Edit
The Expanse (TV Series 2015– ) Poster

(2015– )

Full Cast & Crew

Series Directed by 

Jeff Woolnough ... (10 episodes, 2015-2021)
Breck Eisner ... (10 episodes, 2017-2020)
Terry McDonough ... (4 episodes, 2015-2016)
Robert Lieberman ... (4 episodes, 2016-2017)
Kenneth Fink ... (4 episodes, 2017-2018)
David Grossman ... (4 episodes, 2017-2018)
Thor Freudenthal ... (3 episodes, 2017-2018)
Bill Johnson ... (2 episodes, 2016)
Mikael Salomon ... (2 episodes, 2017)
Jennifer Phang ... (2 episodes, 2018)
Sarah Harding ... (2 episodes, 2019)
David Petrarca ... (2 episodes, 2019)
Marisol Adler ... (2 episodes, 2021)
Simon Cellan Jones ... (1 episode, 2018)
Nick Gomez ... (1 episode, 2020)
Thomas Jane ... (1 episode, 2020)

Series Writing Credits  

Daniel Abraham ... (developed by) (57 episodes, 2015-2021)
Mark Fergus ... (developed by) (57 episodes, 2015-2021)
Ty Franck ... (developed by) (57 episodes, 2015-2021)
Hawk Ostby ... (developed by) (56 episodes, 2015-2021)
Hallie Lambert ... (32 episodes, 2017-2021)
Georgia Lee ... (19 episodes, 2015-2018)
Matthew Rasmussen ... (18 episodes, 2019-2021)
Dan Nowak ... (13 episodes, 2016-2021)
Naren Shankar ... (10 episodes, 2015-2021)
Denise Harkavy ... (10 episodes, 2019)
Robin Veith ... (6 episodes, 2015-2018)
Jason Ning ... (1 episode, 2016)
Alan DiFiore ... (1 episode, 2018)
Laura Marks ... (1 episode, 2019)
Glenton Richards ... (1 episode)

Series Cast  

Steven Strait ...  Jim Holden 57 episodes, 2015-2021
Dominique Tipper ...  Naomi Nagata 57 episodes, 2015-2021
Wes Chatham ...  Amos Burton 57 episodes, 2015-2021
Shohreh Aghdashloo ...  Chrisjen Avasarala 57 episodes, 2015-2021
Cas Anvar ...  Alex Kamal 56 episodes, 2015-2021
Frankie Adams ...  Roberta 'Bobbie' W. Draper 47 episodes, 2017-2021
Cara Gee ...  Camina Drummer 36 episodes, 2017-2021
Shawn Doyle ...  Sadavir Errinwright 28 episodes, 2015-2018
Thomas Jane ...  Joe Miller 24 episodes, 2015-2019
Florence Faivre ...  Julie Mao 24 episodes, 2015-2018
Chad L. Coleman ...  Col. Frederick Lucius Johnson / ... 20 episodes, 2015-2020
Andrew Rotilio ...  Diogo 16 episodes, 2015-2018
Nadine Nicole ...  Clarissa Mao / ... 15 episodes, 2018-2021
Nick E. Tarabay ...  Cotyar 15 episodes, 2017-2018
Anna Hopkins ...  Monica Stuart 14 episodes, 2018-2021
David Strathairn ...  Commander Klaes Ashford 13 episodes, 2018-2020
Keon Alexander ...  Marco Inaros 14 episodes, 2019-2021
François Chau ...  Jules-Pierre Mao 13 episodes, 2015-2018
Terry Chen ...  Dr. Praxidike 'Prax' Meng / ... 12 episodes, 2017-2018
Jasai Chase Owens ...  Filip 11 episodes, 2019-2021
Elizabeth Mitchell ...  Reverend Doctor Anna Volovodov 11 episodes, 2018
Lyndie Greenwood ...  Dr. Elvi Okoye 10 episodes, 2019-2020
Burn Gorman ...  Adolphus Murtry 10 episodes, 2019
José Zúñiga ...  Bull - Tycho Chief of Ops 10 episodes, 2020-2021
Rosa Gilmore ...  Dr. Lucia Mazur 10 episodes, 2019
Jess Salgueiro ...  Chandra Wei 10 episodes, 2019
George Tchortov ...  Leveau 10 episodes, 2020-2021
Jonathan Whittaker ...  Sec-Gen Gillis 10 episodes, 2017-2018
Steven McCarthy ...  Jakob / ... 8 episodes, 2019
Elias Toufexis ...  Kenzo / ... 6 episodes, 2016-2018
Ted Atherton ...  Dr. Strickland 10 episodes, 2017-2018
Leah Madison Jung Leah Madison Jung ...  Mei / ... 10 episodes, 2017-2018
Martin Roach ...  Admiral Souther 9 episodes, 2015-2018
Patti Kim ...  Carol Chiwewe 8 episodes, 2019
Zach Smadu ...  Fayez 8 episodes, 2019
Byron Mann ...  Admiral Nguyen 8 episodes, 2017-2018
Olunike Adeliyi ...  Karal 8 episodes, 2020-2021
Jared Harris ...  Anderson Dawes 7 episodes, 2015-2017
Kyla Madeira ...  Felcia / ... 7 episodes, 2019
Paulo Costanzo ...  Shed Garvey 7 episodes, 2015-2016
Sandrine Holt ...  Oksana 7 episodes, 2020-2021
Athena Karkanis ...  Octavia Muss 7 episodes, 2015-2016
Brent Sexton ...  Cyn 7 episodes, 2020-2021
Carlos Gonzalez-Vio Carlos Gonzalez-Vio ...  Cortazar / ... 7 episodes, 2017-2021
Lily Gao ...  Nancy Gao 7 episodes, 2019-2020
Samer Salem ...  Josep 7 episodes, 2020-2021
Stephen Tracey ...  Bertold 7 episodes, 2020-2021
Wilex Ly ...  Serge 7 episodes, 2020-2021
Vanessa Smythe ...  Michio 7 episodes, 2020-2021
Nathaniel McParland Nathaniel McParland ...  Chike 6 episodes, 2019
Michael Irby ...  UN Admiral Delgado 6 episodes, 2020-2021
Alden Adair ...  Staz 6 episodes, 2017
Chai Valladares ...  Aide Diaz / ... 6 episodes, 2019
Somkele Iyamah-Idhalama ...  Tycho Engineer 6 episodes, 2020-2021
Brock Johnson Brock Johnson ...  Grigori 6 episodes, 2018
Dayle McLeod ...  Leelee 6 episodes, 2019
Chris Owens ...  Kolvoord / ... 6 episodes, 2018
Michael Benyaer ...  Arjun 6 episodes, 2019
Paul Schulze ...  Esai Martin 5 episodes, 2019
Jay Hernandez ...  Dimitri Havelock 5 episodes, 2015-2016
Genelle Williams ...  Tilly Fagan / ... 5 episodes, 2018
Lola Glaudini ...  Captain Shaddid 5 episodes, 2015-2016
Kevin Hanchard ...  Inspector Sematimba 5 episodes, 2016-2017
Brian George ...  Arjun Avasarala 5 episodes, 2015-2017
Daniel Kash ...  Antony Dresden 5 episodes, 2016-2017
Bahia Watson ...  Sakai / ... 5 episodes, 2020
Mpho Koaho ...  Private Travis 5 episodes, 2017
Conrad Pla ...  Colonel Janus 5 episodes, 2017
Nabil Ayoub Nabil Ayoub ...  Behemoth Tech 5 episodes, 2018
Kolton Stewart ...  David Draper 5 episodes, 2019
Nabeel El Khafif ...  Scotty 5 episodes, 2019
Kris Holden-Ried ...  Coop 4 episodes, 2019
Peter Outerbridge ...  Captain Martens 4 episodes, 2017
Ted Whittall ...  Dr. Iturbi 4 episodes, 2017
Sabryn Rock ...  Oshi / ... 4 episodes, 2018
Greg Bryk ...  Lopez 4 episodes, 2015-2016
Sarah Allen ...  Hilly 4 episodes, 2017
Dewshane Williams ...  Corporal Sa'id 4 episodes, 2017
Adolyn H. Dar ...  Pvt. Jed Trepp 4 episodes, 2018
Jacob Mundell ...  Erich 4 episodes, 2020-2021
Nicole Stamp ...  Medical Tech 4 episodes, 2018
Duncan McLeod ...  Mao Guard #3 / ... 4 episodes, 2015-2017
Jane Moffat ...  Brothel Madam 4 episodes, 2015
Michael Brown ...  Lt. Lipson / ... 4 episodes, 2018-2019
Michael Xavier ...  Thomas 4 episodes, 2019
Sara Mitich ...  Gia 4 episodes, 2015-2016
Vicki Kim ...  Avasarala's Aide #2 / ... 4 episodes, 2019
Jamaal Grant ...  Barbapiccola Captain 3 episodes, 2019
Tommy Chang ...  Civilian / ... 2 episodes, 2016-2017
Hugh Dillon ...  Lt. Sutton 3 episodes, 2017
Raven Dauda ...  Namono 'Nono' Volovodov 3 episodes, 2018
Jaeden Noel ...  Katoa 3 episodes, 2018
Jeff Seymour ...  Korshunov 3 episodes, 2017
Brandon McGibbon ...  Cohen 3 episodes, 2018
Ahmed Moustafa ...  Grizzled Belter 3 episodes, 2019
Ari Millen ...  Stanni 3 episodes, 2018
Bradley Gordon Bradley Gordon ...  Kellan 3 episodes, 2019
David Tompa ...  Theo / ... 3 episodes, 2017-2018
Christian Potenza ...  Mason 3 episodes, 2019
Briana Templeton ...  Belter Waitress / ... 3 episodes, 2017-2018
Paulino Nunes ...  Reverend Doctor Hector Cortez 3 episodes, 2018
Lara Jean Chorostecki ...  Lt. Babbage 3 episodes, 2020-2021
Kunal Jaggi ...  Pilot 3 episodes, 2017
Alex Hatz Alex Hatz ...  Secretary Yilmaz 3 episodes, 2021
Daniel Malik ...  Tatted Belter / ... 3 episodes, 2017-2019
Justin Michael Carriere ...  Angeletti 3 episodes, 2019
Joe Delfin ...  Heikki Sobong / ... 3 episodes, 2015-2016
Tannis Burnett Tannis Burnett ...  Station Doctor 3 episodes, 2017-2018
Graham Gauthier Graham Gauthier ...  UNN Commander 3 episodes, 2018-2019
Amanda Cordner ...  Hutch 3 episodes, 2020-2021
Andrea Davis ...  Tesfaye 3 episodes, 2021
Darren Marsman ...  CPM #8 / ... 3 episodes, 2016-2019
Isaiah Adam Isaiah Adam ...  Tynan Crewman 3 episodes, 2019
Madison Walsh ...  Campaign Manager 3 episodes, 2019
Tyler Blake Smith Tyler Blake Smith ...  JPM Bodyguard / ... 3 episodes, 2017-2018
Christine Sahely ...  Dahane 3 episodes, 2021
Hayley Pace ...  Pella Crew #1 3 episodes, 2021
Kyle Gatehouse ...  Gaunt Belter 3 episodes, 2015-2016
Ricardo Betancourt Ricardo Betancourt ...  UNN MP 3 episodes, 2020-2021
Andrew Butcher ...  RCE Guard #2 / ... 3 episodes, 2016-2019
Joyce Rivera ...  Secretary Cebotari 3 episodes, 2021
Yatharth Bhatt ...  Avasarala's Grandson #1 / ... 3 episodes, 2015-2016
Jung-Yul Kim Jung-Yul Kim ...  CPM #7 / ... 3 episodes, 2015-2019
Sugith Varughese ...  David Paster 3 episodes, 2021
Michael Murray Scratch ...  Detective Cobb 3 episodes, 2015-2016
Ryan Hollyman ...  UN Chief of Staff / ... 3 episodes, 2019-2020
Steven Allerick ...  Benji Draper 3 episodes, 2019
Sam Kalilieh ...  Clarke 3 episodes, 2021
Tim Campbell Tim Campbell ...  Beltran 3 episodes, 2019
Ryan Stanley Ryan Stanley ...  Great Dane 3 episodes, 2015-2016
Moses Nyarko ...  RCE Guard #3 / ... 3 episodes, 2015-2019
Ted Ludzik ...  Pock Mark / ... 3 episodes, 2015-2016
Frances Fisher ...  Elise Holden 2 episodes, 2016-2019
Curtis Caravaggio ...  Captain Malik 2 episodes, 2017
Yanna McIntosh Yanna McIntosh ...  Captain Chandra Lucas 2 episodes, 2018
Rachael Crawford ...  Admiral Pena 2 episodes, 2017
Kristen Hager ...  Ade Nygaard 2 episodes, 2015
Alli Chung ...  Samantha Rosenberg 2 episodes, 2016
Atticus Mitchell ...  Ensign Sinopoli / ... 2 episodes, 2018
Tim DeKay ...  Admiral Sauveterre 2 episodes, 2020-2021
Natalie Lisinska ...  Lt. Shaffer / ... 2 episodes, 2018
Benz Antoine ...  McCourt 2 episodes, 2019
Adriana Crivici ...  RCE Guard #3 2 episodes, 2019
John Kapelos ...  Ren 2 episodes, 2018
Morgan Kelly ...  Lt. Mancuso / ... 2 episodes, 2018
Billy Parrott Billy Parrott ...  Senior Officer 2 episodes, 2018
Alison J. Palmer Alison J. Palmer ...  MCRN Deputy Minister 2 episodes, 2017
Aniko Kaszas ...  RCE Scientist on the Israel 2 episodes, 2019
Natalie Brown ...  Rona 2 episodes, 2020
Craig Henry Craig Henry ...  Bouillotte Dealer / ... 2 episodes, 2015-2016
Allison Hossack ...  Umea 2 episodes, 2017
Adrian G. Griffiths ...  Nikil 2 episodes, 2017
Austin Strugnell Austin Strugnell ...  Comms Officer / ... 2 episodes, 2015
Barrington Bignall Barrington Bignall ...  CPM #13 / ... 2 episodes, 2016-2019
Bruno Verdoni ...  Carlos Davila 2 episodes, 2016-2017
Dylan Brenton Dylan Brenton ...  Black Sky OPA Leader 2 episodes, 2017
Alex Woods ...  Victor Mesplede 2 episodes, 2017
Jarret Wright ...  RCE Guard Liam 2 episodes, 2019
Adam Bogen ...  Bizi Bitiko / ... 2 episodes, 2015-2018
Jeremy Crittenden ...  Medical Tech #2 2 episodes, 2018
Arnold Pinnock ...  Morris 2 episodes, 2020
Jordan Dacol Jordan Dacol ...  Katoa Hybrid 2 episodes, 2018
Caleb Ellsworth-Clark Caleb Ellsworth-Clark ...  Vedasto 2 episodes, 2020
Brett Ryan ...  Cpl. Mole 2 episodes, 2015
Brian Hamman ...  Rutger Merc 2 episodes, 2016
Jeff Clarke ...  Elder McCann 2 episodes, 2017
Thomas Mitchell ...  Sullivan 2 episodes, 2020
Felicia Simone ...  Thug #1 Lida 2 episodes, 2016
Samora Smallwood ...  UN Naval Attache 2 episodes, 2018
Jack Birman Jack Birman ...  Street Kid #2 / ... 2 episodes, 2015-2016
Kevin Claydon ...  Edin 2 episodes, 2017
Obssa Ahmed ...  Belter Cell Guard / ... 2 episodes, 2018
Matt Bois Matt Bois ...  UNN Lt. Nemeroff 2 episodes, 2018
Boomer Phillips ...  Konecheck 2 episodes, 2020
Eli Martyr ...  CPM #15 / ... 2 episodes, 2016-2017
Diana Bentley ...  Sergent Grimes 2 episodes, 2015
J. Adam Brown ...  Haggard Belter 2 episodes, 2017
Sean Baek ...  Commander Kunis 2 episodes, 2018
Natalie Jantzi ...  Perky Tech 2 episodes, 2017
Jonathan Collard Jonathan Collard ...  Mao Guard #2 2 episodes, 2017
Ryan Maramieri Ryan Maramieri ...  Prospero Child 2 episodes, 2018
Tracey Ferencz ...  U.N. Advisor 2 episodes, 2017
Shomari Downer Shomari Downer ...  UNN Junior Officer 2 episodes, 2018
Katerina Taxia ...  Katlin 2 episodes, 2019-2020
David Rosser David Rosser ...  Cordner 2 episodes, 2021
Valerie Buhagiar ...  Melissa Suputayaporn 2 episodes, 2017
Shawn Ahmed ...  Lieutenant Boyer / ... 2 episodes, 2018
Ryan Turner ...  RCE Guard Eugene 2 episodes, 2019
Jean Yoon ...  Captain Theresa Yao 2 episodes, 2015
Dayton Sinkia ...  Theo 2 episodes, 2020-2021
Goran Stjepanovic ...  CPM #6 / ... 2 episodes, 2015-2016
Tig Fong ...  Thug #2 Kaipo 2 episodes, 2016
Markus Parilo Markus Parilo ...  Thierry 2 episodes, 2015-2016
John MacDonald ...  Maritan Marine / ... 2 episodes, 2015
Patrick Humphries Patrick Humphries ...  Tamir 2 episodes, 2020
Michelle Alexander ...  Pizzouza Skipper 2 episodes, 2019
Jordan Van Dyck ...  Cpl. Dookie 2 episodes, 2015
Supinder Wraich ...  Talissa / ... 2 episodes, 2018-2020
Tara Rosling ...  Officer Adams 2 episodes, 2019
Scott Edgecombe ...  Dock Foreman 2 episodes, 2019
Brian Frank ...  RCE Guard #1 2 episodes, 2019
Tattiawna Jones ...  Weapons Officer 2 episodes, 2015
Philip Akin Philip Akin ...  Craig 1 episode, 2015-2016
Rossif Sutherland ...  Neville Bosch 1 episode, 2015-2016
Simu Liu ...  Lt. Paolo Mayer / ... 1 episode, 2018
Kayla Cullity ...  Civilian #1's Daughter 1 episode, 2016
Kenneth Welsh ...  Franklin Degraaf 1 episode, 2015
Sam Huntington ...  Solomon Epstein 1 episode, 2017
Clé Bennett ...  Lieutenant Commissioner Thorsen 1 episode, 2017
Joe Pingue ...  Captain McDowell 1 episode, 2015
Anthony Gerbrandt ...  Rock Hopper 1 episode, 2016
Adam Savage ...  Mission Specialist 1 episode, 2017
David Chinchilla ...  Pilot 1 episode, 2018
Frankie Faison ...  Charles 1 episode, 2020
Chris Wilson ...  Businessman 1 episode, 2016
Gage Munroe ...  Jefferson Errinwright 1 episode, 2017
David Patrick Green ...  Admiral 1 episode, 2018
Dwight Ireland ...  T.P. Mess Hall Medic 1 episode, 2018
Colin McClean Colin McClean ...  UN Assembly Delegate 1 episode, 2018
Zach Villa ...  Maneo 1 episode, 2018
Bola Aiyeola ...  Older Voter 1 episode, 2019
Adam Christie Adam Christie ...  Scared Belter 1 episode, 2019
Bauston Camilleri Bauston Camilleri ...  Street Kid #4 1 episode, 2015
Julian Richings ...  Vargas 1 episode, 2015
Allen Keng ...  CPM #1 1 episode, 2016
Adam Kenneth Wilson ...  Extreme Belter 1 episode, 2016
Ana-Maria Alvarado Ana-Maria Alvarado ...  Silje 1 episode, 2017
Emma Laishram ...  UN Aide 1 episode, 2018
Mike Vitorovich ...  Security Officer 1 episode, 2019
Stacey Roca ...  Lydia 1 episode, 2020
Christian Bako ...  Belter Commuter #1 1 episode, 2015
Jonathan Banks ...  Executive Officer 1 episode, 2015
Alex Armbruster ...  CPM #14 1 episode, 2016
Kevin Bundy Kevin Bundy ...  Mormon 1 episode, 2016
Anthony Grant ...  Wan 1 episode, 2016
Alex Karzis ...  Mateo 1 episode, 2016
Cyrus Aazam ...  Geir 1 episode, 2017
Alex Frankson ...  Armoury Tech 1 episode, 2017
Grace Lynn Kung ...  Doris 1 episode, 2017
Krista Bridges ...  Capt. Sandrine Kirino 1 episode, 2018
Alain Chanoine ...  Ranhofer 1 episode, 2018
Brett Heard ...  Belter Medic #2 1 episode, 2018
Ish Morris ...  UN Deputy 1 episode, 2018
Ayisha Issa ...  Matar Kubileya Leader 1 episode, 2019
Ahmed Mesallati ...  Shady Dude 1 episode, 2019
Emmanuel John Malok Emmanuel John Malok ...  Pella Crew #2 1 episode, 2021
Adrian Nguyen Adrian Nguyen ...  Riker 1 episode, 2015
Jeffrey Snape Jeffrey Snape ...  Father Tom 1 episode, 2016
Alex Spencer Alex Spencer ...  Belter Commuter #1 1 episode, 2016
Larissa Stadnichuk ...  Prostitute Assassin 1 episode, 2016
Alicia Turner ...  ND Stunt Civilian #1 1 episode, 2016
Andrea Drepaul ...  Caitlyn 1 episode, 2017
Laura Mayz ...  Desperate Girl 1 episode, 2017
Geoff Scovell ...  Refugee 1 episode, 2017
Gugun Deep Singh ...  Champa 1 episode, 2017
Rebecca Applebaum ...  T.P. Med Bay Doctor 1 episode, 2018
Matthew Bennett ...  Lt. Durant 1 episode, 2018
Alexandra Castillo ...  Captain Espinoza 1 episode, 2018
Daniel Chichagov ...  Young Voter #2 1 episode, 2019
Anna Pugach Anna Pugach ...  Emily 1 episode, 2019
Clyde Whitham ...  MCR Prime Minister 1 episode, 2019
Ese Beaudoin-Borha Ese Beaudoin-Borha ...  AWP Worker 1 episode, 2015
Bernadette Couture ...  Belter Marcher #1 1 episode, 2015
Carson Durven Carson Durven ...  Little Girl's Father 1 episode, 2015
Billy MacLellan ...  Marama Brown 1 episode, 2016
Daryl Patchett Daryl Patchett ...  Proto Merc #2 1 episode, 2016
Brian Bisson ...  Head Cop 1 episode, 2017
Isaiah Rockcliffe ...  Refugee Son 1 episode, 2017
Danijel Mandic ...  AK Guard 1 episode, 2018
Emily Nixon ...  Belter Security Guard 1 episode, 2018
Allison Wilson-Forbes ...  Coms Officer / ... 1 episode, 2018
Chad Allen ...  Belter Pirate 1 episode, 2019
Bradley Hamilton ...  MVPD Officer 1 episode, 2019
Dana Thody Dana Thody ...  Female Marine 1 episode, 2019
Dru Viergever ...  Victor Sohiro 1 episode, 2019
Corey Wadden Corey Wadden ...  Tripoli X.O. 1 episode, 2019
Daniyah Ysrayl ...  Young Voter #1 1 episode, 2019
Martin Happer ...  Survivalist 1 episode, 2021
Phi Huynh ...  Pella Crew #3 1 episode, 2021
Ian Agard Ian Agard ...  Belter Commuter #2 1 episode, 2015
Boyd Banks ...  Coroner 1 episode, 2015
Cody Schindermann ...  Interrogator #1 1 episode, 2015
Mike Chute ...  Goth Assassin #2 (Hand Grenade) 1 episode, 2016
Ayesha Mansur Gonsalves ...  Nalida 1 episode, 2016
Duane Murray ...  Gero 1 episode, 2016
Caleb Olivieri Caleb Olivieri ...  Hustler 1 episode, 2016
Dax Ravina ...  Comp#2 / ... 1 episode, 2016
Liza Balkan Liza Balkan ...  Woman 1 episode, 2017
Damien Howard Damien Howard ...  MCRN Med Tech 1 episode, 2017
David Lapsley David Lapsley ...  Martian Guard #1 1 episode, 2017
Michael McLachlan ...  Swarthy Refugee 1 episode, 2017
Loreva Joy Loreva Joy ...  Nami 1 episode, 2018
Kelly McCormack ...  Loftis 1 episode, 2018
Chris River ...  Melas 1 episode, 2018
Deney Forrest ...  Secret Service Agent 1 episode, 2019
Chris Gillett ...  Father Cesar 1 episode, 2019
Dale R. Miller Dale R. Miller ...  Fence 1 episode, 2019
Joe Roncetti Joe Roncetti ...  Arum Lee 1 episode, 2019
Chantria Tram ...  Tech #3 1 episode, 2020
Brian J. Graham ...  Angry Dockworker 1 episode, 2015
Elisa Moolecherry ...  Scientist 1 episode, 2016
Michael Orr Michael Orr ...  CPM Officer 1 episode, 2016
Lorenzo Damiani Lorenzo Damiani ...  Farm Worker 1 episode, 2017
Jarrett Downey-Shaw Jarrett Downey-Shaw ...  Flunky Cop 1 episode, 2017
Robert Fulton ...  Station Engineer 1 episode, 2017
Gabrielle Graham ...  Belter Prostitute 1 episode, 2017
Ethan Hektor Ethan Hektor ...  Young Miller 1 episode, 2017
Danielle Bourgon ...  Dignitary 1 episode, 2018
Darryl Hinds ...  Chief 1 episode, 2018
Kiril Mitev Kiril Mitev ...  Belter Medic #1 1 episode, 2018
Dylan Bailey ...  MVPD Officer 1 episode, 2019
Heather Dicke ...  Reporter 1 episode, 2019
R.J. Parrish ...  Jorge Sohiro 1 episode, 2019
Craig Warnock ...  Mission Commander 1 episode, 2019
Nazneen Contractor ...  Ashanti 1 episode, 2020
Damian Romeo ...  Andrew 1 episode, 2020
Alison Smiley ...  Cook 1 episode, 2021
Christopher Weedon Christopher Weedon ...  Young Dockworker #1 1 episode, 2015
Nick Alachiotis ...  Blue Falcon Clerk 1 episode, 2016
Blair Johannes ...  CPM #11 1 episode, 2016
Konima Parkinson-Jones ...  CPM #5 1 episode, 2016
Jason Weinberg ...  Crew Cut 1 episode, 2016
Milton Barnes ...  Nico 1 episode, 2017
Colin Glazer ...  Val's Husband 1 episode, 2017
Patrice Henry Patrice Henry ...  Mother With Baby 1 episode, 2017
Colin MacPherson Colin MacPherson ...  Captain Yvgeny 1 episode, 2017
Ellora Patnaik ...  Ashanti 1 episode, 2017
Tim Post ...  Surly Belter Crewman 1 episode, 2017
Paul Almeida ...  UN Marine 1 episode, 2018
Hamza Fouad ...  Agatha King MP 1 episode, 2018
Nolan Greenwald Nolan Greenwald ...  Mao Bodyguard #2 1 episode, 2018
Daniella Zappala Daniella Zappala ...  Rana 1 episode, 2019
Darryl Flatman Darryl Flatman ...  Arms Trader 1 episode, 2020
Alsseny Camara Alsseny Camara ...  Young Man 1 episode, 2021
Amish Patel ...  Luna Party Goer 1 episode, 2021
Kevin Alves ...  Deck Cadet 1 episode, 2015
Dan Krantz ...  Mormon Missionary 1 episode, 2015
Paul Popowich ...  Darren 1 episode, 2016
Jamillah Ross ...  Belter Woman 1 episode, 2016
Peter Schoelier ...  Old Man 1 episode, 2016
Kevin Vidal ...  Fred's Asst / ... 1 episode, 2016
Isaak Bailey ...  Refugee Belter Kid 1 episode, 2017
Ryan Blakely ...  Basia Merton 1 episode, 2017
Roberto Campanella ...  Dancing Creep 1 episode, 2017
Kataem O'Connor ...  Young Sematimba 1 episode, 2017
Marci T. House ...  Soledad 1 episode, 2018
Bo Martynowska ...  Evita 1 episode, 2018
Rehan Suleman Rehan Suleman ...  Colin 1 episode, 2018
Jeremy Birrell ...  Reporter #2 1 episode, 2019
Jonathan Goldapple Jonathan Goldapple ...  Decorated MCRN Officer 1 episode, 2019
Demi Oliver ...  Rico 1 episode, 2020
Danny Waugh ...  Dr. Alaoui 1 episode, 2020
Michael Blake ...  Joon 1 episode, 2015
Dave Lewis Dave Lewis ...  Star Helix #2 1 episode, 2015
Krista Morin ...  Rebecca Byers 1 episode, 2015
Ric Garcia ...  Street Dealer 1 episode, 2016
Phillip MacKenzie ...  Eros Dock Master 1 episode, 2016
Phillip Samuel ...  Bug Eyes 1 episode, 2016
Jordan Kanner Jordan Kanner ...  OPA Leader 1 episode, 2017
Etan Muskat ...  Aide 1 episode, 2017
Jamie Robinson ...  Ganymede Station Rep 1 episode, 2017
Sara Sahr Sara Sahr ...  Nurse 1 episode, 2017
Roger Shank Roger Shank ...  Looter 1 episode, 2017
Leslie Takeda ...  Puking Diplomat 1 episode, 2017
Laura Tremblay ...  Belter Hottie 1 episode, 2017
Khalid Karim ...  Agatha King Comms 1 episode, 2018
Sydney Meyer ...  Ensign Larson 1 episode, 2018
Ngabo Nabea Ngabo Nabea ...  Young UNN Lieutenant 1 episode, 2018
Meghan Allen ...  Tynan XO 1 episode, 2019
J.D. Nicholsen J.D. Nicholsen ...  Golden Bough Leader 1 episode, 2019
Jesse Buck ...  Galip 1 episode, 2020
Eddy Kaye Eddy Kaye ...  Boss Thug 1 episode, 2020
Carlos Pinder ...  UN Army Officer 1 episode, 2020
Tony Munch ...  Rugged Man 1 episode, 2021
Patrick Stevenson Patrick Stevenson ...  Dock Master 1 episode, 2015
Simon Girard Simon Girard ...  Thin Man Assassin 1 episode, 2016
Rick Parker Rick Parker ...  Eros Straggler #1 1 episode, 2016
Dimitri Pavlakos ...  CPM #10 1 episode, 2016
Stephen Farrell ...  Scientist 1 episode, 2017
Kyle Mitchell Kyle Mitchell ...  Thoth Scientist 1 episode, 2017
Adam Smith Adam Smith ...  Mao Guard #4 1 episode, 2017
Jeff Teravainen ...  Welsh 1 episode, 2017
Steven Yaffee ...  Roma 1 episode, 2017
Sean Connolly Affleck ...  Riot MP 1 episode, 2018
Jonathan Gajewski ...  Segundo Arriaga 1 episode, 2019
Kerry Griffin Kerry Griffin ...  UNN Tripoli Captain 1 episode, 2019
Christopher Charles ...  Luna Staffer 1 episode, 2020
Amanda Martínez ...  Colony Ship Captain 1 episode, 2020
Kiriana Stanton ...  Rattana 1 episode, 2020
Eric Woolfe ...  Hasami Tech 1 episode, 2020
Nile Seguin Nile Seguin ...  Clerk 1 episode, 2016
Aaron Cunningham-Adegaboruwa Aaron Cunningham-Adegaboruwa ...  Baby 1 episode, 2017
Ted Jefferies ...  Grimy Belter 1 episode, 2017
Neven Pajkic ...  Stunt Cop #3 1 episode, 2017
Craig Burnatowski ...  Buyer 1 episode, 2018
Justin Gajewski Justin Gajewski ...  Primo Arriaga 1 episode, 2019
Mark Charles Cowling ...  Bartender 1 episode, 2020
Andrew Fleming ...  Gavin 1 episode, 2020
Kaden Jet May ...  Melas Kamal 1 episode, 2020
Evan Sabba ...  UNN Officer 1 episode, 2020
Evan Annisette Evan Annisette ...  SIT Room Officer 1 episode, 2021
Spencer Birman Spencer Birman ...  Street Kid #3 1 episode, 2015
Ronnie Rowe ...  Cameron Paj 1 episode, 2015
E. Nova Zatzman ...  Belter Bystander #1 1 episode, 2015
Raven Stewart Raven Stewart ...  Kiri Brown 1 episode, 2016
Emerson Wong ...  CPM #12 1 episode, 2016
Ruth Chiang ...  Mao Guard #6 1 episode, 2017
William Yong ...  Shirtless Man 1 episode, 2017
James Lafazanos ...  Belter #1 (Dealer) 1 episode, 2018
Maria Syrgiannis ...  MVPD Detective 1 episode, 2019
Basel Daoud ...  Belter Pirate Captain 1 episode, 2020
Naomi Gaskin ...  Woman in Hotel 1 episode, 2020
Marvin Kaye ...  Gambler 1 episode, 2015
Steve Moxley Steve Moxley ...  Bike Trick Kid 1 episode, 2015
Russell Yuen ...  Interrogator #2 1 episode, 2015
Robin Kasyanov ...  Belter Man 1 episode, 2016
Esie Mensah Esie Mensah ...  Proto Merc #3 1 episode, 2016
Michael Ayres Michael Ayres ...  Scirocco Commander 1 episode, 2017
Derek Barnes ...  Mao Guard #7 1 episode, 2017
Vanessa Matsui ...  Val 1 episode, 2017
Madeleine Sims-Fewer ...  Refugee Woman 1 episode, 2017
Peter Williams ...  Santichai Suputayaporn 1 episode, 2017
Kato Alexander ...  Jianguo 1 episode, 2020
Peter D'Souza Peter D'Souza ...  Mech Bot Movement Double 1 episode, 2020
Neil Girvan Neil Girvan ...  MVPD Detective 1 episode, 2020
Cole Pollock Cole Pollock ...  Angry Boy / ... 1 episode, 2020
Elva Mai Hoover ...  Older Woman 1 episode, 2021
Peter Spence Peter Spence ...  Mormon Elder 1 episode, 2015
Ivan Wanis-Ruiz Ivan Wanis-Ruiz ...  Martian Crewman 1 episode, 2015
Samantha Madely ...  Belter Commuter #2 1 episode, 2016
Zion Forrest Lee ...  Inaros Chieftain 1 episode, 2017
Maxim Respublicanschii ...  Charlie 1 episode, 2019
Kiri Etzkorn Kiri Etzkorn ...  Tech #2 1 episode, 2020
Rheal Rees Rheal Rees ...  Luna Staffer 1 episode, 2020
Natasha Roy Natasha Roy ...  UNN Officer 1 episode, 2021
Fereshteh Samimi ...  Maid 1 episode, 2021
James Binkley James Binkley ...  Belter Shopkeeper 1 episode, 2015
Matia Jackett ...  Young Belter Girl 1 episode, 2015
Hubert Boorder ...  Proto Merc #6 1 episode, 2016
Nelu Handa ...  Outreach Counselor 1 episode, 2019
Patrice Goodman ...  Hasami Lead Scientist 1 episode, 2020
Gabriel Iglesias Gabriel Iglesias ...  Street Kid 1 episode, 2020
Ronn Sarosiak Ronn Sarosiak ...  Chef Casey 1 episode, 2020
Ryan Singh ...  Fisherman 1 episode, 2020
Gabriel Davenport ...  Erich's Gang 1 episode, 2021
Sean Arnfinson Sean Arnfinson ...  Boarder 1 episode, 2015
John Kaye ...  ND Stunt Civilian #2 1 episode, 2016
Peter Miller ...  Bartender 1 episode, 2019
Paige Williams Paige Williams ...  Smiling Daughter 1 episode, 2019
Tyler Williams ...  Marco's Guard 1 episode, 2019
Idrissa Sanogo ...  Dock Tough 1 episode, 2020
Gary Brennan ...  Porter 1 episode, 2021
Tim Masterson Tim Masterson ...  George Cantor 1 episode, 2019
Seth Mohan ...  Martian CEO 1 episode, 2019
Pearl Sun ...  Heavy Shuttle Scientist #1 1 episode, 2019
Stephen Chambers ...  UN Prison Desk Guard 1 episode, 2020
Sharon Forrester ...  Chetzemoka Pilot 1 episode, 2020
Tina Jung ...  Wasted Girl 1 episode, 2015
Jeffrey Weedon Jeffrey Weedon ...  Young Dockworker #2 1 episode, 2015
Justin Howell ...  Proto Merc #5 1 episode, 2016
Soroush Saeidi ...  Heavy Shuttle Technician 1 episode, 2019
Rafferty Blumberg ...  Flunky Thug 1 episode, 2020
Penelope Goranson ...  Old Belter Woman 1 episode, 2020
John Chou ...  NSA Analyst 1 episode, 2015
Karl Ang ...  Pilot 1 episode, 2016
Nicholas LePage Nicholas LePage ...  Freaked Out Belter 1 episode, 2019
Natalie Liconti ...  Erich's Gang 1 episode, 2021
Tommy Matejka Tommy Matejka ...  Diplomat 1 episode, 2021
Paul Fauteux ...  Pinkwater Leader 1 episode, 2021
Madison Oldroyd Madison Oldroyd ...  Little Girl 1 episode, 2016
Marqus Bobesich ...  Scruffy Guy 1 episode, 2016
Marco Bianco ...  Star Helix #1 1 episode, 2015
Moti Yona Moti Yona ...  Belter Man 1 episode, 2016
Ruben de Baat ...  Young CPM #15 1 episode, 2016
Peter Yan ...  CPM #13 1 episode, 2016
Sarah Scheffer ...  Dying Woman 1 episode, 2016
Simon Northwood ...  Proto Merc #4 1 episode, 2016
Tom Farr ...  Belter Marcher #2 1 episode, 2015
Wayne Downer Wayne Downer ...  Belter Bystander #2 1 episode, 2015
Drew Carrymore Drew Carrymore ...  Background (uncredited) unknown episodes
Jake Gosden ...  Belter / ... (uncredited) unknown episodes
Mark Quigley Mark Quigley ...  Ganymede Refugee / ... (uncredited) unknown episodes
Graciela Martinez ...  Medic (uncredited) unknown episodes
Lindsay Christopher Lindsay Christopher ...  Medina Teen (uncredited) unknown episodes
Michelle Roy ...  Angry Belter (uncredited) unknown episodes
Daniel Abraham Daniel Abraham ...  Man on Eros (uncredited) unknown episodes
Ty Franck ...  Man on Eros (uncredited) unknown episodes
Shailyn Griffin ...  Eros Kid (uncredited) unknown episodes
Shane Clinton Jarvis ...  Police (uncredited) unknown episodes
Jesse Griffiths ...  UN Marine (uncredited) unknown episodes
Heidi Matijevic ...  The Wife (uncredited) unknown episodes
Huy Hao Tran ...  UN Official (uncredited) unknown episodes
Chris Tarpos ...  Baltimore Basic (uncredited) unknown episodes

Series Produced by 

Broderick Johnson ... executive producer (52 episodes, 2015-2020)
Andrew A. Kosove ... executive producer (52 episodes, 2015-2020)
Naren Shankar ... executive producer (52 episodes, 2015-2020)
Jason F. Brown ... executive producer (51 episodes, 2015-2020)
Sean Daniel ... executive producer (51 episodes, 2015-2020)
Daniel Abraham ... executive producer / supervising producer / producer / co-executive producer (49 episodes, 2015-2020)
Ty Franck ... executive producer / supervising producer / producer / co-executive producer (49 episodes, 2015-2020)
Ben Cook ... producer (46 episodes, 2015-2020)
Sharon Hall ... executive producer (46 episodes, 2015-2020)
Dan Nowak ... executive producer / supervising producer / producer / co-executive producer (46 episodes, 2015-2020)
Mark Fergus ... executive producer (46 episodes, 2015-2019)
Hawk Ostby ... executive producer (46 episodes, 2015-2019)
Ben Roberts ... co-executive producer / producer / co-producer (44 episodes, 2015-2020)
Laura Lancaster ... executive producer (37 episodes, 2017-2020)
Gary Mueller ... co-producer / associate producer (35 episodes, 2015-2020)
Kenn Fisher ... associate producer (33 episodes, 2018-2021)
Robin Veith ... co-executive producer / supervising producer / consulting producer (30 episodes, 2015-2018)
Lewin Webb ... supervising producer / producer (29 episodes, 2018-2021)
Emanuele 'Manny' Danelon ... producer (28 episodes, 2018-2020)
Steven Strait ... producer (28 episodes, 2018-2020)
Lynn Raynor ... producer (23 episodes, 2015-2017)
Bob Munroe ... producer (23 episodes, 2018-2019)
Kevin Hamburger ... production executive (13 episodes, 2018)
Georgia Lee ... co-producer (13 episodes, 2018)
Jason Ning ... supervising producer (10 episodes, 2015-2016)
Alan DiFiore ... co-executive producer (8 episodes, 2018)
Terry McDonough ... executive producer (4 episodes, 2015-2016)

Series Music by 

Clinton Shorter ... (56 episodes, 2015-2021)

Series Cinematography by 

Jeremy Benning ... (44 episodes, 2015-2021)
Ray Dumas ... (10 episodes, 2018-2021)
Michael Galbraith ... (2 episodes, 2018)

Series Film Editing by 

Stephen Lawrence ... (17 episodes, 2015-2019)
Stephen Roque ... (13 episodes, 2017-2021)
Roderick Deogrades ... (10 episodes, 2018-2021)
Susan Shipton ... (5 episodes, 2015-2017)
D. Gillian Truster ... (5 episodes, 2017)
Matthew Hannam ... (4 episodes, 2015-2016)
Nicholas Wong ... (3 episodes, 2020-2021)
Paul G. Day ... (2 episodes, 2017)
Harvey Rosenstock ... (1 episode, 2015)
Dev Singh ... (1 episode, 2015)
Michelle Szemberg ... (1 episode, 2020)

Series Casting By 

John Papsidera ... (24 episodes, 2015-2019)
Jonathan Oliveira ... (10 episodes, 2020-2021)
Robin D. Cook ... (4 episodes, 2017-2019)
Ross Meyerson ... (4 episodes, 2017-2019)
Julie Tucker ... (4 episodes, 2017-2019)

Series Production Design by 

Anthony A. Ianni ... (37 episodes, 2017-2021)
Seth Reed ... (10 episodes, 2015-2016)

Series Art Direction by 

Kim Karon ... (13 episodes, 2017)
Kim McQuiston ... (13 episodes, 2017)
Peter Emmink ... (12 episodes, 2018)
Anthony A. Ianni ... (10 episodes, 2015-2016)
Jamie Frith ... (10 episodes, 2020-2021)
Sandra Nieuwenhuijsen ... (4 episodes, 2018)
James Oswald ... (3 episodes, 2019)
Amro Attia ... assistant art director (uncredited) (unknown episodes)

Series Set Decoration by 

Justin Craig ... (42 episodes, 2017-2021)
Peter P. Nicolakakos ... (10 episodes, 2015-2016)

Series Costume Design by 

Joanne Hansen ... (52 episodes, 2015-2021)

Series Makeup Department 

Brian Hui ... makeup department head / assistant makeup artist (30 episodes, 2015-2021)
Sarah Milk ... assistant makeup artist (19 episodes, 2017-2018)
Graham Chivers ... prosthetics makeup artist / Prosthetics Makeup Artist (18 episodes, 2016-2018)
Zane Knisely ... prosthetics coordinator / special makeup effects artist (13 episodes, 2016-2019)
Ro Ford ... makeup artist: dailies (13 episodes, 2018)
Teresa Young ... daily makeup artist (11 episodes, 2016-2018)
Paul R.J. Elliot ... hair department head (10 episodes, 2015-2016)
Maribeth Knezev ... makeup department head / makeup designer (10 episodes, 2015-2016)
Raj Mariathason ... special makeup effects artist (10 episodes, 2015-2016)
Chrystal Lotz ... barber for wes chatham / hair assistant (9 episodes, 2019)
Amanda Nestico ... assistant hair stylist (10 episodes, 2019)
Amanda O'Leary ... key makeup artist (10 episodes, 2019)
Verity Fiction ... key makeup artist (10 episodes, 2020-2021)
Jaye Falcioni ... daily makeup artist (6 episodes, 2017)
Patrick Baxter ... special makeup effects artist (7 episodes, 2018)
Katie Brennan ... makeup department head (6 episodes, 2017-2018)
Regan Noble ... hair department head (6 episodes, 2017-2018)
Stefanie Coulis ... daily makeup artist (5 episodes, 2017-2019)
Yasmine Crosdale ... hair department head (5 episodes, 2020)
Kaitlyn Hill ... daily makeup artist (3 episodes, 2017-2018)
Mandi McGrath ... key hair stylist (3 episodes, 2017)
Suzanne Heibati ... hair stylist (3 episodes, 2018)
Shelagh McIvor ... special makeup effects technician (2 episodes, 2016)
Michael Nickiforek ... sculptor: mold maker (2 episodes, 2016)
Stefanie Terzo ... daily hair (2 episodes, 2016)
Sarah Kennedy ... makeup artist: dailies (2 episodes, 2017)
Lesley Olson ... assistant makeup department head (2 episodes, 2017)
Omar Roessler ... makeup artist (2 episodes, 2017)
Miyuki Mori ... makeup artist (2 episodes, 2018)
Michele Sullivan-Talon ... hair stylist (2 episodes, 2018)
Amber Chase ... assistant makeup designer (1 episode, 2016)
Jen Fisher ... daily makeup (1 episode, 2016)
Sondra Treilhard ... assistant hair designer (1 episode, 2016)
Andrea Heldman ... makeup daily (1 episode, 2017)
Malak Sharaf ... makeup dailies: daily (1 episode, 2017)
Carla McKeever ... makeup artist (1 episode, 2018)
Nancy E. Warren ... hair department head (1 episode, 2019)

Series Production Management 

Emanuele 'Manny' Danelon ... unit production manager (23 episodes, 2015-2017)
Robin M. Reelis ... production manager / unit production manager (11 episodes, 2018-2019)
Taja Perkins ... post production executive (7 episodes, 2019)

Series Second Unit Director or Assistant Director 

Lewin Webb ... second unit director / first assistant director (30 episodes, 2017-2019)
Byron Ingram ... third assistant director / fourth assistant director / second second assistant director (25 episodes, 2017-2019)
Lindsay King ... third assistant director / second assistant director (25 episodes, 2017-2019)
Jeff Brownell ... third assistant director / assistant director (21 episodes, 2015-2018)
Bob Munroe ... second unit director (18 episodes, 2015-2018)
Joel Hay ... first assistant director (17 episodes, 2015-2019)
Drew McLean ... Fourth Assistant Director / fourth assistant director / daily assistant director / first assistant director (16 episodes, 2017-2019)
Kristie Sills ... second assistant director (17 episodes, 2017-2019)
Richard Black ... second assistant director (13 episodes, 2015-2018)
Pazz Neglia ... first assistant director (13 episodes, 2018-2019)
Michael Mazzuca ... director shadow / pre-visualization director / second unit director (9 episodes, 2018-2019)
Bianca Marini ... assistant director (6 episodes, 2015-2016)
Lize van der Bijl ... trainee assistant director (9 episodes, 2015-2016)
Anthony Rosset ... fourth assistant director / third assistant director (10 episodes, 2019)
Brad Bangsboll ... fourth assistant director (9 episodes, 2017-2019)
Jennifer Haufler ... assistant director (4 episodes, 2015-2017)
Kristian De Francesco ... production assistant (8 episodes, 2020-2021)
Erskine Forde ... first assistant director (6 episodes, 2020-2021)
Kevin Hennelly ... third assistant director (4 episodes, 2016)
Shamso Bihi ... fourth assistant director / set production assistant (4 episodes, 2019)
Karen Young ... second assistant director (4 episodes, 2019)
Joshua Gray ... first assistant director (3 episodes, 2015-2016)
Milan Andri ... assistant director (3 episodes, 2018)
Andrew McNeill ... second assistant director (2 episodes, 2015)
John Sauvé ... second assistant director (2 episodes, 2016)
Adam Szalai ... assistant director (1 episode, 2017)
Annie Bradley ... Apprentice Director (1 episode, 2018)
Dale MacLean ... first assistant director (2 episodes, 2018)
Denzel Watson ... daily assistant director (2 episodes, 2018)
Michael Cowie ... fourth assistant director (2 episodes, 2019)
Mackenzie Lawrence ... third assistant director (2 episodes, 2019)
Claire Bonduro ... Daily Set PA (2 episodes, 2021)

Series Art Department 

Ryan Dening ... Concept Artist / illustrator: North Front Studio / illustrator (46 episodes, 2015-2019)
Rob Valeriote ... construction coordinator (41 episodes, 2015-2019)
Olivia Makish ... assistant art director / Second Assistant Art Director / second assistant art director / art department trainee (39 episodes, 2015-2019)
Marika Gal ... graphic designer / first assistant graphic designer / assistant art director (38 episodes, 2016-2020)
Christopher Danelon ... graphic designer / assistant art director / 2nd assistant art director / first assistant graphic designer (36 episodes, 2015-2019)
Barbara Agbaje ... set designer / first assistant art director (36 episodes, 2015-2018)
Andra Fay Butler ... first assistant art director / first assistant art director: Graphic Designer / graphic designer / first assistant graphic designer / first assistant art director: Graphic designer (36 episodes, 2017-2019)
Maria Simonelli ... assistant property master / props (34 episodes, 2015-2018)
Jamie Frith ... Art Department Coordinator / art department coordinator (34 episodes, 2017-2019)
James Anthony Usas ... set designer / assistant art director / first assistant set designer / Set Designer (33 episodes, 2018-2021)
Karl Crosby ... set designer / first assistant set designer (32 episodes, 2015-2019)
Christopher Ouimet ... first assistant art director: motion graphics / art department trainee (31 episodes, 2015-2018)
Liane Prevost ... first assistant art director / set designer / first assistant set designer (28 episodes, 2017-2019)
Diette MacDonald ... second assistant art director (26 episodes, 2017-2018)
Ashley Doerksen ... scenic artist / head painter (23 episodes, 2018-2019)
Suzanne Hodson ... set decoration buyer / buyer (22 episodes, 2017-2019)
Kelly Diamond ... graphic designer / assistant art director / second assistant graphic designer / first assistant graphic designer (22 episodes, 2017-2018)
Deniz Rakhmanova ... standby scenic painter / scenic painter / scenic artist (17 episodes, 2015-2020)
Alex Row ... storyboard artist (17 episodes, 2015-2019)
Tim Warnock ... illustrator: North Front Studio / illustrator (17 episodes, 2015-2019)
Rhys Yorke ... assistant art director (14 episodes, 2018-2020)
Taku Dazai ... specialty prop designer/builder (13 episodes, 2017)
Steve Newburn ... specialty propmaker (13 episodes, 2017)
Austen Drysdale ... art department / set dresser (13 episodes, 2018)
Anna Lupi ... trainee assistant art director (13 episodes, 2018)
Victor Mare ... first assistant art director (13 episodes, 2018)
Colin Mayne ... Concept artist (13 episodes, 2018)
Jesse O'Connor ... set dresser (13 episodes, 2018)
Hiep Pham ... first assistant motion graphics (13 episodes, 2018)
Brian Mullin ... key scenic artist (12 episodes, 2015-2019)
Ken Sinclair ... leadman (10 episodes, 2019-2020)
Nan Sovey ... set dresser (11 episodes, 2017)
Walter H. May ... first assistant art director (11 episodes, 2018)
James McKnight ... on-set dresser / on set dresser (11 episodes, 2018)
Chris Bretecher ... set designer (10 episodes, 2015-2016)
Emerson Doerksen ... scenic art: sculptor (10 episodes, 2015-2016)
Jeremy Gillespie ... assistant art director (10 episodes, 2015-2016)
Kevin Haeberlin ... leadman (10 episodes, 2015-2016)
Svjetlana Jaklenec ... set decoration buyer (10 episodes, 2015-2016)
Jane Janigan ... set dresser (10 episodes, 2015-2016)
Sanford Kong ... illustrator (10 episodes, 2015-2016)
Sang Maier ... props (10 episodes, 2015-2016)
Russell Moore ... first assistant art director (10 episodes, 2015-2016)
James R. Murray ... property master (10 episodes, 2015-2016)
Jaclyn Shoub ... set decoration buyer (10 episodes, 2015-2016)
J. Ryan Halpenny ... set designer (10 episodes, 2017-2018)
Mira Apci ... art department trainee (10 episodes, 2019)
Randy Chow ... Leadman / leadman (10 episodes, 2020-2021)
Steeve Henry ... on set dresser (10 episodes, 2020-2021)
Natasha Mufti ... first assistant art director (10 episodes, 2020-2021)
Robert Nowacki ... motion graphics (10 episodes, 2020-2021)
Clémence Palvadeau ... set designer (10 episodes, 2020-2021)
Nick Whelan ... assistant property master (10 episodes, 2020-2021)
Zazu Myers ... art department coordinator (9 episodes, 2015-2016)
Alex Juzkiw ... set designer / first assistant set designer (9 episodes, 2018-2019)
Jessica Terry ... trainee assistant art director / second assistant art director (8 episodes, 2017-2018)
Bruce Wrighte ... graphic designer / first assistant graphic designer (8 episodes, 2019)
Andrew Redekop ... set designer / first assistant set designer (7 episodes, 2015-2019)
Kim Sison ... first assistant graphic designer / second assistant graphic designer / second assistant art director: graphics (6 episodes, 2017-2019)
Matt Middleton ... set designer (6 episodes, 2017)
Corinna Schmitt-Porsia ... set designer (6 episodes, 2017)
Ahn Mur ... Set Designer / second assistant art director (6 episodes, 2019)
Michelle Poirier ... assistant property master (5 episodes, 2017)
Francesca Valente ... 2nd Unit On Set Painter (5 episodes, 2019)
Rudy Braun ... set designer (4 episodes, 2015-2016)
Sorin Popescu ... set designer (4 episodes, 2015-2016)
David Murphy ... carpenter (4 episodes, 2015)
Daniel Smallegange ... set dresser (4 episodes, 2015)
Morag Webster ... lead person / set dresser (4 episodes, 2017-2019)
Emma Monaghan ... set decoration buyer / prop buyer (4 episodes, 2017-2018)
Joe McLean ... head carpenter (3 episodes, 2015-2019)
Jon Hunter ... graphic designer (3 episodes, 2015-2016)
Mike Stanek ... set designer (3 episodes, 2015-2016)
Steve Stanford ... set dresser (3 episodes, 2015)
Devon Steele ... set dresser (3 episodes, 2016)
Milan Andri ... set dresser (3 episodes, 2017)
Shelby Lynn Black ... set designer (3 episodes, 2017)
Colin Adams ... assistant set decorator (3 episodes, 2018-2019)
Robert Emery ... first assistant set designer (3 episodes, 2018-2019)
Sinisa Gudicek ... assistent on set dresser / props / set dresser (3 episodes, 2018-2019)
Jim Murrin ... props buyer (3 episodes, 2018-2019)
Sean Yang ... illustrator: North Front Studio (3 episodes, 2018)
Khanh Quach ... first assistant set designer / set designer (3 episodes, 2019)
Pavel Tsolov ... set designer (3 episodes, 2020)
Adam Smith ... specialty prop builder (2 episodes, 2015-2019)
Mario Moreira ... on set key props (2 episodes, 2015-2016)
Tanya Hart ... props buyer (2 episodes, 2015)
Monica Navarrete ... first assistant art director (2 episodes, 2015)
Chris Deeley ... on set dresser / set dresser: on set (2 episodes, 2017)
Sonja Narizni ... set dresser (2 episodes, 2017)
Douglas Slater ... set designer (2 episodes, 2017)
Angela Newell ... on set key props (2 episodes, 2018-2019)
Matt Dunbar ... set dresser (1 episode, 2018)
Warren Bullock ... on set carpenter (2 episodes, 2019)
Melanie Ellis ... second assistant art director (2 episodes, 2019)
Julia Fisker ... on set painter (2 episodes, 2019)
Sandy Glud ... buyer (2 episodes, 2019)
Dave Hvizdos ... lead person (2 episodes, 2019)
Steve Johnstone ... first assistant head carpenter (2 episodes, 2019)
Gergely König-Kapus ... storyboard artist (2 episodes, 2019)
Alex Lewis ... lead person (2 episodes, 2019)
Emily Lucas ... on set dresser (2 episodes, 2019)
Jim Murray ... property master (2 episodes, 2019)
Jason Graham ... graphic designer (2 episodes, 2020)
Mariya Haponenko ... set designer (2 episodes, 2020)
Cynthia 'Syndi' Berman ... specialty prop builder (1 episode, 2015)
Christian Cordella ... storyboard artist (1 episode, 2015)
Napoleon Forbes ... lead painter (1 episode, 2015)
Alexander Narizni ... key on set dresser: second unit (1 episode, 2017)
Amro Attia ... illustrator (1 episode, 2018)
Julia Bucar ... set dresser (1 episode, 2018)
Andrea Chiampo ... concept designer: Mavericks VFX (1 episode, 2018)
Alexandra Hooper ... set decoration buyer (1 episode, 2018)
Ashley Lynn James ... trainee assistant art director (1 episode, 2018)
Mark Pellar ... leadman (1 episode, 2018)
Sumeet Vats ... first assistant motion graphics (1 episode, 2018)
John Todd ... carpenter (uncredited) / on set carpenter (uncredited) (unknown episodes)
Chloe Swintak ... set dresser (uncredited) (unknown episodes)
Pio Paulo Santana ... 3d artist (uncredited) (unknown episodes)

Series Sound Department 

Dustin Harris ... dialogue editor / supervising sound editor (56 episodes, 2015-2021)
Lana Marie Hattar ... assistant re-recording mixer (52 episodes, 2015-2021)
Nelson Ferreira ... supervising sound editor / sound supervisor (46 episodes, 2015-2019)
Daniel Moctezuma ... foley recordist (43 episodes, 2017-2021)
Steve Foster ... re-recording mixer (37 episodes, 2017-2020)
John J. Thomson ... sound mixer (36 episodes, 2015-2019)
Michael Baskerville ... manager of sound operations (36 episodes, 2015-2018)
Kirk Lynds ... re-recording mixer (36 episodes, 2017-2019)
Peter Murphy ... boom operator (36 episodes, 2017-2019)
Jeffrey Roy ... adr mixer (12 episodes, 2017-2021)
Tyler Whitham ... sound effects editor (33 episodes, 2015-2019)
David Rose ... sound designer (26 episodes, 2017-2018)
Dashen Naidoo ... sound effects editor / first assistant sound editor (23 episodes, 2015-2018)
Devin Doucette ... adr recordist (23 episodes, 2015-2017)
Craig MacLellan ... first assistant sound editor (23 episodes, 2018-2019)
Bianca Monteiro ... adr coordinator (23 episodes, 2018-2019)
Kyle D. Krajewski ... adr mixer / a.d.r. mixer (21 episodes, 2015-2018)
Alex Bullick ... sound designer / sound effects designer / sound effects editor (22 episodes, 2016-2021)
Gina Gyles ... foley assistant (20 episodes, 2015-2019)
Vedat Kiyici ... adr mixer / ADR mixer (15 episodes, 2017-2021)
Alan Zielonko ... boom operator (11 episodes, 2015-2017)
Mark DeSimone ... adr mixer / adr mixer: New York (11 episodes, 2017-2018)
Steve Baine ... foley artist (10 episodes, 2015-2016)
Matthew Chan ... re-recording mixer (10 episodes, 2015-2016)
Filip Hosek ... assistant re-recording mixer (10 episodes, 2015-2016)
Nathan Robitaille ... supervising sound effects editor (10 episodes, 2015-2016)
Andrew Tay ... re-recording mixer (10 episodes, 2015-2016)
Ryan MacNeill ... foley artist (10 episodes, 2019)
Nick Roberts ... adr mixer (10 episodes, 2019)
Bill Higley ... adr mixer (9 episodes, 2019)
Christian T. Cooke ... re-recording mixer (9 episodes, 2020-2021)
Laird Fryer ... adr mixer (8 episodes, 2020-2021)
William Kellerman ... foley artist (7 episodes, 2020-2021)
Scott Cannizzaro ... adr mixer (5 episodes, 2015-2018)
Arturo A. Fuenmayor ... re-recording mix assistant (5 episodes, 2020)
Matt Farrier ... daily boom operator / daily sound utility (4 episodes, 2018)
Peter S. Carlstedt ... adr mixer (3 episodes, 2017)
Jonathan Gomez ... adr mixer (3 episodes, 2021)
Justine Baker ... adr recordist (2 episodes, 2015)
Shane Hayes ... adr mixer (2 episodes, 2015)
Phil Castellano Jr. ... adr recordist / adr recordist/commentary recordist (2 episodes, 2016-2018)
Alexander Turner ... second boom (2 episodes, 2016)
Hunter Berk ... adr mixer (2 episodes, 2017)
Harrison Embry ... sound utility: dailies (2 episodes, 2018)
Anthony Nolan ... ADR recordist/editor (2 episodes, 2019)
Michael Lee Taylor ... boom operator (2 episodes, 2019)
Evan Gillman ... utility sound: dailies (1 episode, 2017)
Evan Miles ... vr sound mixer (1 episode, 2017)
John St. Denis ... adr mixer (1 episode, 2017)
Casey Barker ... adr mixer (1 episode, 2018)
Brian Hanish ... sound mixer (1 episode, 2019)
Paul Wells ... ADR Mixer (1 episode, 2019)
Chris Whiteside ... adr mixer (1 episode, 2021)

Series Special Effects by 

Tim Barraball ... special effects coordinator (46 episodes, 2015-2019)
Melissa K. Nicoll ... special effects supervisor / special effects (38 episodes, 2016-2020)
Julian Bell ... special effects technician (26 episodes, 2017-2018)
David Reaume ... special effects / special effects assistant (23 episodes, 2015-2017)
Bradley R. Weiss ... special effects office manager (22 episodes, 2015-2017)
Carl Michaloski ... special effects technician / special effects (22 episodes, 2017-2019)
Richard Hypolite ... special effects technician (23 episodes, 2018-2019)
Dana Sarafinchan ... special effects foreman (19 episodes, 2016-2017)
Kailey Savage ... special effects shop manager (12 episodes, 2017)
Alan Scott ... supervisor: marine power suits: Legacy Effects (12 episodes, 2017)
Damon Weathers ... coordinator: marine power suits: Legacy Effects (12 episodes, 2017)
Pedro Vilas ... character finaling: CFX (13 episodes, 2018)
David Allen Hill ... special effects technician / on set key special effects (11 episodes, 2015-2018)
Michael Saintsbury ... pyrotechnician / special effects technician (11 episodes, 2017-2018)
Johnny Larocque ... special effects technician (10 episodes, 2017)
Jim Charmatz ... digital artist/sculpting/modeling: Legacy Effects (10 episodes, 2019)
Allison Jones ... on set key special effects (10 episodes, 2019)
Daniel Vasquez ... on set first assistant special effects (10 episodes, 2019)
Ray Comiso ... shop key (10 episodes, 2020-2021)
Mark Collins ... special effects technician (7 episodes, 2015-2016)
Cory Heath ... special effects technician (7 episodes, 2017)
Cameron Patterson ... rigging Supervisor (5 episodes, 2015-2018)
Stephen Van Allen ... special effects technician (3 episodes, 2017)
Mike Golec ... special effects (3 episodes, 2019-2020)
Rob Mayer ... special effects technician (2 episodes, 2016)
Craig McLauchlan ... special effects supervisor (2 episodes, 2016)
Hugh Goodden ... special effects technician (2 episodes, 2017)
Steve Stanford ... special effects technician (2 episodes, 2017)
Matthew Tulk ... rigging key (2 episodes, 2020)
Robert C. Shannon ... life support devices (1 episode, 2015)
Amro Attia ... concept artist (1 episode, 2016)
Emilie Paquet ... special effects technician (1 episode, 2016)
Chad Coles ... special effects technician (1 episode, 2017)
Hannah Kang ... digital sculpting department: Legacy Effects (1 episode, 2017)
Damian Fisher ... mold shop supervisor (uncredited) (unknown episodes)
Jose Mora-Perez ... legacy effects (uncredited) (unknown episodes)

Series Visual Effects by 

Paul DeOliveira ... lead compositor / Compositing Supervisor: Spin VFX / VFX Supervisor: SPIN VFX / visual effects supervisor: Spin VFX (53 episodes, 2015-2021)
David S. Sanchez ... scanning supervisor / lead cg modeller (46 episodes, 2015-2021)
Mike Barber ... visual effects editor (46 episodes, 2015-2019)
Darren Locke ... Senior Compositor/Senior VFX Artist: Keyframe Digital Productions / Senior visual effects artist/compositor: KrowVFX / visual effects: Keyframe Digital Productions (46 episodes, 2015-2019)
Dennis Temprile ... visual effects project manager: Keyframe Digital Productions / visual effects project manager: KrowVFX (46 episodes, 2015-2019)
Tim M. Townsend ... visual effects supervisor: Torpedo Pictures / visual effects supervisor: Torpedo Pictures Inc. (45 episodes, 2017-2021)
David Alexander ... cg artist: Switch VFX / cg supervisor: Switch VFX / senior cg artist: Switch VFX (43 episodes, 2015-2019)
Tingting Bi ... digital compositor: Switch VFX / digital compositor / Digital Artist: Switch VFX (43 episodes, 2015-2019)
Jon Campfens ... visual effects supervisor: Switch VFX / Senior Visual Effects Supervisor: Switch VFX (43 episodes, 2015-2019)
Peter Denomme ... visual effects producer: Switch VFX (43 episodes, 2015-2019)
Jef Lonn ... digital compositor: Switch VFX / Digital Artist: Switch VFX (43 episodes, 2015-2019)
Beau Parsons ... visual effects coordinator: Switch VFX / visual effects project manager: Switch VFX / visual effects supervisor: Switch VFX (43 episodes, 2015-2019)
Brandon Rogers ... cg artist: Switch VFX / senior cg artist: Switch VFX (43 episodes, 2015-2019)
Ryan Van Steenburgh ... cg artist: Switch VFX / CG artist: Switch VFX (43 episodes, 2015-2019)
Sean Willes ... cg artist: Switch VFX / CG artist: Switch VFX (43 episodes, 2015-2019)
Tim Sibley ... effects supervisor: Spin VFX / effects supervisor: SPIN VFX (40 episodes, 2015-2021)
Justin Rader ... digital compositor / visual effects artist: Keyframe Digital Productions / visual effects artist (39 episodes, 2015-2021)
Brett Madill ... 3d scanning technician / visual effects artist / 3d scanning technician: SpinVFX / visual effects coordinator (37 episodes, 2016-2019)
Marcus Beiner ... system administrator: Switch VFX / systems admin: Switch VFX (36 episodes, 2015-2018)
Andrew Ceci ... compositor / visual effects / visual effects artist (36 episodes, 2015-2018)
Dave Dean ... compositor (36 episodes, 2015-2018)
Gudrun Heinze ... digital compositor: Switch VFX (36 episodes, 2015-2018)
Shuming Jiang ... lead compositors: rocket science vfx / digital compositor (36 episodes, 2015-2018)
Cailin Munroe ... visual effects producer / visual effects coordinator (36 episodes, 2015-2018)
Neishaw Ali ... visual effects executive producer / visual effects producer / visual effects executive producer: Spin VFX (34 episodes, 2015-2019)
Bret Culp ... senior visual effects supervisor / visual effects supervisor / Senior Visual Effects Supervisor (34 episodes, 2017-2021)
Brendan Taylor ... visual effects supervisor: Mavericks VFX / Visual Effects Supervisor: Mavericks VFX (34 episodes, 2017-2019)
Kyle Menzies ... visual effects supervisor: SPIN VFX / vfx supervisor: SPIN VFX / visual effects supervisor: Spinvfx (33 episodes, 2015-2018)
Krista Allain ... visual effects producer / Visual Effects Producer (33 episodes, 2017-2021)
Kemal Ally ... cg artist: Switch VFX / digital compositor: Switch VFX / Digital Artist: Switch VFX (33 episodes, 2017-2019)
J.P. Giamos ... vfx producer: SPIN VFX / supervising vfx producer: Deluxe (32 episodes, 2015-2019)
Richard Chiu ... visual effects producer / visual effects (32 episodes, 2016-2019)
Mark Thomas-Stubbs ... compositing supervisor / Senior Compositing Supervisor (31 episodes, 2015-2018)
Nicholas Chilelli ... layout artist (31 episodes, 2017-2019)
Andrew Scott ... lead compositor / digital compositor (30 episodes, 2016-2018)
Leo Bovell ... cg supervisor / visual effects supervisor: by mavericks vfx / visual effects artist / visual effects supervisor: Mavericks vfx / animator / cg supervisor: Mavericks VFX (29 episodes, 2015-2020)
Brian Yuan Zhang ... vfx editorial lead: Spin VFX / vfx editorial supervisor: Spin VFX / visual effects editor: Spin VFX (29 episodes, 2017-2019)
Inna Itkin ... senior lookdev/lighting artist / Lead Lighter / lighting lead / senior lightig artist (28 episodes, 2015-2021)
Mark Neysmith ... modeling and layout / qc supervisor: Spin VFX (28 episodes, 2015-2019)
Mathieu Beaudoin ... lighting and shading artist: Oblique FX / shading artist: Oblique FX (26 episodes, 2017-2018)
Michael Beaulac ... compositing supervisor: Oblique FX (26 episodes, 2017-2018)
Olivier Bolduc ... compositing artist: Oblique FX / compositor: Oblique FX / digital compositor: Oblique FX (26 episodes, 2017-2018)
Benoît Brière ... visual effects producer: Oblique FX / visual effect producer: Oblique FX (26 episodes, 2017-2018)
Louis-Philippe Clavet ... simulation artist: Oblique FX / visual effects supervisor: Oblique FX / fx artist (26 episodes, 2017-2018)
Ryan Cromie ... texture supervisor (26 episodes, 2017-2018)
Valentin Delbroucq ... compositing artist: Oblique FX / compositor: Oblique FX / digital compositor: Oblique FX (26 episodes, 2017-2018)
Mathieu Dupuis ... compositing supervisor: Oblique FX (26 episodes, 2017-2018)
Mario Fraser ... modeler: Oblique FX / Modeler: Oblique FX (26 episodes, 2017-2018)
Christopher Gonnord ... animator: Oblique FX / modeler: Oblique FX (26 episodes, 2017-2018)
Noémie Jacques ... visual effect production manager: Oblique FX / visual effects production manager: Oblique FX / visual effects project manager: Oblique FX / visual effects coordinator: Oblique FX (26 episodes, 2017-2018)
Andréanne Lamoureux ... compositing artist: Oblique FX / compositor: Oblique FX / digital compositor: Oblique FX (26 episodes, 2017-2018)
Pierre-Simon Lebrun-Chaput ... visual effects supervisor: Oblique FX (26 episodes, 2017-2018)
Amanda Lee ... 3d asset lead (26 episodes, 2017-2018)
Sophie Martin ... coordinator: Oblique FX / visual effects coordinator: Oblique FX (26 episodes, 2017-2018)
Jade Morin ... texture artist: Oblique FX / Texture Artist: Oblique FX (26 episodes, 2017-2018)
David Raymond ... Simulation Artist: Oblique FX / simulation artist: Oblique FX / visual effects artist: Oblique FX (26 episodes, 2017-2018)
Etienne Rodrigue ... shading artist: Oblique FX / texture artist: Oblique FX (26 episodes, 2017-2018)
Eryn Thorsley ... texture artist (26 episodes, 2017-2018)
Martin Tori ... on-set visual effects supervisor / on set visual effects supervisor (24 episodes, 2015-2018)
Gerald Feather ... visual effects artist (24 episodes, 2017-2019)
Sarah Wormsbecher ... visual effects producer (24 episodes, 2018-2021)
Ferran Banchs ... vfx picture editor (24 episodes, 2018-2020)
Sisi Huang ... fx artist: visual effects (23 episodes, 2015-2017)
Barry Kane ... chief technical officer: SPINVFX (23 episodes, 2015-2017)
Bob Munroe ... senior visual effects supervisor / visual effects supervisor (23 episodes, 2015-2017)
Jacquelyn Racine ... visual effects coordinator: Spin VFX (23 episodes, 2015-2017)
Arvind Sond ... vfx lead and supervisor (23 episodes, 2015-2017)
Daniel Cohen ... digital compositor (23 episodes, 2017-2018)
Igor Garanovschii ... digital matte painter (23 episodes, 2018-2019)
Elisabeth Leeb ... lighting technical director / cg supervisor (23 episodes, 2018-2019)
Lucy Robert ... visual effects coordinator / Visual Effects Production Manager / visual effects production manager (23 episodes, 2018-2019)
Maria Sartzetaki ... visual effects coordinator: Rocket Science VFX / visual effects coordinator: Rocket Science (23 episodes, 2018-2019)
Madison Zhang ... digital compositor (23 episodes, 2018-2019)
Jennifer Maillet ... digital compositor / senior compositor / matte painter / compositor (22 episodes, 2017-2021)
Alvin Wong ... visual effects artist: Torpedo Pictures / 3d artist (22 episodes, 2017-2019)
Alex Hirtenstein ... motion graphics/matte painter/concept artist / senior environment artist / digital matte painter (20 episodes, 2017-2021)
Chris Cox ... cg producer: Spin VFX / head of cg: Spin VFX (20 episodes, 2018-2019)
Amanda Lariviere ... visual effects producer: Spin VFX (20 episodes, 2018-2019)
Rafael Pacheco ... visual effects coordinator: Switch VFX (20 episodes, 2018-2019)
Hyunsu Yang ... digital compositor: Switch VFX / Digital Artist: Switch VFX (20 episodes, 2018-2019)
Robert Crowther ... visual effects supervisor (20 episodes, 2019-2021)
Oleg Smykalov ... Senior Compositor / digital compositor (20 episodes, 2019-2021)
Iqbal Zafar ... Senior Compositor / Senior Digital Compositor (20 episodes, 2019-2021)
Adrian Bobb ... visual effects artist / vfx artist (19 episodes, 2016-2017)
Brian Tong ... vfx editor: Spin VFX (19 episodes, 2018-2021)
Kevin McGeagh ... visual effects artist (18 episodes, 2015-2018)
Rohan Ponda ... lighting artist (18 episodes, 2016-2017)
Adam Baker ... Animator: SpinVFX / animation lead/supervisor: SpinVFX (18 episodes, 2017-2021)
Quentin E. Holmes ... vfx editor: Deluxe / vfx editor: Encore (18 episodes, 2017-2019)
Ryan J. Forth ... digital compositor (18 episodes, 2017-2018)
Daryl Shail ... head of production: Spin VFX / executive producer: Mavericks VFX / head of production: Mavericks VFX (18 episodes, 2018-2021)
Brandon Outhwaite ... visual effects editor: Rocket Science VFX / visual effects editor: Mavericks VFX (18 episodes, 2019-2021)
Luke Hippely ... vfx production manager: spin vfx (17 episodes, 2016-2017)
Clint Green ... visual effects producer / visual effects supervisor: Krow Vfx Inc (16 episodes, 2015-2021)
Teodora Ilie ... visual effects coordinator / visual effects manager (16 episodes, 2015-2019)
Kirk Brillon ... compositing supervisor / digital compositor: SpinVFX (16 episodes, 2015-2018)
Christian Moreton ... compositor / lead compositor / compositor: SPIN VFX (16 episodes, 2015-2017)
Mahsa Ghorbankarimi ... CG Supervisor / senior lighter (16 episodes, 2016-2019)
Randy Santandrea ... compositing artist: Oblique FX / digital compositor: Oblique FX / digital compositor (16 episodes, 2017-2018)
Prayag Bhardwaj ... digital compositor (16 episodes, 2018-2019)
Jasmine Scott ... visual effects producer: Mavericks VFX / visual effects producer / visual effects production manager (16 episodes, 2018-2019)
Jeremy Adams ... digital compositor (16 episodes, 2019-2021)
Kevin Buessecker ... fx artist (16 episodes, 2019-2021)
Sasha Reichman ... modeler/texture artist (15 episodes, 2017-2018)
Rahul Venugopal ... digital compositor / digital matte painter: Rocket Science VFX (15 episodes, 2017-2018)
Cale Schmidt ... digital compositor (15 episodes, 2018-2021)
Colin Mayne ... lead matte painter / concept artist / senior matte painter / conceptual artist / digital matte painter (15 episodes, 2018-2020)
Graham Post ... Digital Matte Painter / matte painter (14 episodes, 2017-2019)
Xuejie Cheng ... visual effects artist (14 episodes, 2017-2018)
Ayumi Funatsu ... digital compositor: Switch VFX (14 episodes, 2017-2018)
Richard Rodrigues ... digital compositor: spin vfx / digital compositor: deluxe VFX (14 episodes, 2018-2019)
Paige Reynolds ... digital compositor (13 episodes, 2017-2019)
Mitch Hounslow ... visual effects editor: SPINVFX (13 episodes, 2017-2018)
Michael Kowalski ... visual effects production supervisor: Encore / visual effects production supervisor: Mavericks VFX / visual effects producer: Mavericks VFX (13 episodes, 2017-2018)
Prashant Arora ... visual effects artist (13 episodes, 2017)
Adam Z. Black ... pre-visual artist (13 episodes, 2017)
Josee Chapdelaine ... simulation artist: Oblique FX (13 episodes, 2017)
HyunJin Cho ... layout artist: SpinVFX / layout artist: SPIN VFX (13 episodes, 2017)
Carri Cleaveland ... layout (13 episodes, 2017)
Alexandre Corbin ... tracking/layout artist: Oblique FX (13 episodes, 2017)
Jason Kozsurek ... digital compositor: Switch VFX (13 episodes, 2017)
Agnes Lim ... asset producer (13 episodes, 2017)
Andrew McPhillips ... cg supervisor (13 episodes, 2017)
Chris Palmer ... lighting artist / lighting lead (13 episodes, 2017)
Thomas Trindade ... digital compositor (13 episodes, 2017)
Brian Huynh ... visual effects producer: Playfight VFX / vfx producer: Playfight VFX (13 episodes, 2018-2019)
Steven Huynh ... visual effects supervisor: Playfight VFX / vfx post supervisor: Playfight VFX (13 episodes, 2018-2019)
Matthew Kariatsumari ... visual effects producer: Playfight VFX / visual effects coordinator: Playfight VFX (13 episodes, 2018-2019)
Edwin Arismendez ... Lighting Artist: Oblique FX / lighting artist: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Aneesh Bhatnagar ... fx artist (13 episodes, 2018)
Raphaele Blanchard ... tracking artist: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Maxime-Olivier Bouchard ... Modeller: Oblique FX / modeler: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Robert Caputi ... digital artist: Rocket Science VFX (13 episodes, 2018)
David-André Coronel ... digital compositor: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Yan Dai ... compositor (13 episodes, 2018)
Emmanuel Dirian ... compositing artist: Oblique FX / digital compositor: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Alexandre Durocher ... lighting artist: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Patrick Gagnon ... compositing artist: Oblique FX / digital compositor: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Alex Gatsis ... visual effects artist: Rocket Science VFX (13 episodes, 2018)
Heather Graham ... Lighting Artists: Oblique FX / lighting artist: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Robin Griffin ... visual effects producer / senior visual effects producer (13 episodes, 2018)
Widy Haral ... visual effects coordinator: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Colleen Jenkinson ... consultant: visual effects (13 episodes, 2018)
Alban Kasikci ... compositing artist: Oblique FX / digital compositor: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Dida Khouly ... visual effects editor (13 episodes, 2018)
Maxime Lepage ... texture artist: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Erwan Leroy ... head of 2d: SPINVFX (13 episodes, 2018)
Sylvain Lesaint ... Modeler: Oblique FX / modeler: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Marie-Julie Levesque ... compositing artist: Oblique FX / digital compositor: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Sybille Matte ... compositing artist: Oblique FX / digital compositor: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Nicolas Michaud ... compositing artist: Oblique FX / digital compositor: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Gabriel Monette ... Simulation Artist: Oblique FX / visual effects artist: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Theophile Mur ... compositing artist: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Théophile Mur ... digital compositor: Oblique FX (13 episodes, 2018)
My Phuong Nguyen ... texture artist: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Steve Ouellette ... compositing artist: Oblique FX / digital compositor: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Eileen Peng ... Lighting Artist (13 episodes, 2018)
Elaine Phaneuf ... animator: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Liana Poulin-Strasbourg ... visual effects coordinator: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Dominique Richer ... compositing artist: Oblique FX / digital compositor: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Rahul Saxena ... matchmove/rotomation artist (13 episodes, 2018)
Clémence Sgarbi ... visual effects coordinator: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Timothy John Sharp ... visual effects coordinator (13 episodes, 2018)
Mike Soppit ... visual effects editor (13 episodes, 2018)
Stedman Tam ... visual effects editor: Mavericks VFX (13 episodes, 2018)
Mathieu Tremblay ... compositing artist: Oblique FX / digital compositor: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Rafael Trevidic ... compositing artist: Oblique FX / digital compositor: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Samuel Vachon-Rivard ... animator: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Kristina Walker ... compositor (13 episodes, 2018)
Yu Han Wang ... texture artist: Oblique FX (13 episodes, 2018)
Philip Edward Alexy ... CG Animator: Mavericks VFX / cgi animator: Mavericks VFX / CG animator: Mavericks VFX (12 episodes, 2017-2019)
Chen-Ning Wang ... digital compositor / digital compositor: Torpedo Pictures Inc. (12 episodes, 2017-2018)
Summer Liu ... lighting and compositing artist (12 episodes, 2017)
Zachary Hagglund ... visual effects artist / digital compositor (12 episodes, 2019-2021)
Jesse Kawzenuk ... digital artist / visual effects artist (12 episodes, 2019-2020)
Rachel Beniuk ... digital compositor (11 episodes, 2015-2019)
Winston Lee ... vfx compositor / digital compositor (11 episodes, 2015-2018)
Vineshh Vickinadas ... digital compositor (11 episodes, 2016-2017)
Greg Behrens ... visual effects producer: Mavericks VFX (11 episodes, 2017)
Douglas Gibbens ... visual effects editor (11 episodes, 2017)
Daniel Pelc ... digital compositor / compositor (11 episodes, 2018-2019)
Bernadette Watson ... digital compositor: Spin VFX (11 episodes, 2019-2021)
Douglas Addy ... lighting/shading supervisor (10 episodes, 2015-2016)
Darren A. Bell ... head of production: Spin VFX (10 episodes, 2015-2016)
David Clair ... cg artist: Switch VFX (10 episodes, 2015-2016)
Lorenzo Colugnati ... vfx editor (10 episodes, 2015-2016)
Darren Cranford ... visual effects producer: Keyframe Digital (10 episodes, 2015-2016)
Kyle Cribar ... visual effects editor (10 episodes, 2015-2016)
Jenna Elzein ... digital asset coordinator (10 episodes, 2015-2016)
Cory Graham-Smith ... light & render lead (10 episodes, 2015-2016)
Edward Hanrahan ... visual effects coordinator: SPIN VFX (10 episodes, 2015-2016)
Jerome Hartman ... senior lighter (10 episodes, 2015-2016)
Laura Hiltz ... department coordinator: lighting and layout (10 episodes, 2015-2016)
Adam Jewett ... asset producer: Spin VFX (10 episodes, 2015-2016)
Chalini Kulandaivelu ... digital compositor: Switch VFX (10 episodes, 2015-2016)
Steven Lowles ... visual effects artist (10 episodes, 2015-2016)
Jai Mehta ... visual effects artist (10 episodes, 2015-2016)
Timothy Peel ... motion graphics (10 episodes, 2015-2016)
Stephan Perreault ... lead animator (10 episodes, 2015-2016)
Vivek Sharma ... digital compositor (10 episodes, 2015-2016)
Ahmed Shehata ... cg supervisor: SPIN VFX (10 episodes, 2015-2016)
Holley Smirnov ... visual effects artist (10 episodes, 2015-2016)
Dinesh Subramanian ... modeler/texture artist (10 episodes, 2015-2016)
Toby Taplin ... visual effects artist (10 episodes, 2015-2016)
Charles Angus Taylor ... compositing supervisor (10 episodes, 2015-2016)
Brandon Terry ... visual effects editor lead: SpinVFX (10 episodes, 2015-2016)
Tom Turnbull ... visual effects supervisor: Rocket Science VFX (10 episodes, 2015-2016)
Michelle Brennen ... visual effects production manager (10 episodes, 2017)
Burcu Gorun ... digital compositor (10 episodes, 2017)
Metin Güngör ... matte painting supervisor (10 episodes, 2017)
Lisa Xiang Jiang ... compositor: visual effects (10 episodes, 2017)
Kelly Knauff ... visual effects coordinator: Mavericks VFX (10 episodes, 2017)
Ramin Pournavab ... senior compositor: Rocket Science VFX (10 episodes, 2018-2019)
Christine Galvan ... visual effects production manager (10 episodes, 2019-2021)
Nidhi Agarwal ... matchmove and layout artist: Rocket science vfx (10 episodes, 2019)
Katie Anderson ... visual effects producer (10 episodes, 2019)
Svetlana Ermilina ... compositor (10 episodes, 2019)
Fernando Feio Fontana ... compositor (10 episodes, 2019)
Emerson Frota ... CG Supervisor (10 episodes, 2019)
Samantha Gordanier ... VFX Production Coordinator: Torpedo Pictures (10 episodes, 2019)
Calvin Hui ... compositor: visual effects (10 episodes, 2019)
Patrick Koloziejski ... visual effects coordinator (10 episodes, 2019)
Marlaina Lanese ... visual effects editor (10 episodes, 2019)
Richard J. Lawson ... compositor: Torpedo Pictures (10 episodes, 2019)
Charles Q. Lee ... 3d artist (10 episodes, 2019)
Vincent Febriyanto Mak ... digital compositor: SPIN VFX (10 episodes, 2019)
Rohan Oka ... Senior Texturing Artist (10 episodes, 2019)
Courtney Osborne ... visual effects coordinator (10 episodes, 2019)
Ryan Pike ... texture artist (10 episodes, 2019)
Matthew Segal ... visual effects coordinator (10 episodes, 2019)
Pavan Veeramaneni ... digital matte painter (10 episodes, 2019)
Philip Anthony Walsh ... i/o coordinator: RSVFX (10 episodes, 2019)
Yash Gowda ... Compositing Supervisor: Marz VFX (10 episodes, 2020-2021)
Bert Poole ... Creative Director: Spin VFX (10 episodes, 2020-2021)
Christine Pyle ... visual effects production manager: Spin VFX (10 episodes, 2020-2021)
Nathan Winspear ... visual effects editor (10 episodes, 2020-2021)
Virpal Zala ... Digital compositor: Krow VFX (10 episodes, 2020-2021)
Michael G. England ... visual effects editor (9 episodes, 2017)
Gillian Pike ... production manager: SPIN VFX (9 episodes, 2017)
Xiao Xiao ... compositor (9 episodes, 2017)
Igor Senkin ... digital compositor (9 episodes, 2018-2020)
Asim Khan ... visual effects artist: SpinVfx / visual effects artist: Spin Vfx (8 episodes, 2015-2017)
Simon Han ... digital compositor (8 episodes, 2015-2016)
Kenny Jia ... digital matte painter: Spin VFX (8 episodes, 2016-2017)
Jude Gayan Perera ... cg artist: assets/look Dev / cg artist: rocket science VFX (8 episodes, 2017-2018)
Gwen Zhang ... compositor: Mavericks VFX / Senior Compositor: Mavericks VFX / compositor (8 episodes, 2018-2020)
Sohail Shimi ... compositor (8 episodes, 2018)
Andrew Hyde ... FX Artist / Layout Artist (8 episodes, 2019-2021)
Jasmine Sojnocki ... digital compositor (8 episodes, 2019)
Wes While ... digital compositor (8 episodes, 2019)
Eva Zemaitis ... vfx editor (8 episodes, 2019)
James Minett ... lighting artist / senior lighting artist / Senior Lighting Artist: Mavericks VFX / senior lighting artist: Mavericks VFX (7 episodes, 2015-2019)
Jongju Lee ... lead animator: SPIN VFX / animator / modeler/texture artist: SPIN VFX (7 episodes, 2015-2018)
Tristan Cerrer ... matte painter / matte painter/concept artist (7 episodes, 2015-2017)
John Mariella ... visual effects (7 episodes, 2015-2017)
Andrew Karr ... digital effects supervisor: Atmosphere Visual Effects (7 episodes, 2015-2016)
Rob Tasker ... digital compositor (7 episodes, 2015-2016)
Xi Luo ... digital compositor / lead compositor / senior compositor: Mavericks VFX (7 episodes, 2017-2019)
Mark Krentz ... cg supervisor (7 episodes, 2017)
Carson Pfahl ... visual effects editor (7 episodes, 2017)
Sophia Jooyeon Lee ... cg supervisor: Playfight VFX / lead vfx generalist: Playfight VFX (7 episodes, 2018-2019)
Ayaz Ahmed Vijapurwala ... layout & tracking artist: Spin Vfx / layout & tracking artist (7 episodes, 2018-2019)
Daniel Vaz ... FX Artist (7 episodes, 2019-2020)
Rashida Brown ... roto/paint artist: Spin VFX (7 episodes, 2019)
Amanda Hollingworth ... Digital Artist: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Eric Ng ... Digital Artist: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Kris Mengqian Niu ... CG artist: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Nerina Sanchez ... Digital Artist: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Mike Suta ... Digital Artist: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Sunny Wong ... systems admin: Switch VFX (7 episodes, 2019)
Derrick O'Toole ... Visual Effects Animation Production Manager: Spin Vfx (7 episodes, 2020-2021)
Geoff Sayer ... compositor / digital compositor (6 episodes, 2015-2019)
Taj Nabhani ... digital artist (6 episodes, 2015-2016)
Graham Penny ... visual effects set supervisor (6 episodes, 2015-2016)
Aamir Raza ... digital compositor (6 episodes, 2015-2016)
Gautam Singh ... modeler / texture artist (6 episodes, 2015-2016)
Gautam Singh ... modeler/texture artist: visual effects (6 episodes, 2015-2016)
Jerry Seguin ... compositor / digital compositor (6 episodes, 2017-2021)
Joshua J. Clark ... CG Supervisor: Mavericks VFX / cg supervisor: Mavericks VFX / CG Generalist: Mavericks VFX (6 episodes, 2017-2019)
Arminus Billones ... digital compositor (6 episodes, 2017)
Guillaume Cazabat ... digital artist: Lighter (6 episodes, 2017)
Ryan Freer ... creative director: Playfight VFX / visual effects supervisor: MARZ VFX (6 episodes, 2018-2020)
Yulia Levitas ... compositor: SPIN VFX (6 episodes, 2018)
Dayna Pearce ... vfx production coordinator: SpinVFX / vfx production coordinator: Spinvfx (6 episodes, 2019-2020)
Rob Greb ... Compositing Supervisor: Mavericks VFX (6 episodes, 2019)
Christian Boudman ... visual effects artist: Torpedo Pictures (6 episodes, 2020-2021)
Nima Ahmadiehrad ... digital compositor (5 episodes, 2015-2016)
Pranjal Choudhary ... digital compositor (5 episodes, 2015-2016)
István Veress Kovács ... senior matte painter (5 episodes, 2016-2021)
David Thompson ... senior compositor (5 episodes, 2017-2019)
Junjun Zhu ... digital compositor / compositor (5 episodes, 2017-2019)
Jeremy A. Cooper ... visual effects (5 episodes, 2017)
Gary Couto ... compositing supervisor (5 episodes, 2017)
Bret Fontaine ... matchmove artist (5 episodes, 2017)
Matt Hansen ... visual effects supervisor (5 episodes, 2017)
Siubhan Smith ... visual effects producer (5 episodes, 2017)
Danny R. Dixon ... prep/roto artist / visual effects (5 episodes, 2018)
Sumit Pokarna ... digital compositor (5 episodes, 2018)
Dana Passarella ... digital compositor (5 episodes, 2019)
Cindy Perez ... compositor / compositor: Deluxe (5 episodes, 2019)
Erik Polasek ... modeling/texturing artist (4 episodes, 2015-2016)
Nahye Kwon ... lighting artist (4 episodes, 2015)
Tory Miles ... lead matte painter / asset artist (4 episodes, 2015)
Florence Dubin ... matte painter (4 episodes, 2016)
Andy Robinson ... compositor / digital compositor (4 episodes, 2017-2019)
Pujin Nguyen ... 3d modeler/texture artist (4 episodes, 2017)
Joanne Seto ... visual effects artist (4 episodes, 2017)
Alexander Wood ... associate vfx supervisor: Spin VFX (4 episodes, 2017)
Aadel Forootan ... cg supervisor: SPIN VFX (4 episodes, 2018)
Bo Mosley ... cg supervisor (4 episodes, 2018)
Payal Ailani ... CG Generalist (4 episodes, 2019)
Peter Bas ... compositor (4 episodes, 2019)
Jawahar Bhatti ... 3d artist (4 episodes, 2019)
Oleksii Koba ... Model & Texture Artist (4 episodes, 2019)
Charles Bahous ... visual effects artist: 3D, SPIN VFX / visual effects artist: SPIN VFX (3 episodes, 2015-2016)
James Chretien ... lighting lead /look development spinvfx (3 episodes, 2015-2016)
Michael Masuda ... cg modeler/texture artist: SPIN VFX (3 episodes, 2015-2016)
Brannek Gaudet ... visual effects compositor: compositor (3 episodes, 2016)
Robert Greb ... compositor: credited as Rob Greb (3 episodes, 2017-2019)
David Charvat ... visual effects artist (3 episodes, 2017)
Sujoy Dey ... digital compositor (3 episodes, 2017)
Yang Hu ... visual effects artist (3 episodes, 2017)
Seth Martiniuk ... digital compositor (3 episodes, 2017)
Terry Rose ... digital compositor (3 episodes, 2017)
Barb Benoit ... digital compositor: Switch VFX (3 episodes, 2018)
William Chang ... visual effects supervisor: Playfight VFX (3 episodes, 2018)
Josh George ... fx technical supervisor: Playfight VFX (3 episodes, 2018)
Sang Hoon Hwang ... technical director: Playfight VFX (3 episodes, 2018)
Laura Menheere ... vfx editor: Playfight VFX (3 episodes, 2018)
Sid Sawant ... visual effects associate producer: Playfight VFX (3 episodes, 2018)
Shashaank Sreenivasan ... visual effects artist: Playfight VFX (3 episodes, 2018)
Troy Summersett ... digital compositor: Deluxe (3 episodes, 2018)
Anthony De Chellis ... CG Supervisor: MARZ VFX (3 episodes, 2019)
Lon Molnar ... visual effects production executive: Monsters Aliens Robots Zombies (3 episodes, 2019)
Ryan Ramsey ... vfx compositor: Deluxe (3 episodes, 2019)
Margo Smith ... visual effects coordinator (3 episodes, 2019)
Valeri Vidakovic ... compositor: Spin VFX (3 episodes, 2019)
Vanesa Vidakovic ... digital compositor: Spin VFX (3 episodes, 2019)
Tristan Zerafa ... visual effects supervisor: MARZ VFX (3 episodes, 2019)
Yun Zou ... digital compositor (3 episodes, 2019)
Michael Stewart ... digital compositor: animism studios (3 episodes, 2020-2021)
Dave Cardwell ... asset department supervisor (2 episodes, 2015)
Lucas Georgescu ... visual effects artist (2 episodes, 2016)
Daniel Osaki ... 3d modeler (2 episodes, 2016)
Dug Claxton ... digital compositor (2 episodes, 2017)
Daniel Mermelstein ... digital compositor (2 episodes, 2017)
Rachad Meya ... lighting td (2 episodes, 2017)
Nick Perrotta ... digital matte painter (2 episodes, 2017)
Adam Smith ... digital compositor (2 episodes, 2017)
Miguel Basulto ... visual effects artist: Playfight VFX (2 episodes, 2018)
Melissa Costa ... visual effects artist: Playfight VFX (2 episodes, 2018)
Chris Jude ... digital compositor (2 episodes, 2018)
Andriy Koval ... compositor (2 episodes, 2018)
Ryan Ng ... digital effects artist: SPIN VFX (2 episodes, 2018)
Asha Bhaskaran ... fx artist (2 episodes, 2019)
Akshay Dandekar ... VFX editor: Marz VFX (2 episodes, 2019)
Aditi Doshi ... visual effects artist: Spin Vfx (2 episodes, 2019)
Shiyuan Guo ... lighting artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Qijun Li ... Compositor: Rocket Science VFX / compositor: Rocket Science VFX (2 episodes, 2019)
Margarita Jazmín Yllescas Zúñiga ... fx artist (2 episodes, 2019)
Sanchia Currie ... visual effects producer: Monsters Aliens Robots Zombies (2 episodes, 2020)
Jeremy Fung ... FX Artist (1 episode, 2020)
Magdi Omar ... Visual Effects Scanning Producer: Spin VFX (2 episodes, 2020)
Bernard O. Ceguerra ... visual effects (1 episode, 2015)
Juani Lomonaco ... visual effects artist (1 episode, 2015)
Cody Stoof ... fx td (1 episode, 2015)
Patrick Zentis ... matte painter (1 episode, 2015)
Daniel Labossiere ... cg artist (1 episode, 2016)
Fausto Tejeda ... visual effects artist (1 episode, 2016)
Mike Wearing ... digital compositor (1 episode, 2016)
Josh Aitken ... technical director (1 episode, 2017)
Jeff Bruneel ... compositor: Mavericks VFX (1 episode, 2017)
Kourtney Coats ... digital sculptor: 3D Modeler (1 episode, 2017)
Zachary Dembinski ... cg modeler: Mavericks VFX (1 episode, 2017)
Bryant Terrell Griffin ... visual effects artist (1 episode, 2017)
Kim Hong Kyoung ... digital compositor (1 episode, 2017)
Ken Lin ... compositor: Mavericks VFX (1 episode, 2017)
Megan McBurney ... 3d artist (1 episode, 2017)
Daniel Pons ... visual effects artist (1 episode, 2017)
Ismael Salcedo ... digital sculptor: 3D Modeler (1 episode, 2017)
Avi Salem ... compositor (1 episode, 2017)
Maxime Stein ... digital matte painter (1 episode, 2017)
Goran Zovkic ... visual effects artist (1 episode, 2017)
Anjel Alcaraz ... digital compositor: Deluxe (1 episode, 2018)
Mohsin Kazi ... digital compositor (1 episode, 2018)
Atharva Risbud ... compositor (1 episode, 2018)
Zhiying Song ... compositor (1 episode, 2018)
Saikrishna Aleti ... fx artist (1 episode, 2019)
Zoe Blackbourn ... concept artist / matte painter (1 episode, 2019)
Juan Francisco Calero ... digital compositor (1 episode, 2019)
Alex Chiu ... digital matte painter (1 episode, 2019)
Janis Cudars ... visual effects artist (1 episode, 2019)
Parisa Foroutan ... digital compositor (1 episode, 2019)
Hye Yeon Kim ... Digital compositor: Spin VFX (1 episode, 2019)
Ryo Oami ... compositor: MARZ VFX (1 episode, 2019)
Jelisa Samuel ... digital compositor (1 episode, 2019)
Felipe Siem ... lighting artist: spin vfx (1 episode, 2019)
Abhishek Singh ... digital compositor: Spin VFX (1 episode, 2019)
Iyi Tubi ... Compositing Supervisor: Monsters Aliens Robots Zombies (1 episode, 2019)
Pedro Vilas ... CFX Lead (1 episode, 2019)
Stephen Wagner ... senior fx artist: Mavericks VFX (1 episode, 2019)
While. Wes ... digital compositor (1 episode, 2019)
Perunika Yorgova ... Digital Compositor: Monsters Aliens Robots Zombies (1 episode, 2019)
Paul McWilliams ... lighting artist (1 episode, 2020)
Conner Stirling ... visual effects coordinator (1 episode, 2020)
Hiromu Yoshida ... fx artist: MARZ VFX (1 episode, 2020)
Keaton Cardoza ... digital compositor: MARZ VFX (1 episode, 2021)
Anny Lang ... prep artist (uncredited) (unknown episodes)
Ronak Shah ... fx artist (uncredited) (unknown episodes)
Taylor McNutt ... visual effects editor (uncredited) (unknown episodes)
Philip Sisk ... compositor (uncredited) (unknown episodes)
Scott Edington ... additional visual effects (uncredited) (unknown episodes)

Series Stunts 

Matt Birman ... stunt coordinator (34 episodes, 2015-2020)
Steve 'Shack' Shackleton ... key stunt rigger / stunt rigger: wire team b / stunt rigger / stunt rigger: B. stunt wire team / stunt coordinator (22 episodes, 2015-2018)
Chad Camilleri ... Joe Miller: lead stunt double / stunt: Klaes Ashford (15 episodes, 2015-2019)
John Kaye ... stunt rigger / stunt rigger: wire team c / stunt actor: ND Stunt Civilian #2 / stunt double: Belter #1 / stunt rigger: C. stunt wire team / stunts (15 episodes, 2015-2018)
Brianna Goldie ... stunt double: Dominique Tipper, AKA 'Naomi Nagata' / stunt double: Dominique Tipper / stunt: Naomi Nagata / stunt: Elvi (12 episodes, 2015-2019)
Angelica Lisk-Hann ... stunts (12 episodes, 2015-2017)
Marco Bianco ... key aerial/stunt rigger / stunt rigger: wire team a / stunt coordinator / stunt rigger: A. stunt wire team (10 episodes, 2015-2018)
Neil Davison ... stunt rigger: wire team c / stunt rigger: C. stunt wire team / stunt performer / stunt rigger (10 episodes, 2015-2017)
Cam Fergus ... stunt rigger / stunt rigger: stunts (10 episodes, 2018-2019)
Ess Hödlmoser ... stunt double: Frankie Adams / stunt performer / stunt double: Elizabeth Mitchell (9 episodes, 2017-2018)
Derek Barnes ... stunt dbl: wes chatham / stunt double: Amos Burton / stunt double: Thomas Jane / stunt double: Wes Chatham / stunt double: Wes Chatham, AKA 'Amos Burton' / stunt: Amos Burton (8 episodes, 2015-2019)
Jason Lee Bell ... stunt double: Steven Strait / stunt double: Steven Strait, AKA 'James Holden' (8 episodes, 2015-2016)
Dan Belley ... stunt rigger: wire team d / stunt rigger: D. stunt wire team / stunts: D stunt wire team (8 episodes, 2015-2016)
Ana Shepherd ... stunt performer / stunt double: Shohreh Aghdashloo / stunt double: Anna Hopkins (8 episodes, 2017-2018)
Daryl Patchett ... stunt double: Jim Holden / stunt actor: Proto Merc #2 / stunt double: Steven Strait / stunt performer (7 episodes, 2016-2019)
Ruth Chiang ... stunt double: Nadine Nicole / Stunt Double: Clarissa Mao/Nadine Nicole / stunt performer / stunt: Inaros Loyalist #1 (7 episodes, 2017-2021)
Hank 'Buster' Shackleton ... stunt rigger: Stunt Winch Operator / stunt rigger (7 episodes, 2020-2021)
Duncan McLeod ... stunt performer / assistant stunt coordinator / stunt coordinator / stunt double: Greg Bryk, AKA 'Lopez' (6 episodes, 2015-2017)
Tom Farr ... additional stunt coordinator / stunt performer / stunt rigger / stunt rigger: B. stunt wire team / stunt rigger: wire team b (5 episodes, 2015-2017)
Christopher Cordell ... stunt double: Cas Anvar / stunt double: Cas Anvar, AKA 'Alex Kamal' (5 episodes, 2016-2018)
Alicia Turner ... stunt performer / cover coordinator / stunt actor: ND Stunt Civilian #1 / stunt coordinator: daily cover / stunt rigger (5 episodes, 2016-2018)
Alex Armbruster ... stunt double: Jay Hernandez / stunt actor: CPM #14 / stunt: RCE Laborer (4 episodes, 2015-2019)
Emerson Wong ... stunt performer / stunt actor: CPM #12 (4 episodes, 2015-2017)
Tim Cody ... stunt double: Paul Popowich, AKA 'Darren' / stunt performer / stunt rigger (3 episodes, 2016-2018)
Tig Fong ... additional stunt coordinator / key stunt rigger / stunt actor / stunt performer (4 episodes, 2016-2017)
Tyler Williams ... stunt: Belter #3 / stunt double: Boomer Phillips / stunt performer (4 episodes, 2017-2020)
Alexandre Duong ... stunt performer / stunt performer: stunts / stunt: Thug #1 / stunts (4 episodes, 2017-2019)
Stephannie Hawkins ... stunts / stunt performer / stunt: Bobbie Draper / stunt: Lucia (4 episodes, 2017-2019)
Jennifer Murray ... stunt double: Leelee / Stunt Double: Anna Hopkins (4 episodes, 2019-2020)
Vincent Rother ... stunt rigger / stunt rigger: wire team d / stunt: Inaros Loyalist #9 (3 episodes, 2015-2019)
E. Nova Zatzman ... stunt double: Carol Chiwewe / stunt performer (3 episodes, 2015-2019)
Goran Stjepanovic ... stunt performer (3 episodes, 2015-2017)
Simon Girard ... stunt rigger: wire team c / stunt rigger: C. stunt wire team (3 episodes, 2015-2016)
Joel Harris ... stunt rigger: wire team c / stunt rigger: C. stunt wire team (3 episodes, 2015-2016)
Simon Northwood ... stunt actor: Proto Merc #4 / stunt performer / stunts (3 episodes, 2016-2017)
Joel Harris ... stunt rigger: wire team c / stunts: C stunt wire team (3 episodes, 2016)
Justin Howell ... stunts / stunt actor: Proto Merc #5 (3 episodes, 2016)
Spencer Birman ... stunt double: Jim Holden / stunts (3 episodes, 2017-2019)
Joel Labelle ... stunt performer / stunt: Marcos Inaros (2 episodes, 2017-2019)
John Stead ... fight coordinator (3 episodes, 2017-2018)
Derek Bujalski ... stunt rigger (3 episodes, 2017)
Leigh Bianco ... stunt: Asha / stunt double: Cara Gee (3 episodes, 2018-2019)
Eric Daniel ... stunts: Thug #2 / stunt performer (3 episodes, 2018-2019)
Alexander Mandra ... stunt double / stunt: Inaros Loyalist #4 (3 episodes, 2019-2020)
Brendan Carmody ... stunt: Murtry / stunt double (3 episodes, 2019)
Victoria Goodman ... Stunt Double: Bahia Watson / Stunt Double: Dominique Tipper / Stunt Double: Olunike Adeliyi (3 episodes, 2020-2021)
Tammy Nera ... stunt double: Florence Faivre / stunt double: Florence Faivre, AKA 'Julie Mao' (2 episodes, 2015-2016)
Riley Jones ... stunt rigger: wire team / stunt rigger: wire team d (2 episodes, 2015)
Torianna Lee ... stunt double: Kristen Hager (2 episodes, 2015)
Jake Loube ... stunt rigger: wire team / stunt rigger: wire team d (2 episodes, 2015)
Tommy Chang ... stunt performer (2 episodes, 2016-2017)
Blair Johannes ... stunt actor: CPM #11 / stunts (2 episodes, 2016)
Neven Pajkic ... stunt performer (2 episodes, 2017-2020)
James Eddy ... stunt double: Carlos Gonzalez-Vio / stunt double: Esai Martin (2 episodes, 2017-2019)
Walter Masko ... stunt performer / stunt: OPA Older Belter (2 episodes, 2017-2019)
Aj Risi ... stunt actor / stunt performer / stunt: Barrett (2 episodes, 2017-2019)
Nick Stead ... stunt rigger (2 episodes, 2017-2018)
Graeme Guthrie ... stunt double: Curtis Caravaggio / stunt performer (2 episodes, 2017)
Rodney Alexandre ... stunt performer / stunt: Belter Agitator #4 (2 episodes, 2018-2019)
Craig Henry ... stunt: Inaros Loyalist #7 / stunts (2 episodes, 2018-2019)
Al Vrkljan ... stunt rigger (2 episodes, 2018-2019)
James Binkley ... stunt performer (2 episodes, 2018)
Dan Iaboni ... stunt double: Behemot Tech / stunt double: Steven Strait (2 episodes, 2018)
Alex Chung ... stunt performer / stunt: Belter Agitator #3 (2 episodes, 2019-2020)
Bart Badzioch ... stunt double: Steven Strait / stunt: Belter Agitator #1 (2 episodes, 2019)
Ron Bell ... stunt driver (2 episodes, 2019)
Jack Birman ... stunt: Enzo (2 episodes, 2019)
Sharon Canovas ... stunt: Belter #2 (2 episodes, 2019)
Alex Duong ... stunts: Thug #1 (2 episodes, 2019)
Henry Korhonen ... stunt: Belter #1 (2 episodes, 2019)
Regan Moore ... stunt: Marine #2 (2 episodes, 2019)
Jaclyn Phillips ... stunt double: Bobbie Draper (2 episodes, 2019)
Edward A. Queffelec ... stunt: Marine #1 (2 episodes, 2019)
Devon Slack ... stunt double / stunt: Lucia (2 episodes, 2019)
Julie St-Louis ... stunt double: Jess Salgueiro / stunt: Chandra Wei (2 episodes, 2019)
Amy Szoke ... stunt performer / stunt: Barb Belter #2 (2 episodes, 2019)
Bauston Camilleri ... stunts (1 episode, 2015)
Bernadette Couture ... stunt performer (1 episode, 2015)
Kelly Jones ... stunt rigger: wire team d (1 episode, 2015)
Dave Lewis ... stunt rigger: wire team d (1 episode, 2015)
John MacDonald ... stunt performer (1 episode, 2015)
Robert C. Shannon ... safety (1 episode, 2015)
Adam Winlove-Smith ... stunt double: Joe Delfin (1 episode, 2015)
Nick Alachiotis ... stunt actor (1 episode, 2016)
Barrington Bignall ... stunt actor: CPM #13 (1 episode, 2016)
Hubert Boorder ... stunt actor: Proto Merc #6 (1 episode, 2016)
Andrew Butcher ... stunt actor: CPM #9 (1 episode, 2016)
Ric Garcia ... stunt performer (1 episode, 2016)
Jung-Yul Kim ... stunt actor: CPM #7 (1 episode, 2016)
Josh Madryga ... stunts (1 episode, 2016)
Darren Marsman ... stunt actor: CPM #8 (1 episode, 2016)
Esie Mensah ... stunt actor: Proto Merc #3 (1 episode, 2016)
Dimitri Pavlakos ... stunt actor: CPM #10 (1 episode, 2016)
Sean Snell ... stunt rigger: E. stunt wire team (1 episode, 2016)
Craig Snoyer ... stunt double: Ted Ludzik, AKA 'Filat Kothari' (1 episode, 2016)
Larissa Stadnichuk ... stunts (1 episode, 2016)
Peter Yan ... stunt actor: CPM #13 (1 episode, 2016)
Dave Alaimo ... stunt performer (1 episode, 2017)
Andrew James ... stunts (1 episode, 2017)
Brayden Jones ... stunt double: Andrew Rotilio (1 episode, 2017)
James McCarthy ... stunts (1 episode, 2017)
Scott Milton ... stunt performer (1 episode, 2017)
Kyle Mitchell ... stunt actor (1 episode, 2017)
Louis Paquette ... stunt double: Peter Outerbridge (1 episode, 2017)
Geoff Scovell ... stunt performer (1 episode, 2017)
Bobby Brown ... stunt rigger (1 episode, 2018)
Nolan Greenwald ... stunt performer (1 episode, 2018)
Julian Lewis ... stunt performer (1 episode, 2018)
James Mark ... stunts (1 episode, 2018)
Adrian Persad ... stunt double: Hamed Dar (1 episode, 2018)
Branko Racki ... stunt double: Behemot Tech (1 episode, 2018)
Gannon Racki ... stunt performer (1 episode, 2018)
Kirpa Budwal ... stunt: Pizzouza Belter #3 (1 episode, 2019)
Dajon Durant ... stunt: Inaros Loyalist #3 (1 episode, 2019)
Shak Foroughi ... stunt: Inaros Loyalist #2 (1 episode, 2019)
Allen Keng ... stunt: Inaros Loyalist #6 (1 episode, 2019)
Shara Kim ... stunt: Pizzouza Belter #1 (1 episode, 2019)
Dan MacDonald ... stunt: Ambushing Belter (1 episode, 2019)
Anita Nittoly ... stunt: RCE Scientist (1 episode, 2019)
Billy Oliver ... stunt: Inaros Loyalist #10 (1 episode, 2019)
Curtis Parker ... stunt: Angeletti (1 episode, 2019)
Don Stockford ... stunt: Pizzouza Belter #2 (1 episode, 2019)
Tsu-Ching Yu ... stunt: Inaros Loyalist #8 (1 episode, 2019)
Nicole Fournier ... stunt performer (1 episode, 2020)
Jean Frenette ... stunt performer (1 episode, 2020)
Ashley Kraayevald ... Stunt Double: Naomi Gaskin (1 episode, 2020)
Robert Shannon C. ... marine captain & water safety (1 episode, 2020)

Series Camera and Electrical Department 

Jason Vieira ... camera operator / camera operator:a camera / camera operator: "b" camera / A camera operator (44 episodes, 2015-2019)
Ken Wiebe ... lighting console programmer (43 episodes, 2015-2020)
Patrick Krauter ... dolly grip: "a" camera / dolly grip: "b" camera (35 episodes, 2015-2018)
John Vrakking ... key rigging grip / rigging grip (27 episodes, 2015-2018)
Rafy ... still photographer (26 episodes, 2015-2019)
Tyler Dowey ... video playback operator (23 episodes, 2015-2017)
Michael Bingham ... generator operator (23 episodes, 2018-2019)
Matt O'Sullivan ... 24 frame playback operator (23 episodes, 2018-2019)
Gyorgy Darvas ... 24 frame playback operator (13 episodes, 2018)
Sean Bourdeau ... assistant key grip / key grip (11 episodes, 2015-2018)
Angelo Colavecchia ... camera operator: "a" camera / A camera operator (11 episodes, 2015-2018)
Richard Emerson ... key grip (11 episodes, 2015-2018)
Michael Galbraith ... director of photography: second unit / gaffer (11 episodes, 2015-2018)
Gary Deneault ... rigging gaffer (11 episodes, 2015-2017)
Mongo Andrews ... key rigging grip (10 episodes, 2015-2016)
Dianne L. Haggarty ... grip (10 episodes, 2015-2016)
Tom Comet ... drone pilot (10 episodes, 2019)
Dan Whitton ... assistant gaffer / second unit gaffer (10 episodes, 2019)
Graeme Everett ... Lighting Console Operator 2nd Unit (10 episodes, 2020-2021)
Craig Steele ... Assistant Key Grip (10 episodes, 2020-2021)
Ken Woroner ... still photographer (10 episodes, 2020-2021)
Phil Whitfield ... best boy (9 episodes, 2015-2016)
Harinder P. Singh ... Camera Trainee (9 episodes, 2018)
Ryan P. Kelly ... assistant camera / second assistant camera: "a" camera, second unit / second assistant / video assist (8 episodes, 2017-2018)
Michael Fawcett ... digital imaging technician: second unit (8 episodes, 2019)
Rany Ly ... D.I.T (8 episodes, 2020-2021)
Kevin Jewison ... B camera operator / A camera operator / camera operator / camera operator: "b" camera / director of photography: second unit / second unit director of photography (7 episodes, 2017-2019)
Greg Whiteside ... computer playback operator (7 episodes, 2018)
Eric Buchnea ... video assist operator (7 episodes, 2019)
Stephen Butson ... first assistant camera: second unit / first assistant camera (6 episodes, 2015-2019)
Andrew Read ... lighting console programmer: second unit (6 episodes, 2015-2016)
Tyler Shoemaker ... lighting technician (6 episodes, 2015-2016)
Richard Pengelly ... video assist (6 episodes, 2018-2019)
Brad Hruboska ... steadicam operator / steadicam: daily (2 episodes, 2019)
Stefan J. Marchand ... drone: safety (6 episodes, 2019)
Dean Dallas Bentley ... best boy grip (5 episodes, 2017)
Michael Distefano ... assistant camera (4 episodes, 2017)
Carlos Rivera ... dimmer board operator and programmer (5 episodes, 2017)
Tom Charters ... Video Assist (5 episodes, 2018)
Mathew Weiss ... best boy rigging grip (5 episodes, 2019)
Craig Morgan ... first assistant camera: "b" camera / first ac "b" camera (4 episodes, 2015-2020)
Boris Roy ... first assistant camera: "a" camera / first assistant camera (4 episodes, 2015-2017)
Gautam Pinto ... digital imaging technician: dailies / digital imaging technician: second unit (4 episodes, 2016)
Babak Tehrani ... Rig Electric / lighting technician (4 episodes, 2017-2018)
Cheryl Sileikis ... camera trainee (3 episodes, 2017)
Harry Stroud ... gaffer (4 episodes, 2018-2019)
Rob Duckworth ... Camera Trainee (4 episodes, 2018)
Jan Thijs ... still photographer (4 episodes, 2019)
Ian Foulds ... best boy rigging electric / best boy rigging gaffer (3 episodes, 2015-2018)
Svetoslav Mihaylov ... camera trainee (3 episodes, 2016)
Justin J. Chambers ... daily electrician (3 episodes, 2017)
Margaret Demchenko ... second assistant camera: "b"camera (2 episodes, 2015-2016)
Mike Williams ... second assistant camera: "a" camera (2 episodes, 2015-2016)
Nicholas Krauter ... grip (2 episodes, 2017-2018)
Michael Saintsbury ... grip (2 episodes, 2017-2018)
Jack R. Cairns ... uncredited (2 episodes, 2017)
Alan Ruth ... camera trainee: second unit / camera trainee:second unit (1 episode, 2017)
Brent J. Craig ... phantom camera technician (2 episodes, 2018-2019)
Sarah Lollar ... digital imaging technician: dailies (2 episodes, 2018)
Alexandre Perrotin ... daily camera trainee (2 episodes, 2018)
Anita Toth ... camera trainee (2 episodes, 2018)
Mitch Holmes ... key grip (2 episodes, 2019)
Henry Korhonen ... rigging grip (2 episodes, 2019)
Erin Palmer ... lighting technician (2 episodes, 2019)
Brendan Adam-Zwelling ... still photographer (2 episodes, 2020)
Fraser Collins ... second assistant: b camera (2 episodes, 2020)
Jasper Vrakking ... digital imaging technician (2 episodes, 2020)
Monty Jang ... video assistant (1 episode, 2015)
Andy Langevin ... rigging electrician (1 episode, 2015)
Mark Lewandowski ... video playback coordinator (1 episode, 2015)
Rod MacNeil ... electrician (1 episode, 2015)
Ko Maddoch ... electrician (1 episode, 2015)
Leslie Whitaker ... electrician (1 episode, 2015)
Lars Strand ... daily camera trainee (1 episode, 2016)
Melyssa Anishnabie ... camera trainee (1 episode, 2017)
Kyle Brunet ... dit (1 episode, 2017)
Matthew Bujok ... uav camera (1 episode, 2017)
Cavan Campbell ... rigging electrician (1 episode, 2017)
Jason Gallinger ... electrician (1 episode, 2017)
Morning Glory ... digital imaging technician (1 episode, 2017)
Tom Goodwin ... electrician (1 episode, 2017)
Trevor David Harris ... uav pilot (1 episode, 2017)
Shaun Kuebeck ... key rigging grip (1 episode, 2017)
Adam Lehmann ... best boy rigging grip (1 episode, 2017)
Adam McDonald ... key grip (1 episode, 2017)
Frank Merino ... electrician (1 episode, 2017)
Tomas Otevrel ... electrician (1 episode, 2017)
Tom Reid ... grip (1 episode, 2017)
Jean-Marc Saldini ... first assistant camera (1 episode, 2017)
Alastair Sinclair ... camera trainee (1 episode, 2017)
Andrew Sneyd ... best boy electric (1 episode, 2017)
Chris Watson ... electrician (1 episode, 2017)
Mike Williams ... second assistant camera: "a" camera (1 episode, 2017)
Yoann Malnati ... B camera operator (1 episode, 2019)
Rob Somers ... key grip (1 episode, 2019)
Ramy Morad ... grip (1 episode, 2020)
Romanesh Reynoso ... lighting technician (1 episode, 2020)
Petar Mateiasevich ... Camera Trainee (1 episode, 2021)
Ian C. Harris ... daily rigging electrician (uncredited) (unknown episodes)
Andrew Schauer ... daily rigging grip (uncredited) (unknown episodes)

Series Animation Department 

Michael Halley ... animator / lead animator (16 episodes, 2015-2018)
Adam Baker ... animator: Spin VFX (3 episodes, 2017)
Heidi Elliott ... animator (3 episodes, 2015-2017)
David Noel ... Senior Animator (2 episodes, 2019)
Christopher Ouimet ... first assistant art director: motion graphics (1 episode, 2017)

Series Casting Department 

Kim Krakauer ... casting associate / casting associate: New York / casting associate: U.S. / casting associate: new york (39 episodes, 2015-2019)
Jonathan Oliveira ... casting associate / casting associate: Toronto / casting associate: toronto (39 episodes, 2015-2019)
Ashley Gray ... casting associate / casting assistant / casting associate: Toronto (27 episodes, 2015-2019)
Donna Dupere ... background casting / extras casting (17 episodes, 2015-2019)
Robin D. Cook ... casting: Canada / Canadian casting by (16 episodes, 2015-2019)
Ross Meyerson ... casting: New York / casting: U.S. / U.S. casting by / casting (16 episodes, 2015-2019)
Julie Tucker ... casting: New York / casting: U.S. / U.S. casting by / casting (16 episodes, 2015-2019)
Catherine Gilchrist ... casting assistant (12 episodes, 2017)
Sarah McDonald ... casting assistant (11 episodes, 2018)
John Papsidera ... original casting / original casting by (5 episodes, 2018-2019)
Jennifer Cram ... casting associate (1 episode, 2015)
Janette St. Bernard ... casting assistant (uncredited) (unknown episodes)

Series Costume and Wardrobe Department 

Ahmad Zargaran ... key costume cutter / costume cutter (56 episodes, 2015-2021)
Julia Campisi ... costume assistant / wardrobe assistant (26 episodes, 2017-2018)
Bonnie McCabe ... key textile artist (26 episodes, 2017-2018)
Roslyn Hanchard ... background costume supervisor / costume buyer (22 episodes, 2015-2020)
Nancy Granfield ... assistant costume designer (14 episodes, 2015-2017)
Ciara Brennan ... costume concept artist (11 episodes, 2018-2019)
Lou Decampo ... shopper (10 episodes, 2015-2016)
Nancy Jones ... costume set supervisor (10 episodes, 2015-2016)
Karen Eppstadt ... key ager dyer / key dyer ager (9 episodes, 2015-2016)
Alexandria Goldman ... textile artist (7 episodes, 2017)
Carol Wong ... costume buyer (1 episode, 2017)
Adam Smith ... specialty costumer (1 episode, 2019)

Series Editorial Department 

Jennifer Renaud ... post-production coordinator / Post Production Supervisor (56 episodes, 2015-2021)
Joanne Rourke ... colorist (56 episodes, 2015-2021)
Motassem Younes ... on-line editor (56 episodes, 2015-2021)
Alicia Hirsch ... Post Production Consultant / post production consultant (46 episodes, 2015-2020)
Rui Martins ... dailies supervisor (44 episodes, 2015-2019)
Tom Mayclim ... data manager: Deluxe Toronto (22 episodes, 2015-2019)
Anna Sofrygina ... first assistant editor (46 episodes, 2015-2019)
Genna McAuliffe ... Project Manager: Post Production (36 episodes, 2015-2018)
Jeff Vitkuske ... data io operator (34 episodes, 2017-2019)
Quentin E. Holmes ... second assistant editor / post-production assistant (21 episodes, 2015-2017)
Chris Dewolde ... dailies supervisor (22 episodes, 2018-2019)
Orlee Buium ... first assistant editor (13 episodes, 2018)
Peter Chrapka ... assistant editor (13 episodes, 2018)
Alison MacMillan ... post-production assistant / assistant picture editor (10 episodes, 2017-2019)
Ayaz Kamani ... second assistant editor (9 episodes, 2015-2016)
Sue Len Quon ... first assistant editor (10 episodes, 2015-2016)
David Tarnawsky ... first assistant editor (10 episodes, 2017)
Craig Scorgie ... first assistant editor (10 episodes, 2019)
Cole Doran ... post-production assistant (8 episodes, 2019)
Catherine Pantazopoulos ... on-set colorist (5 episodes, 2018)
William Conrad ... additional editor / assistant editor / dailies editor (2 episodes, 2019)
Chris Blacklock ... dailies operator (2 episodes, 2015)

Series Location Management 

Judy Chui ... location manager (33 episodes, 2018-2021)
John Rakich ... location manager (22 episodes, 2015-2017)
Keith Park ... assistant location manager (20 episodes, 2015-2017)
Kris Gordon ... assistant location manager (20 episodes, 2018-2020)
Adam Bernstein ... assistant location manager / location production assistant / location production assistant: daily (14 episodes, 2018-2021)
Tracey Savein ... location scout (10 episodes, 2020-2021)
Jawed J.S. ... location production assistant (5 episodes, 2017)
Jay Peltier ... location production assistant (4 episodes, 2017)
Mike Mullen ... assistant location manager (3 episodes, 2017)
Christopher Bell ... location production assistant (2 episodes, 2017)
Sam Atkinson ... location production assistant (2 episodes, 2018)
Steve DeFrenza ... location production assistant (2 episodes, 2018)
Jonathan Matthews ... location scout (1 episode, 2019)

Series Music Department 

Lisbeth Scott ... musician (57 episodes, 2015-2021)
Ashley Culp ... executive music producer (46 episodes, 2015-2019)
Michael Hodges ... executive music producer (46 episodes, 2015-2019)
Kayla Morrison ... executive music producer (46 episodes, 2015-2019)
Derek Syverud ... music editor (43 episodes, 2015-2019)
Marc Daniel Nelson ... music coordinator (22 episodes, 2015-2017)
Alex Clouse ... musical arrangements / violin soloist (14 episodes, 2018-2019)
Deva Anderson ... music supervisor (10 episodes, 2015-2016)
Rachel Lautzenheiser ... assistant to music supervisor (10 episodes, 2015-2016)
Ali Levy ... music licensing and clearance (10 episodes, 2019)
Lauren Morrison ... creative music manager (10 episodes, 2019)
Hunter Norman ... creative music assistant (10 episodes, 2019)
Kevin Banks ... music editor (5 episodes, 2015-2016)
Warren Zielinski ... musician: violin (2 episodes, 2017)
Adam Lastiwka ... composer: additional music (1 episode, 2015)
Jeton Murtishi ... music arranger: soundtrack (1 episode, 2015)
Pantawit Kiangsiri ... orchestrator (1 episode, 2017)

Series Script and Continuity Department 

Laura Seaton ... script coordinator (30 episodes, 2015-2019)
Kathryn Buck ... script supervisor (18 episodes, 2015-2019)
Trevor Finn ... script coordinator (13 episodes, 2018)
R. Emerson John ... script supervisor: second unit (8 episodes, 2015-2016)
Kimberly Willming ... script coordinator (6 episodes, 2015-2016)
Jared Burton ... script supervisor: second unit (1 episode, 2017)

Series Transportation Department 

Jeffrey Swarts ... driver: honeywagon / honey wagon driver / honey wagon operator / shuttle van driver / unit driver / driver: cast (18 episodes, 2015-2017)
Holly Barbet ... transportation captain / transportation co-captain (13 episodes, 2017)
Wayne Corrigan ... driver: cast (13 episodes, 2017)
Dave Staples ... transportation coordinator (13 episodes, 2017)
Dana Howes ... transportation coordinator (11 episodes, 2015-2018)
Wayne Ireland ... transportation co-captain (11 episodes, 2015-2018)
Rob Davis ... transportation captain (10 episodes, 2015-2016)
Arlene Halpenny-Heeley ... driver (10 episodes, 2019)
Regina Popp ... driver (6 episodes, 2016)
Jason McCormack ... honeywagon operator / operator: honeywagon (4 episodes, 2016-2017)
Randy Hastings ... transportation co-captain (4 episodes, 2017)
Joe S. Norris ... transportation captain (1 episode, 2018)

Series Additional Crew 

Amy Cuthbertson ... production coordinator (39 episodes, 2015-2021)
Rob Bethune ... second assistant accountant (26 episodes, 2017-2018)
Kenn Fisher ... assitant to producers / assistant to producers (22 episodes, 2015-2017)
Hallie Lambert ... executive assistant / writers assistant (23 episodes, 2015-2017)
Roberto Campanella ... choreographer / movement coordinator (22 episodes, 2015-2019)
Julianna Damewood ... Showrunner's Assistant / production assistant (20 episodes, 2019-2021)
Glenton Richards ... writers assistant (20 episodes, 2019-2021)
Nick Farmer ... linguist (15 episodes, 2015-2019)
Eric Armstrong ... dialect coach (13 episodes, 2015-2018)
Mark S. Foster ... production secretary / assistant production coordinator (13 episodes, 2015-2017)
Matthew Harris ... motion graphics (13 episodes, 2017)
A. Peter Molnar ... Set Medic: Peter Molnar (13 episodes, 2017)
Michael Thai Nguyen ... production secretary (12 episodes, 2017)
Abigail Tikunoff ... office intern (12 episodes, 2017)
Matthew Rasmussen ... writers assistant (13 episodes, 2018)
Michelle Taddei ... Assistant to Manny Danelon (13 episodes, 2018)
Beth Welsh ... assistant accountant (13 episodes, 2018)
Mark Bilas ... payroll accountant (11 episodes, 2015-2017)
Shelley Pearson ... production accountant (11 episodes, 2015-2017)
Alicia Pleasence ... 2nd assistant accountant / first assistant accountant (11 episodes, 2015-2017)
Karen Tyrell ... publicist (11 episodes, 2015-2017)
Aldo Jakasa ... traffic consultant (11 episodes, 2017-2021)
Claire Abi-Nader ... production assistant (10 episodes, 2015-2016)
Angelica Bailey ... assistant production coordinator (10 episodes, 2015-2016)
Deborah Devgan ... sets budget tracker (10 episodes, 2015-2016)
John D. Forbes ... computer/video playback operator (10 episodes, 2015-2016)
Luke Genik ... production assistant (10 episodes, 2015-2016)
Brianna Goldie ... stand-in (10 episodes, 2015-2016)
Joyce N. Ho ... title designer (10 episodes, 2015-2016)
Ashley Rebecca Jones ... production assistant (10 episodes, 2015-2016)
Dana Schneider ... jeweler: " Amos Burton " pin (10 episodes, 2015-2016)
Natalie Wei ... First Assistant Accountant (10 episodes, 2018)
Marco Bianco ... key aerial coordinator (10 episodes, 2019)
John Fleming ... dialect coach (10 episodes, 2019)
Tate Sonnack ... epk production manager (10 episodes, 2019)
K.L. Connie Wang ... standards and practices consultant (10 episodes, 2019)
Vasili Manikas ... Office production assistant (10 episodes, 2020-2021)
Anthony Rosset ... set production assistant (7 episodes, 2018)
Alexandra Antonovitch ... vfx coordinator (6 episodes, 2017)
Cynthia Amsden ... unit publicist (6 episodes, 2019)
Lindsay Somers ... medical consultant (4 episodes, 2017)
Michael Mazzuca ... Assistant to director (3 episodes, 2019-2020)
Ali Turton ... 1st assistant production coordinator (4 episodes, 2020)
Ben Hong ... production assistant: pre-production (2 episodes, 2015)
Aaron Horton ... production coordinator: pre-production (2 episodes, 2015)
Alan Sutton ... fire safety coordinator (2 episodes, 2017)
Alyssa Beach-Wallis ... second assistant production coordinator (2 episodes, 2018)
Meg Bowen ... production assistant (2 episodes, 2018)
Ingrid Graham ... choreographer (2 episodes, 2019)
Patryk Szczerba ... assistant director (1 episode, 2019)
Meaghan Carey ... 1st assistant production coordinator (2 episodes, 2020)
Samantha Dick ... daily production assistant (1 episode, 2015)
Anisa Tejpar ... choreographer (1 episode, 2015)
Anne Yorke ... Stand-In for Jane Moffat (1 episode, 2015)
Al Vrkljan ... armorer (1 episode, 2016)
Helen Chapman ... third assistant accountant (1 episode, 2017)
Karen Martin ... second assistant accountant (1 episode, 2017)
Jennifer Renaud ... post production coordinator (1 episode, 2017)
Susan Rosset ... first assistant accountant (1 episode, 2017)
Jarrett Rusnak ... second assistant accountant (1 episode, 2017)
Pavel Tsysar ... accounting trainee (1 episode, 2017)
Virinderpaul Singh ... assistant accountant (1 episode, 2018)
Cole Doran ... production assistant: post production (1 episode, 2019)
Lisa Ghione ... publicist (1 episode, 2019)
Darian Mark ... performance artist: Miller Bot (1 episode, 2019)
Chris River ... Additional Voices (1 episode, 2019)
Tyler Williams ... baby puppeteer (1 episode, 2019)
Pavlo Athanasoulas ... location assistant (1 episode, 2020)
Oakville Divers ... boats supplied by (1 episode, 2020)
Christina Pitts Jazzar ... Assistant Choreographer (1 episode, 2020)
Bj Prince ... animal wrangler (1 episode, 2020)
Ashley Shields-Muir ... assistant to producers (uncredited) (unknown episodes)
Shamso Bihi ... set production assistant (uncredited) (unknown episodes)

See also

Release Dates | Official Sites | Company Credits | Filming & Production | Technical Specs