Christine Lemon | ... | visual effects producer / visual effects producer: DNegTV |
Jean-François Leroux | ... | 2d supervisor |
Xavier Lestourneaud | ... | fx supervisor: DNEG |
Alice Locuratolo | ... | digital compositor |
Ralph Maiers | ... | additional visual effects supervisor |
Roshni Maranat | ... | visual effects coordinator: Atomic Arts |
Tony Meager | ... | visual effects producer |
Tony Meagher | ... | visual effects producer (as Michael Meagher) |
Steve Moncur | ... | visual effects supervisor |
Reuben Montgomery | ... | digital compositor |
Antoine Moulineau | ... | cg supervisor |
Chris Munns | ... | assistant colourist: DNEG |
Tania Nunes | ... | motion graphics designer |
Kent O'Connor | ... | on set data wrangler |
Mark Pascoe | ... | head of cg: DNegTV |
Nimesh j Patel | ... | Modeller |
Philip Pendlebury | ... | technical resource manager: DNEGTV |
Daniel Pettipher | ... | senior production manager: DNEGTV |
Paul Pope | ... | artwork: Coda |
Jonathan Privett | ... | executive vfx supervisor DNegTV |
Jordan Rice | ... | 2d visual effects runner |
Eleanor Rogers | ... | digital compositor: DNEG TV |
Niki Ryan | ... | lead compositor: DNEG (as Niki Turpin) |
Matteo Sala | ... | visual effects artist |
Sudip Samanta | ... | Prep artist / Roto/Prep artist |
Jim Schermerhorn | ... | visual effects assistant editor |
Jorrit Schulte | ... | paint & jr compositor |
Aurora Shannon | ... | senior visual effects colourist |
Michal Skowron | ... | Digital Matte Painter: DnegTV |
Reyffer Sousa | ... | Generalist TD: Atomic Arts |
Reina Sparks | ... | vfx assistant |
Markus Sterner | ... | lead generalist td: Dneg |
Nishant Subrahmanian | ... | visual effects line producer |
Jigna Thacker | ... | line producer |
Luke Tickner | ... | lighting td |
Nadia Tzuo | ... | main title design |
Matthew Unwin | ... | Lola VFX |
Robert Vassie | ... | visual effects line producer: DNegTV |
Andrea Walsh | ... | visual effects artist |
Vijay Kumar Yadav | ... | paint |
David Zaretti | ... | 2d supervisor |
Jade Zulkoskey | ... | on set vfx assistant (as Paula Zulkoskey) |
Midha Arun | ... | bg prep artist (uncredited) |
Naomi Butler | ... | compositor: DNegTV (uncredited) |
Sun Lee | ... | matte painter: Lola VFX (uncredited) |
Alex Shvartzman | ... | lidar and cyberscanning: industrial pixel vfx (uncredited) |
Terry Tsang | ... | roto prep supervisor: DNegTV (uncredited) |
Leida Vincent | ... | digital artist: DNegTV (uncredited) |
Stunts
Jesse Blue | ... | stunt double: Abboud |
Steve Chang | ... | stunt double: Mr. Leung |
Alex Chiang | ... | stunt performer / stunt team |
Mike Ching | ... | stunt performer |
Mike Desabrais | ... | stunt double: Matt Biedel |
Orphée Ladouceur-Nguyen | ... | stunt double: Reileen Kawahara (as Orphée Ladouceur) |
Larry Lam | ... | stunt coordinator |
Jeremy Marinas | ... | fight coordinator |
Crystal Mudry | ... | stunt double: Reileen Kawahara |
Jason Reynolds | ... | stunt rigger |
Larnell Stovall | ... | stunt coordinator |
Paul Wu | ... | stunt performer |
Tim Connolly | ... | stunt double: Joel Kinnaman (uncredited) |
Camera and Electrical Department
Martin Ahlgren | ... | director of photography second unit |
Kevin Arone | ... | rigging best boy |
Mitch Bax | ... | digital imaging technician |
Brian Bjerkness | ... | rigging grip |
Keith Brooks | ... | set wireman |
Sean Cook | ... | additional second assistant / loader |
Jack Cruikshank | ... | a dolly grip |
Jesse Deacon | ... | lighting technician |
Mike Dodd | ... | b dolly grip |
Nazim Edeer | ... | c camera second assistant |
Gil Forrester | ... | crane technician |
Amie Gibbins | ... | b camera second assistant |
Brent Gies | ... | rigging best boy |
Justin Giles | ... | lighting technician |
Ian Gledhill | ... | best boy electrics |
Elliott Goodier | ... | camera trainee |
Aaron Haesler | ... | a camera first assistant |
Steve Hamilton | ... | key grip |
Dwight Hartnett | ... | digital imaging technician: second unit |
Rob Hillstead | ... | lighting technician |
Kieran Humphries | ... | first assistant camera: "a" camera |
Tony Hyland | ... | leadman rigging grip (uncredited) |
Randy A. Jablonka | ... | lighting technician (as Randy Jablonka) / lighting technician |
Dubin Kim | ... | best boy grip |
Raylene Ledgerwood | ... | video assistant |
Devan Locke | ... | lighting technician |
Joshua Marcoux | ... | a camera second assistant |
Alan McIndoe | ... | grip |
Dave McIntosh | ... | key rigging grip |
Hugh Meikle | ... | generator operator |
Saubrie Mohamed | ... | best boy electrics |
Adrian Mottram | ... | lighting technician: second unit |
Erin Nelligan | ... | console operator / console programmer |
Andres Nino | ... | dolly grip 2nd unit |
Kim Olsen | ... | key grip |
Keith Olson | ... | rigging electrician |
Peter Pacula | ... | best boy rigging grip |
Dylan Paul | ... | balloon light technician |
Brock Pennie | ... | camera trainee |
Sasha Proctor | ... | b camera/steadicam operator |
Alex Reno | ... | rigging grip |
Robin Say | ... | best boy rigging grip |
Robin A. Smith | ... | camera operator: "c" operator (as Robin Smith) |
Simon Smith | ... | key grip: second unit |
Stephen Stubbs | ... | grip second unit day play |
David Tickell | ... | gaffer |
Jarrod Tiffin | ... | rigging gaffer |
Gladys Tong | ... | computer/video playback supervisor |
Thomas Walker | ... | second assistant camera: 2nd unit |
Christopher Walsh | ... | grip |
Daniel Walsh | ... | first assistant camera: "c" camera (as Dan Walsh) |
William Waring | ... | a camera operator |
Aaron Wik | ... | additional grip |
Matt Young | ... | lighting technician |
Jeff Zwicker | ... | lighting technician |
Casting Department
Steve Alterman | ... | voice casting |
Erica S. Bream | ... | original casting (as Erica Silverman Bream) |
Corinne Clark | ... | casting: Canada |
Dru Davis | ... | casting associate |
Julie Falls | ... | voice casting |
Sandra-Ken Freeman | ... | extras casting |
Jennifer Page | ... | casting: Canada |
Christin Park | ... | casting associate |
Sheriz Tambanillo | ... | casting associate / casting associate: Canada |
April Webster | ... | original casting |
Costume and Wardrobe Department
Chris Alexander | ... | specialty costuming: Ironhead Studio |
Tricia Boyko | ... | costume cutter |
Jaclyn Charlton | ... | costume set supervisor: second unit |
Lucas Comstock | ... | specialty costumer |
Grace Delahanty | ... | costume truck supervisor |
Denise Gingrich | ... | key costume ager/dyer/textile artist |
Silke Guglielmo | ... | costumer |
Nancy Jones | ... | set costumer |
Lindsey Kear | ... | key costumer |
Pete Kelley | ... | specialty costumes: Ironhead Studio |
Jessica Lythgoe-Green | ... | costume supervisor |
Corinne Mameli | ... | background costume coordinator |
Leana McGregor | ... | breakdown artist |
Kieu Nguyen | ... | costume cutter |
Susan O'Hara | ... | costume set supervisor |
Savino Peragine | ... | tailor |
Paula Plachy | ... | assistant costume designer |
Nu Quan | ... | seamstress |
Meghann Rogers | ... | background costumer / bg set supervisor |
Jenn Rose | ... | specialty costume fabricator: for Ironhead Studios |
Rachel Sokoloski | ... | buyer |
Roma Wnuk | ... | seamstress |
Vanessa Zatovic | ... | shopper |
Editorial Department
Marcelo Aprile | ... | assistant colorist |
Jill Bogdanowicz | ... | final colorist |
Robert J. Busch | ... | on-line editor (as Robert Busch) |
Raoul Crosby | ... | i/o operator |
Tom Foligno | ... | assistant editor |
Glenn Garland | ... | additional editor |
Matt Gough | ... | post-production assistant |
Martin Hsieh | ... | title sequence editor: Elastic |
Ren Manlolo | ... | senior dailies operator |
Warren Mazutinec | ... | assistant editor (as Reverend Warren Mazutinec) |
Rowan Parker | ... | dailies producer: Encore Vancouver |
Jaan Spirka | ... | colorist: dailies |
Jodi Vazquez | ... | assistant editor (as Jodi Trocchio) |
Kelly Wong | ... | assistant editor |
Andrew M. Young | ... | main title colorist |
Kevin Fairfax Harwood | ... | data io manager (uncredited) |
Yoon Hee Hwang | ... | dailies assistant supervisor (uncredited) |
Joy Lin | ... | i/o operator (uncredited) |
Location Management
Jason Collier | ... | assistant location manager |
Sean Patrick Finnan | ... | assistant location manager (as Sean Finnan) |
Pallas Pace | ... | location production assistant |
Rino Pace | ... | location manager |
Music Department
Mitch Bederman | ... | music editor |
Cynthia Daft-Blondelle | ... | assistant music coordinator |
Amie Doherty | ... | orchestrator |
Cameron Drinkle | ... | playback director |
Jordan Gagne | ... | additional music arranger / composer: additional music |
Caleb Hsu | ... | Music Production Assistant |
Stan Jones | ... | music editor |
Samuel Lucas | ... | score editor |
Michael Perfitt | ... | score and mix engineer |
Maggie Phillips | ... | music supervisor |
Matea Prljevic | ... | score coordinator |
Christine Greene Roe | ... | music coordinator (as Christine Roe) |
Gladys Tong | ... | playback director |
Tracie Turnbull | ... | music preparation / tech assistant |
Perrine Virgile | ... | scoring assistant |
Andrew Brady | ... | assistant to music supervisor (uncredited) |
Tori Letzler | ... | vocalist for opening credits (uncredited) |
Dain Luscombe | ... | composer: additional music (uncredited) |
Jeff Russo | ... | composer: theme music (uncredited) |
Script and Continuity Department
Amanda Alexander | ... | script supervisor |
Gorrman Lee | ... | script coordinator |
Transportation Department
Blue Angus | ... | transportation coordinator (as Mark 'Blue' Angus) |
Stevo Bedford | ... | driver art dept. |
Mark Boiko | ... | driver |
Brad Bowe | ... | driver |
Scott Carpenter | ... | transportation |
Ramon Defazio | ... | driver (as Ramon De Fazio) |
Eric Derenowski | ... | driver |
Dwayne Deverill | ... | driver |
Brian Dick | ... | driver |
John Economou | ... | driver |
Jonathan Gaudreault | ... | driver |
Tom Groulx | ... | driver |
Dixie Halldorson | ... | driver |
Paul Irvine | ... | transportation captain (as Paul 'Spike' Irvine) / transportation captain |
Dan Irwine | ... | driver (as Dan Irwin) |
Jonathan Jakubec | ... | transport co-captain |
Dale Johnson | ... | driver |
Andy Jones | ... | driver |
Wayne Ralph | ... | driver |
Milo Rusimovic | ... | driver |
Dariusz Truszkowski | ... | driver |
Derek Truszkowski | ... | driver |
Corey Tufts | ... | director driver |
Additional Crew
Doug Abrahams | ... | dialect coach |
Jean Aman | ... | assistant catering chef |
Allison Arachea | ... | production assistant |
Samm Barnes | ... | craft service / first aid |
Bettina Baumann | ... | accounting clerk (as Betty Bauman) |
Karen Bergen | ... | Finance Controller |
Corine Buffel | ... | production coordinator |
Taran Butler | ... | tactical weapons trainer |
Alison Campo | ... | first assistant accountant (as Alison Li) |
Erika Canchola | ... | production legal services: Ramo Law |
Josephine Cheung | ... | production assistant |
Isaac J. Choice | ... | finance coordinator |
Daniel Crow | ... | pre-production assistant |
Jacqueline Dallamore | ... | first assistant accountant |
Jack de Jong | ... | production assistant (as Jacqueline Ringma) |
Klaus Derendorf | ... | German language consultant / Spanish language consultant |
Ted Emerson | ... | first assistant production coordinator |
Sheila Erdmann | ... | production assistant |
Kyle Gauthier | ... | set wireman |
Katherine Gillespie | ... | assistant to N. Hurran |
Richard Graham | ... | clearance coordinator/producer asst. to john g. lenic |
Devin Gunenc | ... | second assistant production coordinator |
Caity Hardy | ... | production assistant |
Alexandra E Hartman | ... | assistant: Laeta Kalogridis |
Jeffrey Hewitt | ... | broadcast producer: Encore |
Chelsea Hope | ... | production assistant (as Chelsea Hope Ray) |
Brenda Huggins | ... | craft service assistant / first aid assistant |
Krista Huppert | ... | assistant accountant |
Amy Jaeggle | ... | payroll clerk |
Dacen James | ... | assistant production coordinator: Canada (as Dacen McAmmond) / production assistant (as Dacen McAmmond) |
Dylan Jenkinson | ... | first assistant production coordinator |
Adrienne Kapuki Jones | ... | studio production executive |
Mak Konwick | ... | production assistant |
Melissa B. Kyle | ... | assistant to James Middleton (as Melissa Kyle) |
Katy Lew | ... | assistant accountant |
Maggie Li | ... | assistant accountant |
Daryl McKenzie | ... | accountant: wrap |
Pallas Pace | ... | trainee assistant director |
Harley Paradis | ... | payroll clerk |
Eric W. Phillips | ... | production assistant (as Eric Phillips) / writer' p.a. |
Dylan Pittman | ... | production assistant |
Wayne Price | ... | production assistant |
William Prokopy | ... | production assistant |
Andrea Rana | ... | accounting clerk |
Christine Reyes | ... | assistant catering chef |
Gabriela Rosas | ... | assistant catering chef |
Lisa Rowson | ... | assistant catering chef |
Evan Scott Russell | ... | production assistant |
Benjamin Schaan | ... | assistant: Laeta Kalogridis |
Talia Schieber | ... | second assistant production coordinator |
Jon Sperry | ... | dialect coach |
Sumit Sura | ... | production assistant |
Amelia Swedeen | ... | showrunner's assistant |
Dave Taylor | ... | assistant accountant: second unit |
Ann Troyer | ... | catering chef (as Anne Troyer) |
Claire Walden | ... | assistant to Steve Blackman |
Brenda Wong | ... | production assistant |
Kelly Woodall | ... | assistant to James Middleton |
Peter Brown | ... | stand-in (uncredited) |
Arlina Rodriguez | ... | photo double: Martha Higareda (uncredited) |